خانه » گوناگون » با تغییر در باورها مسیر زندگی خود را تغییر دهید

با تغییر در باورها مسیر زندگی خود را تغییر دهید

از کجا شروع کنیم ؟ سقراط فیلسوف یونانی ، به ضعف های طبیعت خودش آگاه بود. او آمد که به ما بفهماند، افراد همیشه می توانند خودشان را اصلاح کنند و این بخشی از عظمت وجودی ماست . توانایی بهبود بخشیدن و اصلاح خویشتن می تواند در هر لحظه از زندگی ، ما را در جهت پیشرفت و تکامل راهنمایی کند. یکی از مهرت های اصلاح خویشتن تغییر در باورها است.

تغییر در باورها

 

تغییر در باورها ، تغییر اهداف

 

قبل از این که به موفقیت برسید ، باید باور داشته باشید که می توانید موفق شوید. این جمله فقط یک عبارت کلیشه ای نیست . خوب است زمانی توقف کنیم و درباره ی آن بیاندیشیم. «باور یا ایمان شماست که زندگیتان را می سازد.» مهم نیست که قبلا چه باوری داشته اید از هم اکنون می توانید با تغییر در باورها زندگی خود را متحول کنید . « بدون داشتن باورهایی مثبت و عمیق ، هرگز موفق نخواهید شد . » اگر باور نداشته باشید که می توانید ثروتمند و متمول شوید، هرگز به ثروت دست نمی یابید.

متأسفانه اجتماعاتی که در پرورش فکر افراد دخیل اند، بیش از پرورش خوش بینی در افراد، ان ها را به سمت افکار بدبینانه هدایت می کنند. چه می شود که اغلب افراد می گویند: شما با رویاپردازی وقت خود را تلف می کنید ، باید واقع بین باشید و بدانید هر چه را که می خواهید، در دنیای واقعی نمی توانید به دست آورید.

ما غالباً این حرف ها را می شنویم و با این تفکرات، باورهای مان شکل می گیرد، درنتیجه این طور به نظر می رسد که ثروت به تعداد محدودی از افراد خوش بخت و خوش شانس اختصاص دارد. اما این افکار درست نیست، نقطه ی عطف زندگی افراد موفق جایی است که به کامیابی خود ایمان می آورند.

بدون شک باورهای شما درباره ی موفقیت عمیقاً بر میزان و چگونگی موفقیت آینده تان، تأثیر می گذارد. باید قبل از این که هر موفقیتی را به دست آورید، باورهای خود را در جهت کسب آن موفقیت تغییر دهید. امتحان کنید و ببینید چگونه تغییر در باورها می تواند در زندگی شما مؤثر باشد. برخی افراد در طول عمر خود حتی یک بار هم فرصت امتحان کردن این که «چگونه باورهای قلبی می تواند زندگی و دنیای آن ها را متحول کند » را به خود نمی دهند.

تغییر در باورها

 

مارک آلن در کتاب تجارت رویایی می گوید :

 

باید به طور منظم و همیشگی زمانی را صرف تأمل و دقت  تغییر در باورها یمان کنیم. ابتدا باید به طور روشن و صادقانه به رویدادهای زندگی گذشته ی خود نگاهی بیاندازیم تا حوادث مؤثر بر باورهایمان را شناسایی کنیم. بررسی دوباره ی برخی از این حوادث، باورهای قلبی بسیار خوبی را در ما ایجاد می کنند.

اکنون بهترین رویدادها و باورها را به خاطر می سپاریم و آن ها را تقویت می کنیم. همه ی ما در زندگی گذشته فردی را داشته ایم که توانایی بالقوه مان را یادآور شده و ما را به مسیر صحیح، هدایت کرده است. همه ی ما به استعداد و نبوغ خود نگاهی گذرا داشته و اغلب آن را نادیده گرفته ایم .

واقعاً اندیشیدن به این چیزها ضروری است . در مواقعی که رویدادهای ناراحت کننده و ناکامی ها تأثیر بدی روی ما می گذارند، باید با ژرف نگری علل این دید منفی را کشف کرد. این فرآیند را می توان فرآیند آگاه شدن نامید.

تغییر در باورها

 

با آگاهی می توان آینده را روشن تر تجسم کرد.

 

پس از آن باید یاد بگیریم چگونه با این نیروها کار کرده و آینده خود را طرح ریزی کنیم ، چه طور قدرتمند شویم و به آرزوهایمان دست یابیم . باورهای شما درباره ی موفقیت چیست؟ آیا از تحلیل دقیق افکارتان می ترسید؟ ممکن است از دقت در موانعی که بین خودتان و موفقیت قرار داده اید، به شدت متعجب شوید.

یک بار هم که شده در این مورد فکر کنید. وقتی در می یابید که می توانید حتی باورهای به شدت ماندگار خود را تغییر دهید، آن گاه میبینید که رسیدن به آن چه در زندگی تان می خواهید، به راحتی امکان پذیر است . رویاهای شما آسان تر از آن چه خودتان فکر می کنید به حقیقت می پیوندند. هر روز فرصت های زیادی در زندگی به وجود می آید و ایده های سودمندی در فکر شما جرقه می زند اما آنها را نادیده می گیرید.

شما بدون این که اجازه بدهید ایده ها مثل آب زلال در نهر رویاهایتان جریان یابند و به اقیانوس حقیقت زندگی شما راه پیدا کنند، آن ها را منجمد می کنید. « هنر خودالقایی» به شما کمک می کند. تا قوه ی شهودی (حس ششم ) خود را برای موفقیت، پرورش دهید. شما هم اکنون از این توانایی برخوردارید ، اما احتمالا از وجود آن آگاه نیستید .

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *