خانه » کامپیوتر و اینترنت » بازی سونیک و آشنایی با آن از اولین نسخه Sega تا به امروز

بازی سونیک و آشنایی با آن از اولین نسخه Sega تا به امروز

همه ما با بازی های سگا خاطره داریم امروز با بازی سونیک جوجه تیغی فضایی قهرمان بیشتر آشنا می شویم. میخواهیم بدانیم ایده سونیک از کجا آغاز شد و چرا سگا همچنان به تولید آن ادامه می دهد.شاید سونیک تنها شانس سگا برای بقا باشد اما…

بازی سونیک 1

سونیک  را بیشتر بشناسیم

سونیک خارپُشت: Sonic The Hedgehog نام شخصیت و قهرمان اصلی در مجموعه بازی‌های ویدئویی سونیک از شرکت سگا و همچنین تعداد زیادی مشتقات کمیک ، پنج کارتون است. این مجموعه بازی در سبک سکوبازی است و باید در کمترین زمان ممکن تمام دشمنان را از بین برد و مرحله را به اتمام برسانید.

سونیک یک خارپشت یا همان جوجه تیغی فضایی به رنگ آبی و سریع‌ترین خارپشت جهان است. یکی از برجسته‌ترین قابلیت‌های سونیک سرعت آن است. تقریباً هیچ موجودی نمی‌تواند به سرعت  او حرکت کند. هنگامی که او هفت الماس آشوب را به دست می‌آورد، دیگر چیزی جلودار او نخواهد بود. با انتشار نسخه اول  در سال ۱۹۹۱، سونیک به عنوان نمادشانس شرکت سگا چنان اوج گرفت که حتی مدتی قهرمان افسانه‌ای بازی‌های ویدئویی نینتندو،  آقای ماریو  را هم پشت سر گذاشت و از آن سبقت گرفت. سونیک برای شرکت سگا یک موفقیت تجاری بزرگ محصوب می شد. از آن زمان به بعد سونیک به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی تبدیل شد و مجموعه دارای فروشی بیش از ۸۰ میلیون نسخه است.

سونیک و شخصیت های آن

همانند تمامی بازی ها و ماجرای های کمیک سونیک نیز باید دوستان و دشمنانی داشته باشد ، امروز با این دوستان و دشمنان نیز بیشتر آشنا خواهیم شد.

دکتر اگمن

همیشه هر قهرمان خوب احتیاج به ۱ ضد قهرمان خوب و منزجر کننده هم خواهد داشت. روبوتنیک هم کسی هست که از ابتدا با سونیک ، قهرمان ما دشمن بوده و در مقابل او ایستاده است. یک دانشمند چاق و دیوانه که هر اختراعی می‌کند که بتواند سونیک رو شکست بدهد و الماس‌هایش را بدست بیاورد. زیرا با استفاده از هفت الماس می‌تواند امپراتوریبرای خود به وجود بیاورد. سونیک همیشه مانع کارهای او می‌شود و اختراعات او همیشه در برابر سونیک شکست می‌خورد. شاید اگمن داستان باید بیشتر تلاش کند ، در اکثر نسخه ها چه بازی ، چه کارتون و چه کمیک Egman یک نابغه با هوش زیاد اما در کمال تعجب بسیار خنگ و کم عقل بوده ! …

مایلز تیلز پراور

تیلز یک روباه زرنگ و باهوش به رنگ زرد و با قابلیت پرواز است. او بهترین و صمیمی‌ترین و همینطور اولین دوست سونیک است. او قابلیت ویژه‌ای دارد ؛ و آن هم ساختن وسایل الکتریکی مکانیکی است. تیلز بر خلاف دیگر روباه‌ها، دو دم دارد و می‌تواند پرواز کند و به منطقه‌ای که دست هیچ‌کس به آن نمی‌رسد دسترسی پیدا کند . همچنین او خلبان تورنادو هواپیمای مخصوصی است که برای سونیک ساخت است. نام او از واژهٔ (مایل بر ساعت) گرفته شده است که با اندکی تغییر miles prower یا miles peromer (مایلز پراور) خوانده می‌شود. او برای اولین بار در نسخه دوم سونیک  سگا در سال ۱۹۹۲ که برای کنسول سگا جنسیس ساخته شده بود، به عنوان یار وفادار سونیک ایفای نقش کرد. همچنین شرکت سگا یک بازی بر اساس همین شخصیت دوست داشتنی ساخت به نام تیلز ادونچر که در همان سبک بازی های کلاسیک سونیک بود اما این بازی در ایران زیاد به شهرت نرسید.

