خانه » دانستنیهای خانواده » بهداشت زنان » انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – غشاء البکارة یاهایمن hymen لایه ای از جنس پوست است كه تمام یا بخشی ازدهانه واژن دختران را می پوشاند. این پرده بعد از ازدواج با رابطه جنسی از بین می رود تا زوجین بتوانند رابطه جنسی کاملی داشته و همچنین بچه دار شوند.

انواع پرده بکارت چیست

پرده بکارت چیست ؟

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان ، در مراحل اولیه رشد جنین مونث ، هیچ دهانه ورودی به واژن وجود ندارد. در آن زمان لایه باریك بافتی واژن را پوشانده و به طور ناقص تقسیم می شود. به مرور زمان این لایه ها پرده بكارت را به وجود می آورند. طبق اطلاعات بدست آمده اگر قبل از تولد، تقسیم لایه به طور كامل باشد آن شخص مادرزادی پرده بكارت ندارد. ولی جای نگرانی نیست و متخصص با معاینه متوجه می شود که شخص از مادرزادی پرده بکارت نداشته است.

بیشتر افراد فکر می کنند پرده بكارت، داخل واژن قرار دارد. اما باید بدانید که پرده بكارت ، دقیقا در ورودی دهانه واژن ، نهایتا 1 سانتیمتر داخل تر قرار دارد. بنابراین ممکن است حتی دخول های خیلی سطحی هم موجب پارگی پرده بکارت شود. پس کسانیکه در دوران نامزدی رابطه جنسی دارند و مایلند پرده بکارت در شب عروسی پاره شود حتما باید به این مساله دقت کنند.

پرده بکارت انواع گوناگونی دارد که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان آنها را به شما معرفی می کنیم.

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت به دسته های مختلفی تقسیم می شود. یاداوری می کنیم که فقط متخصص میتوانید آن را ببیند و هیچ شخصی خودش نمی تواند پرده بکارتش را ببیند.

انواع پرده بکارت از نظر جنس

انواع پرده بکارت از نظر “جنس” دو نوع است :

1- پرده بکارت ارتجاعی:

یکی از انواع پرده بکارت ، مدل ارتجاعی است که هنگام رابطه جنسی پاره نمی شود، اما ” کش ” می آید و اکثرا هم بدون خونریزی است. ولی این نکته را باید بدانید که حتی وقتی با پرده رابطه دارید ولی خونریزی ندیده نمی شود، باز هم امکان تشخیص رابطه وجود دارد. چون درست است که خونی نمی آید، ولی ظاهر آن عوض شده و کش می آید.

2 پرده بکارت غیر ارتجاعی:

در پرده بکارت غیر ارتجاعی قابلیت کش آمدن وجود ندارد و با پارگی از بین میرود. پرده های بکارت غیر ارتجاعی ، حتما خونریزی هم دارند.

.

زنگ تفریح : رابطه جنسی در دوران نامزدی چگونه باشد؟

.

انواع پرده بکارت از نظر شکل

انواع پرده بکارت از نظر ” شکل ” چند نوع است که برخی از آنها عبارتند از :

1- پرده بکارت حلقوی :

یکی از انواع پرده بکارت مدل حلقوی است که در آن پرده بکارت به شکل حلقه‌ای ورودی واژن را پوشانده است و سوراخ گردی وسط پرده وجود دارد. اندازه این سوراخ هم متغیر است .

2- پرده بکارت سپتوم دار یا تیغه ای:

یکی دیگر از انواع پرده بکارت مدل تیغه ای است که در آن پل پوستی در طول ورودی واژن دارد. بعضی وقت ها این پل دیده نمی شود و در نتیجه موجب نزدیکی های دردناک خواهد شد. در برخی موارد هم برای اولین بار طی زایمان طبیعی دیده خواهد شد.

3- پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ):

پرده غربالی یا سوراخ سوراخ به طور كامل در عرض واژن كشیده شده و کاملا واژن را می پوشاند. اما سطح آن سوراخ سوراخ ریز دارد.

4- پرده بکارت دندانه دار(شرابه ای ) :

پرده بکارت دندانه دار شبیه پرده حلقوی است، ولی کنره هایش نا منظم است. به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان فرق این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد در هفت و هشتی بودن لبه های حفره است.

5- پرده بکارت مسدود (بدون سوراخ) :

پرده بکارت مسدود هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است. در دخترانی كه به سن بلوغ می رسند، در صورتیكه دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و خارج نمی شود. این افراد به دكتر مراجعه می کنند و طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، خون قاعدگی از آن بدنشان خارج شده و مشکل شان حل می شود.

عکس پرده بکارت و تصویر پرده بکارت

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان درباره انواع پرده بکارت تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید. اگر در این زمینه اطلاعات دیگری دارید لطفا در بخش نظرات بیان کنید تا دیگران از آن بهره مند شوند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عشق و محبت

بروز عشق و محبت و داشتن خانواده شاد و سالم

عشق و محبت یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای انسان در زندگی است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.