خانه » دانستنیهای خانواده » توصیه های کاربردی و پیشگیرانه به آقایان در زندگی مشترک

توصیه های کاربردی و پیشگیرانه به آقایان در زندگی مشترک

در این مقاله می خواهیم راجع به رازهایی در مورد زنان صحبت کنیم و توصیه های کاربردی برای اقایان را مطرح کنیم. با توجه به نکات زیر در زمان وجود مشکل می توانید مدیریت بهتری در حل مسائل مختلف کنید تا مسأله و مشکل ادامه دار نشود.

توصیه های کاربردی

 

توصیه های کاربردی ویژه آقایان

 

وقتی همسرتان انتقاد و شکایتی را مطرح می کند از شما توضیح نمیخواهد، مهمترین اقدام در این موارد توجه به احساسات او، حمایت و همدردی نسبت به اوست.

هرگز در حضور همسرتان از زنان و دختران دیگر تعریف و تمجید نکنید.

همسرتان را هرگز در حضور دیگران توبیخ و سرزنش نکنید.

خانم ها هنگام پریود ماهانه از نظر روحی و احساسی، کم تحمل و تحریک پذیرتر می شوند. مراقب باشید در این دوران، آنها به حمایت و آرامش بیشتری نیاز دارند.

برای خانم ها خیلی مهم است که شوهرشان همیشه دوستی خود را ابراز کند. به خاطر سپردن و یادآوری سالروز ازدواج، تولد، خرید و اهدای کادو (در حد توان) و البته شاخه ای گل که با گفتن جمله ی «دوستت دارم عزیزم» همراه باشد وجود خانم ها را لبریز از شادی و سرور می کند.

از پوشیدن لباس های مندرس و کثیف بپرهیزید. اجازه ندهید تصور عمومی همسرتان از شما توأم با کهنگی و عدم آراستگی باشد.

وقتی همسرتان به هر دلیل عصبانی یا غمگین است فکر رابطه ی جنسی (Sexual interCOurSE ) با او را از سرتان بیرون کنید. در این موارد برطرف نمودن عصبانیت و غمگینی همسرتان اولویت دارد.

توصیه های کاربردی

 

مراجعه به مددکار اجتماعی و مشاوره

 

چنان چه احساس می کنید در زندگی مشترکتان مشکلاتی وجود دارد که قادر به مقابله ی مؤثر با آن نیستید توصیه می کنیم به مددکار اجتماعی یا مشاور متخصص و با تجربه مراجعه کنید. آنها به سه دلیل بهتر از دیگران می توانند به شما کمک کنند:

  • از تخصص لازم و مرتبط برخوردارند
  • در مورد مسائل شما بی طرفند
  • آن چه را که با آنها مطرح می کنید محرمانه باقی می ماند. از اجرا کردن نسخه های پیشنهادی افراد غیر متخصص (دوستان، فامیل، آشنایان و…) در مورد مشکلات زندگی جداً بپرهیزید. مسأله ی شما و راه حلی که به آن نیاز دارید با مسائل و راه حل های دیگران به طور قطع تفاوت های زیادی دارد.

 

وقتی با همسرتان صحبت می کنید یا پاسخ او را می دهید حتی الامکان سعی کنید با او چهره به چهره باشید (روبروی او قرار بگیرید) و مستقیماً به او توجه کنید در غیر این صورت ممکن است شما را بی اعتنا متهم کند و از شما دلگیر شود.

از توصیه های کاربردی دیگر اینکه اگر همسرتان از شما یا دیگر وابستگان شما گلایه و شکایتی دارد بلافاصله در مقابل او جبهه گیری نکنید. فراموش نکنید که هر اندازه یک زن بیشتر احساس کند که شوهرش او را درک می کند و حق را به او می دهد از شدت ناراحتی اش کاسته می شود.

 

حالا که ازدواج کرده اید سعی کنید متأهل مهم باشید.

 

توصیه های کاربردی

متأهل بودن در واقع به معنی پذیرفتن مسئولیت های زندگی مشترک و اهمیت دادن به آنهاست. شما در حال حاضر قبل از آن که پسر خانواده تان باشید عضو زندگی مشترکتان هستید بنابراین در رفت و آمدها، داد و ستدها، ابراز احساسات و جبهه گیری های مختلف، زندگی مشترک را در اولویت قرار دهید.

خانواده ی پدری، دوستان و تفریحات دوران مجردی نمی تواند و نباید باعث تضعیف زندگی مشترک شما گردد. در یک کلام، محور فعالیت های مختلف شما (تفریح، رفت و آمد، برنامه ریزی و تصمیم گیری) باید بر اساس خواسته ها و منافع مشترک شما و همسرتان باشد.

از سوء ظن بی مورد و رفتار خصمانه با همسرتان جداً بپرهیزید. بعضی آقایان با سوء ظن بی مورد و پیگیری های مستمر ضمن بیدار نمودن ذهنیت های منفی، همسرشان را به سمت انتخاب رفتارهای غلط و تلافی جویانه سوق می دهند. اگر همسرتان بر اثر سوء ظن و رفتارهای خصمانه شما عمداً و آگاهانه رفتارهای نامناسبی را در پیش گرفت غیر از خودتان چه کسی را می توانید سرزنش کنید؟

 

رسیدگی به ظاهر خود

 

توصیه های کاربردی

یکی از توصیه های کاربردی مهم رسیدگی به ظاهر خود است. همان گونه که موقع رفتن به میهمانی و محل کارتان به سر و وضع ظاهری خودتان توجه می کنید در منزل و با همسرتان نیز همین گونه باشید. فکر نکنید چون مرد هستید نباید به خودتان برسید. به یاد داشته باشید که فعالیت و حضور شما در جامعه و کارتان در بیرون از منزل به خاطر زندگی مشترکتان است. پس لحظات و ساعات با هم بودن را جدی بگیرید و به اندازه ی کافی برای آن وقت بگذارید.

سعی کنید همانند دوران نامزدی و قبل از آن همچنان عاشق همسرتان باشید.بیشترین سعی یک عاشق این است که معشوقه اش از او خشنود و راضی باشد. پس هر کاری (کوچک و بزرگ) که از دستتان برمی آید برای شاد کردن او انجام دهید و در عشق ورزی به همسرتان احتیاط نکنید.

اموری را که همسرتان از شما درخواست نموده در برگه ای یادداشت کنید. اگر فراموش کنید که خواسته های همسر تان را انجام دهید احساس می کند که شما به او اهمیت لازم را نمی دهید. بنابراین ضمن یادداشت نمودن خواسته هایش از او بخواهید که در فواصل مناسب آنها را به شما یادآوری کند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عشق و محبت

بروز عشق و محبت و داشتن خانواده شاد و سالم

عشق و محبت یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای انسان در زندگی است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.