خانه » دانستنیهای خانواده » تفاهم در زندگی زناشویی را خودتان ایجاد کنید

تفاهم در زندگی زناشویی را خودتان ایجاد کنید

هیچ یک از دو نفری که با هم ازدواج میکنند مثل هم نیستند.آن ها عقاید و افکار متفاوت و منحصر به خودشان را دارند.نمی توان گفت دو نفر به طور ذاتی با هم تفاهم دارند.اگر به زندگی زوج های موفق نگاهی داشته باشیم متوجه می شویم که آن ها برای رسیدن به تفاهم در زندگی تلاش کرده اند و خودشان آن را  به وجود آورده اند. در این مطلب از مجله پارسی وان برایتان از راه های داشتن تفاهم و موفقیت در زندگی زناشویی می گوییم.

تفاهم

سه گام اساسی برای تفاهم مشترک

گام اول: ابراز گله ها و خشم و ناراحتی های خود را موکول به روز دیگر نکنید و به اصطلاح آنها را بر روی هم تلنبار نسازید زیرا دعواهای بزرگ از سوتفاهم های کوچک به وجود می آیند. قبل از اینکه به بستر بروید سعی کنید اختلافات را رفع نمایید و بر یکدیگر بخشید. موضوع را کش ندهید. صبح روز بعد که از خواب برمی خیزید برای همسرتان و افراد و تمام مردم آرزوی خیر و خوشی نمایید و با دلی شاد از بستر بیرون آیید. گام دوم: در سر صبحانه طوری رفتار کنید که کینه ای از نقار و کدورت دوشین ندارید. بهانه گیری نکنید و از موضوعات جزئی درگذرید گام سوم: شریک زندگی خود را شریک شغلی و ملکی خود تصور نکنید. برای او احترام و ارزش خاصی قائل شوید. به جای عیب جوئی و خرده گیری و انتقاد و بهانه جویی با مهر و زبان خوش با او صحبت کنید و از محبتی که برای یک زندگی شاد و سعادت آمیز نیاز به ابراز دارید مضایقه نکنید و در هرلحظه آن را به اثبات رسانید

نکات داشتن موفقیت در زندگی زناشویی 

تفاهم

بهترین لحظه برای اجتناب از طلاق اوقات قبل از ازدواج است. در صورتی که زوج مناسبی را انتخاب کردید از بابت جدایی نگرانی نخواهید داشت. ازدواج موفق پیوند عشق آمیز یک زن و مرد است. ازدواج به خودی خود سرچشمه خوشبختی محسوب نمی شود. بلکه این زن و شوهرند که می توانند در تکمیل سعادت خویش یکدیگر را یاری دهند.با تفکر درباره خصائل و خصوصیات همسر آینده و سپردن آن به ضمیر باطن قادر خواهید شد تا همسر ایده آل خود را انتخاب نمایید.ایجاد توافق ذهنی با همسر و شریک زندگی از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر می خواهید همسرتان انسانی شریف و مهربان و وفادار باشد خود بایستی از این اصول پیروی کنید.قبول چیزی به مفهوم پذیرش آن به صورت واقعیت است.از  هم اکنون شریک زندگی خود را به عنوان اصل مسلم بپذیرید و با او از در مخالفت درنیایید ,در به در به دنبال همسر آتی خود نگردید. کار را به ضمیر باطن  بسپارید خود شریک زندگی تان را انتخاب خواهد کرد.

نکاتی برای داشتن خانواده گرم و صمیمی

تفاهم

کانون خانواده را با پرتو عشق و سازگاری و شادی و نشاط لبریز کنید تا ازدواجی موفق داشته باشید. پرتو عشقی که برهم می تابید باعث می شود تا در ضمیر باطن یکدیگر تفاهم متقابل و سازگاری و احترام به وجود آورید.مردی که زنش را دوست دارد رفتاری مغایر با عشق و علاقه (نه در حرف نه در عمل) نشان نمی دهد. از گرمای عشق در کانون پر مهر خانواده نکاهید.درباره مسائل و مشکلات خانواده با قوم و خویش ها و همسایگان درددل نکنید و اسرار خانوادگی را برملا نسازید. در صورت لزوم از مشاور صدیق و مطمئن استفاده نمایید.هرگز در صدد تغییر اخلاق شوهر یا زنتان برنیایید. با این رفتار خود غرور و عزت نفس شریک زندگی تان را جریحه دار خواهید کرد و راه به جایی نخواهید برد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.