متال سونیک

زمانی که روبوتنیک نتوانست با روبات‌های سادهٔ خودش جلوی سونیک را بگیرد، از روی خصوصیات سونیک و دقیقاً به شکل خود سونیک یک روبات ساخت. در سال ۱۹۹۲ در بازی سونیک ۲ این ضد قهرمان وارد سری سونیک شد.

بازی سونیک 2

سونیک خارپشت ۲ توسط سونیک تیم توسعه یافته و بوسیلهٔ شرکت Sega و در نوامبر ۱۹۹۲ برای کنسول سگا جنسیس منتشر شده‌ بود. این دومین قسمت از مجموعه بازی‌های SONIC برای سگا می باشد و همچنین اولین نسخه‌ای است که شخصیت «تیلز» (روباه پرنده دو دم) در آن معرفی شد. او همراه با شخصیت اصلی بازی  باید جلوی ضدقهرمان این مجموعه دکتر اگ‌من را از دزدیدن زمردهای کیاس برای برپایی ایستگاه فضایی خود با نام تخم‌مرغ مرگ بگیرند.

Sonic 2

سونیک خارپشت ۲ یک موفقیت مهم تجاری بود. سونیک 2 توانست بیش از ۶ میلیون نسخه به فروش برساند که آن را به عنوان دومین بازی پرفروش کنسول سگا جنسیس به حساب آورد و پشت سر نسخهٔ اولیه سونیک خارپشت قرار گرفت. از زمان انتشار اولیه این بازی، نسخه‌های مختلفی از این عنوان برای کنسول‌ها و سیستم عامل‌های مختلف عرضه شده‌است. دو ادامه برای این بازی با عنوان‌های سونیک خارپشت 3 و سونیک و ناکلز در سال ۱۹۹۴ منتشر شد. البته سایر نسخه های سونیک نیز برای سگا موفقیت بزرگی بودند از لحاظ تجاری سونیک سود زیادی برای سگا آورد ، در  واقع سونیک بود که سگا را هنوز زنده نگهداشته است.

sonic cover

ویژگی جدید بازی سونیک

این بازی همانند نسخهٔ قبلی سونیک ساخته شده است . اما تنها تفاوتش اضافه شدن یک شخصیت جدید به نام «مایلز تیلز پراور» بود. تیلز یک روباه زرد رنگ کوچکی هست که به خاطر داشتن دو دم می‌تواند پرواز کند. او اولین بار در همین نسخه به طرفداران سونیک معرفی شد. او اولین و صمیمی‌ترین و بهترین دوست و دستیار سونیک هست و وظیفه اش این هست که سونیک را در ماموریت‌هایش برای شکست دادن دکتر اگمن یاری کند و هنگامی که سونیک در چنگ ربات‌های اگمن قرار بگیرد، او را نجات دهد. وجود شخصیتی همانند تیلز بازی را برای گیمرها بسیار راحت تر می‌کرد. او تا کنون، تقریباً در همهٔ بازی‌های سونیک حضور داشته است و جزء شخصیت‌های کلیدی به حساب می‌آید؛ و به گفتهٔ یوجی ناکا تیلز بهترین و وفادارترین دستیار و دوستی هست که یک شخص قهرمانی مثل سونیک می‌تواند داشته باشد. در واقع با اضافه شدن شخصیت تیلز بازی سونیک وارد مرحله تازه ای از داستان ها و سبک بازی شد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *