خانه » دانستنیهای خانواده » بروز عشق و محبت و داشتن خانواده شاد و سالم

بروز عشق و محبت و داشتن خانواده شاد و سالم

عشق و محبت یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای انسان در زندگی است. از دوران کودکی بخصوص هنگامی که با فشارها و نیازهای دوران بلوغ مواجه می شویم، اشتیاق زیادی داریم که ما را در آغوش بکشند و به ما محبت کنند.

عشق و محبت

 

کمبود محبت یا بروز احساسات ناخواسته در دوران کودکی، اغلب مشکلاتی را در دوران بزرگسالی بخصوص در دوران نامزدی، روابط جنسی و تربیت فرزندان به وجود خواهد آورد.
بی تردید، ابزار عشق و محبت و حمایت از طرف خانواده، اولين تجربه ما در زندگی محسوب می شود. رابطه پدر و مادر با فرزند در شکل دادن و تأثیرگذاری بر آینده کودک، نقش حیاتی دارد. از جمله دلایل افسردگی فرد افسرده که مشکلات روانی فراوانی داردو معمولاً داروهای آرام بخش استفاده می کند، کمبود عشق و محبت در دوران کودکی، درگیری یا اختلاف با پدر و مادر و حسادت بخاطر تبعیض قائل شدن بین فرزندان می باشد.

در دوران بزرگسالی، ابراز محبت به فرزند و ناز و نوازش کردن وی، در بهبود روابط او، نقش اساسی دارد. بدون شک، ابراز محبت و ناز و نوازش کردن فرزند در شرایط مطلوب، بهترین راه ایجاد آرامش، کاهش تنش و در نتیجه کاهش استرس نامطلوب است.

تأثیر مستقیمی که محبت و ناز و نوازش بر روی سلامتی دارد را به راحتی نمی توان مورد بررسی قرار داد، در عین حال پاره ای از تحقیقات نشان داده است که محبت و ناز و نوازش بسیار آرامش بخش است و در بهبود سلامتی و تندرستی ما تأثیر فوق العاده ای دارد.

عشق و محبت

 

تاثیر حیوان خانگی در خانه

تحقیقات نشان داده است افراد مجرد یا تنهایی که همراه با یک حیوان خانگی زندگی می کنند، نسبت به افراد تنهایی که حیوانی در خانه آنها وجود ندارد، فشار خون پایین تری دارند، کمتر در اثر بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند و پسر از عمل های جراحی، سلامتی خود را زودتر به دست می آورند.

افرادی که در خانه خود از یک حیوان اهلی نگهداری می کنند، نسبت به افرادی که حیوان خانگی ندارند، هنگامی که دچار حمله قلبی شوند، تمایل بیشتری به ادامه زندگی از خود نشان می دهند. نگهداری از حیوان خانگی فرصتی را برای ابراز محبت و احساس تعلق خاطر فراهم می آورد و در نتیجه فرد احساس تنهایی نمی کند.

در آزمایشی که به منظور تحقیق درباره رژیم غذایی و میزان دریافت چربی و بیماری مربوط به شریان اصلی قلب در خرگوش ها انجام شد، تأثیر فوق العاده ناز و نوازش و محبت در بهبود و رشد خرگوشها نشان داده شد. محققان متوجه شدند که در این آزمایش گرچه همه خرگوش ها از رژیم غذایی یکسانی با چربی بالا برخوردار بودند و در شرایط یکسانی نگهداری می شدند، تعداد محدودی از آنها دچار بیماری مربوط به شریان اصلی قلب شدند.

آنها از نظر علمی نتوانستند علت مشخصی برای این امر پیدا کنند تا اینکه متوجه شدند یک متخصص از این خرگوش ها مراقبت می کرده است و هر یک از آنها را به طور مرتب ناز و نوازش می کرده و در آغوش می گرفته است. بیماری شریان اصلی قلب در همه خرگوش هایی که با آنها با محبت و ناز و نوازش رفتار نشده بود، به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرد.

هنگامی که محققان متوجه شدند که ناز و نوازش و در آغوش گرفتن خرگوش ها ممکن است دارای چنین تأثیری باشد، بسیار شگفت زده شدند. آنها آزمایش اولیه را دوباره تکرار کردند، اما این بار عمداً یک گروه از خرگوش ها را ناز و نوازش کردند و در آغوش گرفتند. نتیجه این آزمایش نیز با نتیجه آزمایش اول یکسان بود.

خرگوش هایی که ناز و نوازش شده بودند و از آنها مراقبت فیزیکی شده بود، کمتر دچار بیماری شریان اکلیلی قلب شدند. بنابراین تأثیر و فواید ناز و نوازش و ابراز محبت را دست کم نگیرید.

عشق و محبت خود را به همسر، فرزندان و خانواده ابراز کنید. در هنگام تماشای تلویزیون، همسر یا فرزندان خود را در آغوش بگیرید (انجام این دو کار به طور همزمان بسیار مطلوب است) اگر احساس کردید همسر یا فرزندان شما دوست دارند آنها را در آغوش بگیرید به خواسته آنها توجه کنید.

بیشتر اوقات، نیازها و فشار های کاری و نوع رفتارها یا برخورد های پدر و مادر باعث می شود رابطه گرم و صمیمی زوجین در دوران اولیه پس از ازدواج به رابطه ای سرد و ملال انگیز تبدیل شود.

عشق و محبت

 

از آخرین باری که به همسر خود گفته اید دوستت دارم یا هدیه کوچکی برای وی خریده اید، چه مدت می گذرد؟

دوران نامزدی را برای همسر خود دوباره تداعی کنید؛ در تعطیلات آخر هفته آینده، همسر خود را برای صرف شام به رستورانی دعوت کنید و این موقعیت را مانند اولین قرار ملاقات خود در نظر بگیرید. هدیه کوچکی برای همسر، فرزندان یا پدر و مادر خود تهیه کنید یا آنها را با خود به گردش ببرید. اوقات بیشتری را در کنار آنها بگذرانید؛ چرا که اغلب می شنویم افرادی که زمانی را به خانواده خود اختصاص نداده اند، اظهار تاسف و پشیمانی می کنند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.