خانه » آرایش و زیبایی » موی زائد و روش های از بین بردن آن

موی زائد و روش های از بین بردن آن

موی زائد که معمولا بعد از سن بلوغ به صورت موهای کلفت ویژه در نواحی غیرعادی پوست خانمها شامل صورت (خصوصا در چانه)، اطراف سینه ها و زیر ناف دیده می شود اکثراً به دلیل مشکلات هورمونی ایجاد می شود و گاه با مشکلات قاعدگی همراه است. برای رفع این موها و جلوگیری از ازدیاد، فرد باید حتماً به پزشک مراجعه کند و پس از انجام آزمایشات لازم، دارو مصرف کند. این داروها جلوی رشد موهای جدید را می گیرد، ولی روی موهای ایجاد شده اثری ندارد. این موها باید به شیوه های مختلف از بین برده شود.

موی زائد

موی زائد زنان چه درمانی دارد؟

به افزایش رشد مو در لب بالا، چانه، پشت، سینه، شکم و داخل، کشاله ران در زنان، پرمویی میگویند. اگر این حالت همراه با سایر علایم و نشانه های افزایش هورمون مردانه باشد برای مثل فرد دچار جوش، طاسی طرح مردان، بم شدن صدا، کاهش اندازه پستان و شود، به آن مرد نمایی گفته می شود. در بیشتر موارد علت پرمویی در خانمها افزایش مقدار هورمون مردانه است که علتهای مختلفی می تواند داشته باشد. اساس درمان پرمویی رفع و اصلاح بیماری زمینه ای به وجود آورنده آن است. در مواردی که نمی توان علت خاصی برای پرمویی پیدا کرد، باید برای از بین بردن مو تلاش کرد، فرد باید توجه داشته باشد که حداقل مدت زمان لازم برای مشاهده آثار درمانی داروها ۶ تا ۱۲ ماه است و تا حصول نتیجه مطلوب بهتر است از روشهای مکانیکی مثل بی رنگ کردن، تراشیدن و کندن مو استفاده کند. آن گروه از موهایی که مدتهای مدیدی رشد کرده و دارای ضخامت زیادی هستند، به درمان دارویی پاسخ مناسب نداده و باید با روش های فیزیکی آنها را از بین برد. رشد موها در ماههای تابستان بیشتر است؛ لذا آثار درمانی دارو کمی کاهش مییابد.

روش های رفع موی زائد

موی زائد

کندن یا بند انداختن موها که برخلاف نظر عامه باعث اضافه شدن یا کلفت شدن موها نمی شود. تراشیدن موها با تیغ که از نظر بسیاری از خانمها پسندیده نیست.استفاده از کرمهای موبر، پوست را نرم میکند؛ ولی، روی رویش آنها تأثیری ندارد.لیزر ریشه موها تنها روشی است که اگر به درستی انجام شود و مداوم و با رعایت توصیه های خاصی باشد، موها را بطور دایمی از بین می برد.

روش های عملی از بین بردن موهای زائد

موی زائد

دکلره یا بی رنگ کردن: که موهای ظریف و کرک مانند ولی تیره رنگ بدن خانمها را به خوبی بی رنگ می کند؛ ولی، موهای زاید با این روش خوب رنگ نمیگیرند. تراشیدن موها: در این روش برخلاف تصور عامه موها زبر نمی شود فقط چون موها به صورت مایل بریده می شوند تا زمانی که موها کوتاه هستند به نظر زبر می آیند، چون برخلاف خواب طبیعی مو رشد می کنند. ولی، زمانی که به اندازه کافی بلند شوند نرم می شوند هیچ وقت موها نباید خشک تراشیده شوند باید با صابون یا خمیر ریش تراشی کف زده شود و تیغ در خلاف جهت خواب موها کشیده بند انداختن یا کندن با موچین: نباید بطور مکرر و متناوب انجام شود چون حفرات ریزی در پوست ایجاد میکند.مومک: موها را از ریشه می کند و ظرف ۶-۴ هفته موها ظاهر می شود و در ضمن رشد موها کندتر می شود. مومک را باید در جهت خواب مو روی پوست مالید و با زرورق یا پارچهٔ نازک در خلاف جهت موها کنده شود. کرمهای موبره پس از یک هفته باید مجدداً استفاده شود و کرم را روی پا مالیده و بعد از مدت معین با آب و صابون شسته شده و کاملاً خشک می کنند و با کرم مرطوب کننده چرب می کنند.

منبع: https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *