خانه » سبک زندگی و خانه داری » معرفی 10 مورد از انواع کاکتوس با تصاویر زیبا

معرفی 10 مورد از انواع کاکتوس با تصاویر زیبا

انواع کاکتوس بسیار زیاد است. کاکتوس ها به گروههای مختلفی تقسیم می شوند که قابل شمارش نیست. در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان 10 مورد از انواع کاکتوس را به همراه تصاویر به شما معرفی می کنیم. شما میتوانید از کاکتوس ها در منزل نگهداری کرده یا در گوشه ای از خانه گلخانه کاکتوس درست کنید. خیلی از افراد در خانه کلکسیونی از انواع کاکتوس را دارند.

کپی از این مقاله ممنوع است.

عکس انواع کاکتوس
عکس انواع کاکتوس

انواع کاکتوس

در این قسمت 10 مورد از انواع کاکتوس را به شما معرفی می کنیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

انجیر تیغی یکی از انواع کاکتوس

انجیر تیغی یکی از انواع کاکتوس بزرگ درخت مانند میباشد و اکثرا بیش از 2 متر ارتفاع پیدا میکند. شاخه های انجیر تیغی از قسمت گرد و صاف به 25 سانتی متر می رسند. انجیر تیغی ها دارای خوشه های منحنی هستند که معمولا حدود 2 سانتی متر بلندی دارد و از برآمدگی های زرد رنگ پوشیده شده است. گلهای کاکتوس انجیر تیغی به رنگ زرد و گاهی نارنجی است. میوه آن کروی و متمایل به رنگ ارغوانی قرمز (در درون) و در خارج، نزدیک به سفید است و تا 6 سانتی متر طول دارد.

انواع کاکتوس
معرفی انواع کاکتوس

آستروفیتوم آستریاس یکی از انواع کاکتوس

کاکتوس “آستروفیتوم آستریاس” یکی از گونه های جنس کاکتوس آستروفیتوم و بومی بخش های کوچکی از تگزاس در ایالات متحده و مکزیک است. نام دیگر این نوع کاکتوس، کاکتوس ستاره ای است. آستروفیتوم آستریاس کوچک، گرد و بدون خار بوده که ارتفاع آن به 2.5 تا 6 سانتیمتر و قطر آن به 5 تا 15 سانتیمتر می رسد. روی سطح آن حدود 7 تا 10 تقسیم بندی دیسکی شکل که به آن شیار گفته می شود، وجود دارد. این گیاهان دگرگرده افشان هستند که گرده افشانی آنها توسط حشرات صورت می گیرد.

انواع کاکتوس
انواع کاکتوس

افوربیا هوریدا یکی از انواع کاکتوس

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان گیاه افوربیا یک گونه گلدار، همیشه سبز و شبیه به کاکتوس در خانواده افوربیاسه است. این گیاه مناسب مناطق معتدل نیست و باید در پاسیو  نگهداری شود.
گیاه افوربیا مقاوم بوده و نگهداری آن آسان است. نام دیگر این گیاه African milk barrel به معنی ( بشکه شیر آفریقایی) است . علت این نامگذاری داشتن شیره ای سفید رنگ است. افوربیا هوریدا ارتفاعی بین 1 تا 1.5 متر داشته و عرض آن بین 10 تا 50 سانتیمتر است. در زیر عکس کاکتوس را می بینید.

انواع کاکتوس
انواع کاکتوس

آگاوِ ویکتوریا – رجیون یکی از انواع کاکتوس

آگاوِ ویکتوریا – رجیون یکی از انواع کاکتوس از جنس Agave در خانواده Asparagaceae بومی مناطق خشک ارتفاعات پایین تر کوه های شرقی Sierra Madre در ایالت Coahuila است. زیستگاه آگاوِ ویکتوریا – رجیون به طور عمده در خاک های آهکی است و در کویر و محیط های نیمه بیابانی و در اطراف دامنه های شیب دار و در نزدیکی صخره های و دره عمیق بیشتر یافت میشود. آگاوِ ویکتوریا – رجیون رشد خیلی کمی دارد اما محکم و زیباست . فرمهای منحصر به فرد برگ هایش می تواند تا 45 سانتیمتر قطر داشته باشد ،اما به ندرت بیشتر از 22 سانتیمتر رشد می کند. اگر آگاوِ ویکتوریا – رجیون حدودا 20 تا 30 سال سن داشته باشد میتواند تابستان گل بدهد.

معرفی انواع کاکتوس
معرفی انواع کاکتوس

آستروسفالسروس دیبوسکی یکی از انواع کاکتوس

گیاه آستروسفالسروس ، یکی از انواع کاکتوس بومی جنوب آمریکا خصوصا شرق و شمال باهایا و برزیل است. این کاکتوس در ارتفاعی بین 300 تا 750 متری از سطح دریا می روید. آستروسفالسروس در شرایط ایده آل دارای سرعت رشد به نسبت بالایی است. ساقه اصلی گیاه آستروسفالسروس دارای ارتفاعی بین 2 تا 4 متر بوده و گستردگی آن بین 45 سانتیمتر تا 90 سانتیمتر است. گیاه دارای خارهای شعاعی و به تعداد بالا است ، خارهای مرکزی گیاه بین 2 تا 3 سانتیمتر طول دارند و به رنگ زرد و یا قهوه ای هستند .

معرفی انواع کاکتوس
معرفی انواع کاکتوس

کاکتوس دم موشی یکی از انواع کاکتوس 

کاکتوس دم موشی یکی از انواع کاکتوس و گونه ای از خانواده Cactaceae است. کاکتوس دم موشی به خاطر کشت آسانی که دارد و همچنین گل های زیبا اغلب به عنوان گیاه زینتی کشت می شود. کاکتوس دم موشی دارای ساقه پر از خار و کبریتی و استوانه ای است که از گلدان یا سبد خود اویزان می باشد. کاکتوس دم موشی دارای گل هایی به رنگ صورتی با طول 1/5 و عرض 4_6 سانتی متر بوده و گاهی اوقات دارای میوه قرمز کوچکی می باشد.

معرفی انواع کاکتوس
معرفی انواع کاکتوس

کاکتوس انگشتی یکی از انواع کاکتوس

کاکتوس انگشتی یکی از انواع کاکتوس از جنس Chamaecereus است. ساقه های کاکتوس انگشتی به اندازه انگشت و به رنگ سبز روشن ، در ابتدا حالت سیخ و راست و سپس افتاده می شوند. این ساقه ها 10 تا 15 سانتی متر قد و 1.2 سانتی متر قطر دارند. البته این ساقه ها بعضاً تا 30 سانتی متر نیز بلند میشوند.

کاکتوس های مسن در نهایت چوبی و بدون ستون فقرات می شوند تعداد دنده ها 8 تا 10 و تعداد تیغ ها 10 تا 15 تا نرم و سفید با 2 میلی متر طول هستند.

گل آن به رنگ نارنجی و قرمز با حدود 5 سانتی متر قطر که اغلب در مقادیر زیاد از سنین پایین تولید می شوند.زمان شکوفه دهی در اواخر بهار و اوایل تابستان است.

معرفی انواع کاکتوس
معرفی انواع کاکتوس

سمپرویووم آراکنویدیوم یکی از انواع کاکتوس

سمپرویووم آراکنویدیوم یا گیاه تار عنکبوت، یک گیاه چند ساله از جنس Sempervivum در خانواده Crassulaceae است. سمپرویووم آراکنویدیوم دارای گونه های خیلی متنوعی است و دارای شکل کاکل دار و کوتوله مانند است که همه ان ها برای گونه جدید هیبرید می شوند. گل از روزتی تشکیل شده که کوچک است و دارای 50 تا 60 برگ می باشد.گل ها اغلب صورتی هستند اما سفید یا قرمز روشن نیز وجود دارد.گل ها رد راس ساقه بلند نازک 20 سانتی متر قرار دارند.

معرفی انواع کاکتوس
معرفی انواع کاکتوس

ژیمنو کالیسیم یکی از انواع کاکتوس

گیاه ژیمنو کالیسیم با نام علمی Gymnocalycium mihanovichii ، از خانواده Cactaceae است. ژیمنوكالیسیم گیاهی بدون کلروفیل است که به راحتی می روید، ولی به علت عدم انجام عمل فتوسنتز، این گیاه در انتهای دوران نهالی می میرد. مگر اینکه بر روی یکی دیگر از کاکتوس های با کلروفیل طبیعی پیوند زده شود. گیاه ژیمنو کالیسیم از محبوب ترین انواع کاکتوس میباشد که با  رنگ های قرمز، نارنجی یا زرد رنگ دیده شده است.

عکس انواع کاکتوس
عکس انواع کاکتوس

کاکتوس ایستر لیلی یکی از انواع کاکتوس

کاکتوس ایستر لیلی که (کاکتوس عید پاک) هم نام دارد، گونه ای زیبا از کاکتوس ها از جنس اچينوپسيس (Echinopsis) بومی بولیوی و پاراگوئه است. کاکتوس ایستر لیلی دارای ساقه کشیده تا 30 سانتی متر ارتفاع با 8 تا 12 شیار است. گل های زیبای ایستر لیلی در شب شکوفه می دهند و به شکل قیف سفید هستند. گل های ان ، معطر با ساقه لوله ای بلند به طول 15 تا 22 سانتی متر میباشند. حداقل دمای آن در شب 5 تا 10 در جه سانتیگراد میتواند باشد و در روز در دمای بالای 14 درجه سانتیگراد نگهداری شود.

عکس انواع کاکتوس
عکس انواع کاکتوس

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید.

کپی از این مقاله بدون دادن لینک سایت ممنوع است.

منبع : parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.