خانه » کامپیوتر و اینترنت » روش رفتار با باتری لپ تاپ برای افزایش طول عمر آن

روش رفتار با باتری لپ تاپ برای افزایش طول عمر آن

امروز با ما همراه باشید تا روش هایی را معرفی کنیم که به وسیله آن  ، روش رفتار با باتری لپ تاپ برای افزایش طول عمر آن را بیاموزیم. در ادامه  با پارسی وان همراه باشید.

روش رفتار با باتری لپ تاپ برای افزایش طول عمر آن

افزایش عمر باتری لپ تاپ

سوال های بسیاری برای کاربران لپ تاپ پیش می آید ، بخصوص هنگامی که به مرور باتری لپ تاپ آنها دائما” ضعیف می شود. برای جلوگیری از ضعیف شدن باتری لپ تاپ رعایت چند مورد ضروری است که با آنها آشنا می شویم.

افزایش عمر باتری لپ تاپ

شارژ بیش از حد باتری لپ تاپ

دستگاه های نوین سالهاست که از باتری هایی استفاده می کنند که به هیچ عنوان بیش از اندازه ظرفیت خود شارژ نمی شوند بنابراین بعد از آنکه شارژ باطری دستگاه شما به اندازه 100% رسید ، بطور خودکار برق آن از ورودی شارژ قطع می گردد. سپس بعد از آنکه باتری کاملا” شارژ شد ، لپ تاپ بطور مستقیم برق را از کابل گرفته و از باتری برای ادامه کار استفاده نمی کند.

اگر شما لپ تاپ خود را بیش از اندازه شارژ کنید ، هیچ گونه مشکلی برای دستگاه شما به وجود نخواهد آمد.

طبیعی بودن ضعیف شدن باتری لپ تاپ

به هر حال تمامی باتری های لپ تاپ از هر برند و شرکتی که باشند به مرور زمان ضعیف خواهند شد بطور کلی می توان گفت  که می توان روی 500 بار چرخه شارژ باتری لپ تاپ حساب باز کرد و پس از آن به مرور کارایی خود را از دست خواهند داد.

 

اگر باتری لپ تاپ هنوز خاالی نشده باشد شارژ کردن چندباره آن کار درستی نخواهد بود ، همینطور اگر باتری لپ تاپ کاملا” خالی شود تاثیر بسیار بدی بر روی آن خواهد داشت.

بهترین راه حل این است که هنگامی که باتری لپ تاپ شما به زیر 50% رسید آن را شارژ کنید.

برداشتن باتری لپ تاپ

معمولا” گرما برای قطعات برقی کامپیوتر بسیار مضر است بنابر این اگر لازم باشد برای مدتی طولانی آن را به برق بزنید و دستگاه اجازه برداشتن باتری را به شما داد ، می توان باتری را از دستگاه خارج کرد.بدین صورت باتری لپ تاپ شما در معرض گرما قرار نخواهد داشت.

البته این عمل را هنگامی که قرار است کارهای سنگین با لپ تاپ انجام دهید حتما” بکار ببرید.

به دلیل اینکه وقتی بازی سنگینی را اجرا کنید و یا از نرم افزار گرافیکی سنگین استفاده کنید ، سیستم لپ تاپ شما از تمام توان خود استفاده می کند که باعث ایجاد گرمای زیادی می شود.  البته باید خاطر نشان کرد که بسیاری از مدل های امروزی اجازه درآوردن باتری را به شما نمی دهند اما سیستم های خنک کننده در این دستگاه ها بسیار بهتر عمل می کنند.

تردید درباره شارژ دائم باتری لپ تاپ

درست است که باتری لپ تاپ شما آرام آرام ضعیف خواهد شد ، اما اتصال همیشگی کابل به لپ تاپ مشکلی برای خوده سیستم شما به وجود نمی آورد. گفتیم که بعد از شارژ کامل لپ تاپ برق خود را از کابل تامین می کند اما اگر برای طولانی مدت دستگاه خود را جایی نمی برید می توانید باتری لپ تاپ را از آن درآورید و نه اینکه از باتری استفاده کنید و کابل را بکشید ، البته طبق تحقیقات به عمل آمده تاثیرات متصل بودن یا نبودن چندان نیز مشخص نمی باشد.

تردید درباره شارژ دائم

برخی شرکت ها مثل شرکت بزرگ اپل کاربران خود را از این کار منع می کنند. اما شرکت های دیگر این کار را درست و بجا می دانند. برای انجام این کار بهتر است نگاهی به دفترچه راهنمای لپ تاپ خود بیندازید و ببینید که کدام مورد بهتر و کارآمدتر است.

کالیبره کردن

تمام شدن همیشگی باتری لپ تاپ تاثیر بدی روی سیستم شما خواهد گذاشت. همینطور شارژ کردن همیشگی باتری لپ تاپ پس از مصرف مقدار کمی از شارژ آن خوب نیست ولی گاهی اوقات برای کالیبره شدن باتری لپ تاپ می شود آن را بصورت کامل شارژ کرد و بعد از شارژ جدا کرده و بگذارید که باتری آن کاملا” خالی شود. گاهی که ویندوز سیستم 20% شارژ را نشان می دهد اما چند لحظه بعد سیستم خاموش می شود نشان دهنده این است که باتری شما کالیبره نیست . در سیستم های نسل جدید مثل مک بوک های جدید باتری موجود در آنها بطور خودکار در هر بار شارژ کالیبره می شود.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *