خانه » سلامت » بیماری ها » 8 مورد از نشانه ها و دلیل سرگیجه را بدانید

8 مورد از نشانه ها و دلیل سرگیجه را بدانید

دلیل سرگیجه و نشانه های آن موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. همه ما در طول زندگی مان حتما دچار سرگیجه شده ایم. این سرگیجه میتواند دلایل زیادی داشته باشد. به عنوان مثال کم‌ آبی بدن، نخوردن وعده غذایی و استرس چند دلیل سرگیجه است. برای جلوگیری از سرگیجه مصرف آب فراوان، سروقت غذا خوردن و کاهش استرس را فراموش نکنید.

دلیل سرگیجه

نشانه های سرگیجه

سرگیجه نشانه های زیادی دارد. به عنوان مثال از نشانه های سرگیجه میتوان به احساس کاذب حرکت یا چرخش (Vertigo یا سرگیجه دورانی) ، سبکی سر یا احساس غش،‌ از دست دادن تعادل یا عدم تعادل و سایر احساسات مانند شناور بودن یا سنگینی سر اشاره کرد.

تعدادی از بیماری های زمینه ای می توانند سبب بروز اختلال در سیگنال هایی می شوند که توسط مغز از یک یا تعداد بیشتری از سیستم های حسی دریافت می شوند و در نتیجه باعث سرگیجه می شوند.

دلیل سرگیجه

دلیل سرگیجه

در این قسمت چند دلیل سرگیجه را به شما معرفی می کنیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

1- داروها

برخی از داروها میتوانند دلیل سرگیجه باشند. داروهای کاهنده فشارخون اگر فشارخون را بیش از حد کاهش دهند، میتوانند دلیل سرگیجه یا حتی غش شوند. داروهای دیگری هم وجود دارد که در عوارض آنها در جعبه اش سرگیجه نوشته شده و میتوانند دلیل سرگیجه باشند.

2- اختلالات گوش داخلی

یک دلیل سرگیجه اختلالات گوش داخلی است. برخی اختلالات گوش داخلی می توانند سبب سرگیجه های مداومی شوند که حالت دورانی ندارند.

دلیل سرگیجه

3- گرما و کم آبی

کم آبی میتواند علت سرگیجه و سردرد باشد. اگر شما در آب و هوای گرم فعالیت کنید یا به اندازه کافی آب ننوشید، ممکن است دچار سرگیجه شوید. استراحت در یک مکان خنک و نوشیدن آب یا یک نوشیدنی ورزشی به درمان سرگیجه شما کمک خواهد کرد.

4- سرگیجه مزمن ذهنی یا درونی

این حالت یک سندرم بالینی است که توسط سرگیجه مداوم غیراختصاصی که علت پزشکی آشکار ندارد، مشخص می شود. سرگیجه مزمن ذهنی با افزایش حساسیت به حرکت در ارتباط است.

5- اختلالات اضطرابی

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان یک دلیل سرگیجه میتواند اختلالات اضطرابی مانند حملات پانیک(هراس) و ترس از ترک خانه یا بودن در مکان های بزرگ و فضاهای باز و … باشد. گاهی اوقات اختلال دهلیزی و گوش داخلی دلیل سرگیجه هستند، اما اگر اضطراب همراه آن باشد حتی با رفع مشکل گوش باز هم سرگیجه برقرار است.

6- سطوح پایین آهن (کم خونی)

کم خونی و کمبود آهن یک دلیل سرگیجه است. اگر شما دچار کمخونی شده باشید در کنار سرگیجه علایم دیگری مانند خستگی، ضعف و پوست رنگ پریده را هم دارید. پس بهتر است سریعا به فکر درمان کم خونی باشید. چون کم خونی عوارض زیادی برای سلامتی دارد.

7- قند خون پایین (هیپوگلایسمی)

قند خون پایین میتواند یک دلیل سرگیجه باشد. این وضعیت به طور کلی در افراد مبتلا به دیابت که انسولین تزریق می کنند روی می دهد. سرگیجه همراه با تعریق و گیجی هست.

8- عفونت گوش

گاهی اوقات، عفونت گوش می تواند علت سرگیجه شود. این نوع سرگیجه با درمان عفونت برطرف می شود. پس اگر سرگیجه های بدی دارید حتما گوش تان را به پزشک نشان دهید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *