خانه » دانستنیهای خانواده » رازهای موفقیت » مشکلات مالی خود را چگونه حل کنیم؟

مشکلات مالی خود را چگونه حل کنیم؟

بارها با افرادی برخورد کرده اید که به راحتی پشت سر دیگران غیبت می کنند و زبان به بدگویی می گشایند فلانی را دیدی؟از آن قالتاق ها و دزدهای سرگردنه است.آن یکی را می شناسی؟ از آن دزدهایی است که لنگه ندارد. مژه را با ابرو میزند. من از موقعی که آه در بساط نداشت می شناسمش. اگر با روحیه گوینده این گفته ها آشنا باشید متوجه خواهید شد که او اصولاً فردی است که یا در وضع بد مالی به سر می برد و یا هر چه می دود به جایی نمیرسد و یا رفقایی که آنان را به باد حمله گرفته بر او پیشی گرفته اند و او اینک تلخ گشته و بر ایشان حسد میورزد.در این مطلب از مجله پارسی وان با ما همراه باشید تا بگوییم راز غلبه بر مشکلات مالی چیست.

مشکلات مالی

دلیل ایجاد مشکلات مالی چیست؟ 

علت شکست هرکس دلایل مختلفی دارد. افراد با طعنه و لعن دوستان و همقطاران و همکاران، محکوم ساختن مال و منال ایشان افکار منفی را به سر راه میدهند و در نتیجه ثروت و سعادتی که خود آرزوی تملک آن را دارند، از دست میدهند. و شاهین خوشبختی را به آسانی به پرواز می آورند. در واقع ، تمنیات آن ها دوگونه ابراز میشود از سویی میگویند: پول و ثروت به سراغ من هم خواهد آمد. اما ندای خاموش تری در اعماق دلشان زبان به شکوه می گشاید: من غبطه این مرد را میخورم که چرا خودم به جای او نیستم.

 

چگونه با مشکلات مالی روبه رو شویم؟

مشکلات مالی

بخل و حسد نورزید و از ثروت و سعادت دیگران خوشحالی شوید. اگر از حیث اوضاع مالی خود نگرانید و بر سر دوراهی سرگردان مانده اید و نمیدانید کدام راه را انتخاب کنید بهتر آن است که این گفته را آویزه گوش قرار دهید و آن را چندبار در شب به هنگام خواب تکرار نمایید عقل و خرد و هوش بیکرانم راه را به من نشان خواهد داد  بعد از مدتی به عیان متوجه خواهید شد که راه اصلی را یافته اید و زمانی که بتوانید ارزشهای خود را بشناسید و از آنها بهره بگیرید، فرارسیده است. در بسیاری از فروشگاه های بزرگ کارآگاهانی اجیر شده اند تا افرادی را که دستبرد و به اصطلاح بهتر ناخنک میزنند و جنس بی ارزشی را کش میروند، دستگیر نمایند و یا با استفاده از سیستم مراقبت الکترونیکی سارقان را به دام اندازند.

هر روزه چند نفری هم گیر میافتند و این روند همچنان ادامه مییابد. البته این قبیل آفتابه دزدها افراد حقیری هستند که نه تنها از حیات فکری در وضعیت پست و حقیرانهای زندگی می کنند، بلکه اصولاً صلح و آرامش و شرافت و سعادت و هماهنگی و اراده و اعتماد بنفس را نیز از خود سلب مینمایند. از سویی دیکر پرستیژ اجتماعی و آرامش وجدان و نام نیک خویش را هم به باد فنا میدهند. اینان معمولاً کسانی هستند که خود را خیلی دست کم گرفته اند و با طرز کار ذهنیات و قدرت خلاقه آن آشنا نیستند که دست به این قبیل کارها میزنند. اگر فقط کار را به وجدان باطنی خود حواله میدادند راه درست زندگی را نشانشان میداد و به آنگاه با تکیه بر اعتقاد و پشتکار و صداقت خود میتوانستند از گرداب مذلت باری که بدان گرفتار آمده بودند، خلاصی یابند و بر دوش اجتماع گرانبار نگردند.

 

پس انداز دایمی چگونه میسر است؟

مشکلات مالی

برای پیمودن راهی که ما را به رفاه و آسایش میرساند، نیازی به تلاش و جد و جهد فوق العاده نخواهیم داشت بلکه کافی است تا از قدرتهای بیکران ضمیر و نیروی خلاقه اندیشه و تصویر ذهنی کمک بگیریم تا بتوانیم به سر منزل مقصود برسیم. قبل از هر کار این نکته را باید در مدنظر قرار دهیم که ضمیر باطن ما بایستی ایده زندگی راحت را بپذیرد. تلقین ذهنی و امید دست به زندگی خوش و راحت خود کارساز خواهد گشت و دیری نخواهد پایید که این رویا به حقیقت خواهد پیوست.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هدف

با رسیدن به یک هدف متوقف نشوید.

بسیاری از مردم در زندگی سرگردانند. نه خوابند و نه بیدار. عمری را می گذرانند بی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *