خانه » اخبار روز » گروگانگیری ۱۰میلیاردی در شیراز !!

گروگانگیری ۱۰میلیاردی در شیراز !!

 به گزارش خبرگزاری ایسنا، سردار سیروس سجادیان در تشریح چگونگی وقوع و کشف آدم ربایی در شیراز، گفت: آدم ربایان روز 17 اسفندماه نوجوان 15 ساله ای را از شهرک گلدشت حافظ در شمال غرب شیراز با انگیزه دریافت پول از والدین گروگان، گرفتند.

سجادیان با بیان اینکه آدم ربایان از خانواده گروگان درخواست یک میلیارد تومان وجه نقد کرده بودند، افزود: بعد از گزارش موضوع به پلیس، انجام اقدامات اطلاعاتی در دستور کار قرار گرفت و با طرح و برنامه ریزی دقیق و بررسی ابعاد مختلف گروگانگیری، یکی از آدم ربایان شناسایی و محل اختفای گروگان کشف شد.

سجادیان خاطرنشان کرد: با هدف جلوگیری از بروز هرگونه درگیری و کاهش حداکثری احتمال بروز خشونت، روز هفتم فروردین ماه، سردسته آدم ربایان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده پلیس فارس تصریح کرد: دیگر آدم ربایان نیز که شامل سه مرد و یک زن بودند، 5 دقیقه بعد از دستگیری سردسته گروه، در محل اختفا، در غافلگیری کامل دستگیر شدند حال آن که اسلحه مورد استفاده گروگانگیران، آماده شلیک بود و حتی گلوله در جان لوله قرار داشت و اگر کوچکترین غفلتی از سوی پلیس حادث می شد، چه بسا افرادی کشته یا مجروح می شدند.

به گزارش ایسنا، سجادیان با یادآوری اینکه این آدم ربایی در نوع خود بسیار پیچیده بود، هدف آدم ربایان از این اقدام را، کسب مال، اعلام و تاکیدکرد: تمام مخلان نظم و امنیت بدانند، دیر یا زود توسط پلیس دستگیر شده و براساس قانون به مجازات اعمال خود خواهند رسید.

سرباند گروه آدم ربا نیز در گفت و گو با خبرنگاران گفت: انگیزه ام دریافت پول و زمینه سازی برای یک زندگی راحت بود.

وی که خود را دارنده لیسانس عمران معرفی می کرد، افزود: بعد از اخذ مدرک، موفق به یافتن کار مناسب نشده و به دلیل مشکلات مالی، سه بار همسر خود را طلاق داده!

این فرد با یادآوری اینکه 28 سال سن داشته، تصریح کرد: کاملا از عاقبت کاری که کرده ام آگاه هستم، می دانم اعدامم می کنند، اما تمایلی به ادامه زندگی بدون داشتن پول و در شرایط بد اقتصادی ندارم، زیرا به دلیل بی پولی زندگی خانوادگی ام از هم پاشید.

وی با تاکید براینکه نداشتن والدین دلسوز و راهنمایی عاقل در زندگی، یکی از مشکلات بزرگ او در زندگی محسوب می شود، خاطرنشان کرد: نمی دانم دیگر کسانی که با من همکاری کردند چگونه فکر می کنند اما اکنون دیگر گفتن اینکه پشیمان هستم، اهمیتی ندارد چون علاقه ای به زنده ماندن ندارم.

این آدم ربا گفت: می دانستم به احتمال زیاد پلیس ما را دستگیر می کند اما برایم اهمیتی نداشت، به این فکر می کردم که با دست یابی به این پول، می توانم در هر کجا، زندگی خوبی حتی برای مدتی کوتاه، داشته باشم، حالا هم چندان تمایلی به ادامه زندگی ندارم.

زن همکار گروه آدم ربایان نیز گفت: من اطلاعی از اینکه قرار است فردی ربوده شود، نداشتم!

وی که زمانی همسر سرباند گروه آدم ربایان بوده و سه بار از وی طلاق گرفته است، گفت: من در تهران زندگی می کنم و به دلایلی سه میلیون تومان مقروض بودم و همسر سابقم از این موضوع اطلاع داشت، بنابراین پیشنهاد داد که با انجام یک سرقت، مشکلم و مشکل مالی او رفع شود.

این آدم ربا ادامه داد: به من گفته بودند که طرح دوستی با خانواده مورد نظر بریزم تا در زمان مناسب، امکان سرقت فراهم و اینکار انجام شود اما کار به آدم ربایی کشید.

او اضافه کرد: اگر من نبودم این افراد می خواستند فرد ربوده شده را بکشند، او را سوزاندند و اذیت کردند، اما من مانع کشتن او شدم.

به گزارش ایسنا، سرگروه آدم ربایان سابقه شرارت و زن همدست وی نیز سابقه کلاهبرداری و جعل را در پرونده خود دارند.

براساس این گزارش، پدر و مادر فرد ربوده شده خواستار اشد مجازات برای آدم ربایان شدند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *