خانه » کودک و والدین » خلاقیت در کودکان » معرفی چند سرگرمی در خانه برای کودکان

معرفی چند سرگرمی در خانه برای کودکان

سرگرمی در خانه برای کودکان موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. همه مادران به هر طریقی می خواهند کودکان را سرگرم کنند. اما آنها باید از سرگرمی هایی استفاده کنند که آموزنده هم باشد و برای کودک سودی داشته باشد. همانطور که میدانید سنین کودکی بهترین سن برای یادگیری است و هر چه کودک در این سن بیاموزد تا آخر عمر یادش خواهد ماند.

سرگرمی کودکان
سرگرمی در خانه برای کودکان

سرگرمی در خانه برای کودکان

یک سرگرمی در خانه برای کودکان بازی های دسته جمعی است. مثلا می توانید با همدیگر پازل درست کنید. همچنین یکی از اعضای خانواده در مورد وسیله ای توضیح بدهید و بقیه آن را جواب بدهند. هر کس درست جواب داد باید سوال بعدی را او مطرح کند.

قصه گویی و قصه شنیدن هم یک سرگرمی در خانه برای کودکان است. شما می توانید کل خانواده و یا بچه ها را در گوشه ای جمع کنید و برایشان قصه بخوانید. حتی میتوانید از انها بخواهید که قصه گویی کنند. این کار اعتماد به نفس آنها را هم بالا می برد.

یک بازی در خانه هم بازی با سایه‌ ها است که برای بچه‌ ها بسیار لذت ‌بخش است. شما میتوانید چراغ ‌های اضافی را خاموش کرده و با کمک دست ها و سایه ها برای بچه ها شکل درست کنید. بعد از آنها بخواهید نام آن شکل را بگویند.

سرگرمی در خانه برای کودکان
سرگرمی در خانه برای کودکان

فیلم های کارتنی ، فیلم های آموزشی یا هر فیلمی که مناسب سن آنهاست را برایشان بگذارید تا ببینند. کمی هم میوه و خوراکی های مفید جلویشان بگذارید تا مشغول شوند. حتی گاهی شما هم میتوانید در کنار آنها فیلم ببینید.

کاردستی درست کند. با هر وسیله دورریختنی ، کاغذ ، مقوا ، روزنامه باطله و …. . گاهی شما کاردستی را اموزش دهید و از او بخواهید تکرار کنید. گاهی هم بگویید با ابتکار خودش چیزی درست کند. یا مثلا بهانه ای بیاورید و برای کادو دادن به پدرش یا کسی با هم یک کاردستی درست کنید.

نقطه بازی یکی دیگر از بازیهایی است که تقریبا کودکان 3 سال به بالا از عهده آن بر می ایند. اگر سنشان کم بود آنها را بیشتر راهنمایی کنید. نقطه بازی اینگونه است که باید نقطه هایی را در برگه ای بکشید و بعد نوبتی دو نقطه را به هم وصل کنید. هر کس توانست با این نقطه ها یک مربع درست کند یک امتیاز گرفته است و باید حرف اول نامش را در آن مربع بنوسید.

بازی کودکان
سرگرمی در خانه برای کودکان

چند سرگرمی و بازی دیگر برای کودکان

خمیر بازی یک سرگرمی در خانه برای کودکان است. لازم نیست همیشه خمیر بخرید. خودتان می توانید با یک فنجان آرد، یک سوم فنجان آب و یک دوم فنجان نمک خمیر درست کنید. اگر سفت یا شل شد با آرد یا آب به حالت مورد نظر برسانید.

یک بازی کودکان هم نقاشی با انگشت است. شما میتوانید با گواش نوک انگشتشان را رنگی کرده و از آنها بخواهید تا نقاشی بکشند. میتوانید خودتان چند ایده هم به آنها بدهید.

آلبوم‌های عکس را بیاورید و با هم عکس ‌ها را ببینید و درباره خاطرات آن با هم صحبت کنید.

آب آهنگ بازی یک سرگرمی کودکان است. یعنی چند لیوان و ظرف را کنار هم چیده و در آنها با مقادیر مختلف آب بریزید. حالا از او بخواهید با قاشق به آنها ضربه زده و صداهای زیبا تولید کند.

تمیز کردن اتاق یا تغییر چیدمان بخشی از اتاق هم میتواند یک سرگرمی برای انان باشد. البته باید با جایزه یا تشویق آنها را به این کار علاقه مند کنید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان درباره سرگرمی در خانه برای کودکان تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تست استرس با جواب

2 تست استرس با جواب برای سنجش میزان استرس

استرس و اضطراب برای ما عوارض زیادی دارد و اجازه نمی دهد از زندگی لذت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.