خانه » آرایش و زیبایی » سلامت پوست » جوش صورت و اهمیت رعایت بهداشت

جوش صورت و اهمیت رعایت بهداشت

شست و شوی صورت با صابون نه تنها مضر نیست بلکه گاهی برای خلاص شدن از جوش صورت ، حتی اگر لوازم پاک کننده مصرف شده باشد، لازم است. البته شست و شوی بیش از حد اصلاً ضرورت ندارد و باعث از بین رفتن بیشتر آکنه و چربی پوست نمی شود.بهترین راه برای پوستهایی که در اثر آکنه حساس و دردناک یا ملتهب شده اند، استفاده از صابونهای ملایم (صابون معمولی، صابون مایع، صابون نوتروژن)  است این صابونها چون پوست را زیاد تحرک نمی کنند مفید هستند بهتر است پس از شست و شو و آب کشیدن صورت، پوست را باید حوله آبگیری کنید و هرگز حوله را روی پوست نکشید.برای پاک کردن صورت با کرمهای پاک کننده باید از شیرپاک کن های سبک استفاده کرد.شست و شوی مرتب با آب سرد در حفظ سلامت و شادابی پوست بسیار موثر است.

جوش صورت

قرصهای ضدبارداری و عادت ماهانه و تاثیر آن بر جوش صورت

بسیاری از دخترها و خانمها در دوران عادات ماهانه خود دچار آکنه میشوند که در حقیقت پیداشدن آکنه علامتی است که نزدیک شدن عادت ماهانه را نشان می دهد. گرچه دلیل آن هنوز شناخته شده نیست؛ ولی، احتمالاً ناشی از تغییرات هورمونی روی پوست است. قرصهای ضد بارداری تاثیرات غیرقابل پیش بینی روی آکنه دارند چون با توازن هورمونی ارتباط زیادی پیدا می کند. زمانی تصور می شد که قرصهای ضدبارداری ترکیبی با هورمون های مختلف، درمانی برای آکنه محسوب می شود؛ ولی، پاسخ همه به این داروها یکسان نیست و بعضی افراد حتی هنگام مصرف بدتر شدهاند؛ بنابراین، امروزه دیگر این قرص ها به عنوان درمان آکنه تجویز نمی شوند و قرصهای شبه هورمونی با تجویز پزشک، ترجیح داده میشود.

رابطه لباس با ایجاد جوش صورت

جوش صورت

به گزارش مجله پارسی وان اغلب نوع لباس تاثیری در آکنه ندارد. اگر هم داشته باشد بسیار ناچیز است وجود چندین جوش روی گردن (به خصوص اگر گسترده باشد) فرد را ملزم می کند که از پوشیدن لباس دارای یقه سفت و محکم که احتمالاً بروز جوش های دردناک را در پی خواهند داشت خودداری کند و با تماس و مالش یقه، جوش های جدیدی به وجود خواهد آورد، یقه های پشمی و کرکی سبب تحریک پوست و تشدید آکنه می شوند. یونیفورمهای زبر و خشن و لباسهای تنگ و چسبان ممکن است پوست را تحریک کنند و در نقاط غیرمعمول پوست بدن آکنه ایجاد کند. لباس کار روغنی و آغشته به چربی، در جاهایی که با نور خورشید تماس دارند، سبب ایجاد آکنهٔ روغنی می شوند. لباسهای سنگین که باعث عرق زیاد می شوند برای این طور کلی بهتر است این افراد سبک ترین و کم پرزترین لباس ها را با توجه به تناسب اندام خود انتخاب کند.

نوع و محل کار و تأثیر آن بر جوش صورت

جوش صورت

بی شک گرما و فضای روغنی و بخاردار آکنه را بدتر می کند؛ لذا باید از کارکردن در چنین محیط هایی اجتناب کرد کارکردن در آشپزخانه گرم و بخاردار برای آکنه مضر است باید پنجرهای را باز گذاشت تا بخار هوا بیرون برود. همچنین نباید مدت زیادی روی ماهیتا به های روغن دار خم شد، چون بخارهای چربی با جوش ها تماس مییابد و آنها را شدیدتر می کنند. اگر آکنه شما شدید است باید از پختن غذاهایی که وقت زیادی می گیرند، خودداری کنید. مشاغلی که با روغن و گریس سر و کار دارند مانند مکانیکی باعث به وجود آوردن جوش های صورت می شود. لذا در بعضی از مشاغل مثل کوره پزها و نانواها که هنگام کارکردن گرمشان می شود و عرق می کنند اكنه تشدید می شود. هر شغلی که پرتحرک و همراه با تعرق فراوان و الودگی باشد نیز این مشکل دیده می شود. اگر با وجود درمان تجویز شده از طرف پزشک هیچ نشانه ای از بهبود ضایعات ایجاد نشد ناگزیر باید محیط کار را عوض کرد.

منبع: https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

خواص گل رز برای پوست

خواص گل رز برای پوست و زیبایی صورت

خواص گل رز برای پوست بسیار است. گل رز دارای روغنی طبیعی است که موجب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.