خانه » سلامت » رابطه شغل و گروه خونی افراد مختلف

رابطه شغل و گروه خونی افراد مختلف

اخیراً توجه بسیار زیادی به تست های شخصیت و ارزیابی رفتاری، رابطه شغل و گروه خونی ، برای تعیین افراد شایسته در محیط کار انجام می شود. برخی افراد سخت کوش، خویشتن دار و منظم و بعضی دیگر نامنظم و غیرقابل اعتماد در انجام وظایف خود هستند.

این خصوصیات ممکن است در هر فردی با گروه خونی مشخص وجود داشته باشد اما در برخی از افراد این خصوصیات بارزتر است. البته هر فردی با هر گروه خونی می تواند با در پیش گرفتن برنامه ها و روش های مخصوص آن گروه خونی، در نحوه و چگونگی کار کردن، به موفقیت هایی برسد.

تحقیقات انجام شده در برخی از کشورها نشان می دهد برخی از گروه های خونی می توانند نقش یک مدیر بسیار موفق را در شرکت های بزرگ به عهده بگیرند. گروه خونی O و AB جزء این دسته هستند.

در این کشورها مدیران برای انتخاب کارمندان و کارکنان از تست های شخصیتی گروه خونی استفاده می کنند تا به نتیجه ی مطلوب برسند.

شغل و گروه خونی

 

گروه خونی O (رقابت جو و ریسک پذیر):

رابطه شغل و گروه خونی O،به علت قدرت بیان خوبی که دارند در بازاریابی، موفق هستند. با زیرکی اهداف شخصی خود را در محیط کار پیاده کرده و ارتباط خوبی با همکاران برقرار می کنند.

در موقعیت های کاری سریع تصمیم گیری می کنند و بر زیردستان خود در هر محیط کاری تسلط کامل دارند. قدرت پیش بینی قوی در مسائل مالی و بورس دارند. تمام انرژی خود را صرف رسیدن به هدف های خود می کنند و متمرکز اهدافشان هستند.

بهترین فروشندگان، سخنرانان، خلبانان، طراحان و مدیران ازین گروه هستند.

شغل و گروه خونی

 

گروه خونی A (مدیران باهوش):

پشتکار در انجام کار و اعتقاد به پیشرفت تدریجی و منظم در کار از ویژگی های بارز این گروه است. این افراد توانایی انجام کارهای سنگین را ندارند و مناسب مشاغلی هستند که نیاز به تمرکز و توجه در جزئیات دارد، البته روحیه ی مشارکت پذیری خوبی با همکاران دارند.

همچنین قدرت تخیل بالایی که دارند مناسب نمایشی نامه نویسی و فیلم نامه نویسی و اجرا است.

 

گروه خونی B (خلاق و متمرکز) :

رابطه شغل و گروه خونی B بدین گون است که از محیط های کاری که آنها را محدود می کند گریزانند. دوست ندارند در چارچوب و قید و بند ثابتی کار کنند. تحمل شغل های یکنواخت و خسته کننده را ندارند. افرادی با وجدان و مسئولیت پذیر هستند و مسئولیتی را که در محیط کار به عهده می گیرند، به بهترین شکل انجام می دهند.

بدون دلیل کاری انجام نمی دهند و از پیروی کورکورانه بیزارند. در مشاغلی که نیاز به خلاقیت داشته باشد موفق هستند مثل عکاسی، نقاشی و روزنامه نگاری، صنایع دستی.

به دلیل ذوق هنری که دارند برای طراحی لباس و دکوراسیون داخلی افراد موفقی هستند.

شغل و گروه خونی

 

گروه خونی AB (مدیران ماندگار):

این گروه بهترین افراد برای سازماندهی و هدایت مشاغلی هستند که اهداف روشن و صریحی دارند. آن هامی توانند در محیط کار بهترین بهره را از همکاران خود برده و بسیار زیرکانه آن ها را با نظرات خود هماهنگ کنند.

بسیار علاقمند به بالا بردن کیفیت کار گروهی بوده و در این زمینه بسیار فعال هستند. به مشاغلی مانند مددکاری و خدمات اجتماعی علاقه داشته و مناسب هستند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *