خانه » کامپیوتر و اینترنت » آشنایی با بازی مورتال کمبات (MORTAL KOMBAT)و سازندگان آن

آشنایی با بازی مورتال کمبات (MORTAL KOMBAT)و سازندگان آن

Midway Games یک شرکت ساخت و تولید بازی‌های ویدئویی که در سال 1998 در شیکاگوی آمریکا تاسیس شد. « میدوی » تولید کننده عنوان‌های شناخته شده‌ای شامل Mortal kombat, ms Pac man, Batman , WWe و… بود.در واقع این شرکت Midway بود که اولین بار از ادی بون خواست تا یک بازی مبارزه ای برای رقابت با بازی استریت فایتر آن زمان تولید کند شاید در آن زمان حتی خوده سازندگان شرکت نیز فکر نمی کردند که مورتال کمبات تا اندازه ای موفق شود که از آن بازی ، کمیک ، کارتون ، فیلم سینمایی و… تولید شود.

 این شرکت با وجود تمام تلاش‌هایی که دست‌اندرکاران آن انجام دادند در سال ۲۰۰۹ منحل شد و توسط استدیو فیلم سازی برادران وارنر خریداری شد. در واقع نام صحیح این بازی Mortal Combat با حرف C است اما در آن زمان گزینه های زیادی برای نام این بازی مطرح شد گزینه هایی مانند حمله اژدها ، راه اژدها و… اما در نهایت نام مبارزه خونین یا مبارزه مرگبار «MORTAL COMBAT» برای آن برگزیده شد ولی مدتی بعد ED BOON خالق این مجموعه تصمیم گرفت برای بیشتر خشن نشان دادن و جدی تر نمایاندن نام بازی از حرف K بجای حرف C استفاده کند.

آشنایی با بازی مورتال کمبات (MORTAL KOMBAT)و سازندگان آن

استودیو NetherRealm و موتال کمبات

بعد از آن بود که خالقان Mortal kombat نیز شروع به همکاری با شرک WB کردند از آن به بد ED Boon خالق مجموعه مورتال کمبات استدیو NetherRealm Studios را تاسیس کرد.

قبل از اینکه این استودیو با نام NetherRealm Studios شناخته شود، با نام میدوی شیکاکو شناخته می‌شد، استودیویی که در ابتدا تمام بازی‌های آرکید را توسعه می‌داد و بعدها تمام تمرکز خود را بر روی بازی‌های کنسول‌های خانگی و قابل حمل قرار داد این اتفاق تنها به دلیل شرایط بازار و نیاز گیم بازها و همچنین کسب سود بود که رخ داد. در سال 2009 پس از ورشکستگی شرکت Midway امتیاز بیشتر بازی‌ها و استودیوی Midway به وارنر برادرز فروخته شد. پس از گذشت مدت کوتاهی نام استودیو به وارنر برادرز گیمز شیکاکو تغییر کرد و در سال ۲۰۱۰ این بخش نیز نام ندررلم استودیوز را از روی سرزمین ندررلم در دنیای مجموعه مورتال کامبت برگزیدند و طرح لوگوی استودیو نیز برگرفته از شخصیت اسکورپین ، یکی از شخصیت های محبوب و معروف بازی مورتال کمبات ( مورتال کمبت ) است. اولین عنوان این استودیو، بازی « Mortal Kombat» در سال ۲۰۱۱ بود که با هدف راه‌اندازی مجدد این سری منتشر و عرضه شد.

استودیو NetherRealm و موتال کمبات

آشنایی با Mortal Kombat (مورتال کامبت)

Mortal Kombat با همان نبرد مرگبار، نام مجموعه بازی ویدئویی در سبک مبارزه ای است ایده اصلی این بازی متعلق به ED BOON و Jan TOBIAS است. تا کنون 18 نسخه از آن به صورت رسمی و در ژانر مبارزه‌ای و ۳ نسخه در ژانر ماجرایی منتشر شده‌است. در بازی مورتال کمبت 5 سگا برای اولین بار این مجموعه به سبک داستای منتشر شد که در پلی استیشن 1 نیز این اتفاق با نام MORTAL KOMBAT : SUBZERO افتاد.

فیلم های سینمایی نیز از روی همین بازی در سال ۱۹۹۵ با نام  MK و فیلم دیگری نیز با نام  مورتال کمبت : نابودی در سال ۱۹۹۷ منتشر شدند. همچنین سریالی با نام مورتال کامبت پیروزی در ۲۲ قسمت عرضه شده‌است. به تازگی نیز سریالی با نام مورتال کمبت میراث در حال انتشار است.

اما شاید بهتر است بدانید بازی مورتال کامبت نخستین بار بر روی کنسول‌های آرکیدعرضه شد. این بازی در سبک مبارزه‌ای بوده و به صورت‌های تک نفره (Arcade یا نبردهای پیاپی)؛ دونفره یا ماجرایی (در بازی Shaolin Moneks) بازی می‌شود.

آشنایی با Mortal Kombat (مورتال کامبت) Scorpin

روند بازی مورتال کمبات

بازی در تمام نسخه‌های مورتال کامبت تا حد زیادی یکسان بوده و بدین ترتیب است که در صفحه اول، بازیکننده شخصیت جنگجوی خود را انتخاب می کند و طی دو راند به مبارزه با شخصیت حریف می‌پردازد. برنده بازی کسی است که بتواند در دو مرحله پیروز شود. از جمله بخش‌های قابل ذکر این بازی قسمت های فیتالتی بازی است. پس از دوبار بردن، جنگجوی باخته در حالت گیج و نیمه جان قرار می‌گیرد و پیغام تمامش کن (Finish Him/Her) به جنگجوی برنده داده می‌شود. در این لحظه جنگجوی برنده این فرصت را دارد تا با استفاده از فنون ویژه که به فیتالیتی معروف است ضربه آخر را وارد نموده و بازی را ببرد.همینطور بخش های بیبلتی ، بروتالیتی و … نیز در (Finish Him/Her) گنجانده شده که به بازی کننده امکان می دهد حریف را بعد از باختش به یک نوزاد تبدیل کند و یا اورا با ضربات زیاد به اسکلت تبدیل کند ، همینطور امکان تکه تکه کردن حریف و رمز حیوانی و…

MORTAL KOMBAT

تا کنون 18 نسخه از بازی MORTAL KOMBAT برای آرکید و کنسول های مختلف عرضه شدند که شامل چیزی در حدود بیشتر از 70 کاراکتر و شخصیت در آن معرفی شده است. معروف ترین این کاراکترها که از ابتدا تا کنون در این مجموعه حضور داشته اند می توان به اسکورپین – ساب زیرو – نوبسایبات – رایدن – شانگ تسانگ – لوکانگ ( که در ایران به بروسلی هم معروف بود) – شیوا – کیتانا – سونیا بلید – جکس – جانی کیج ( که به آرنولد معروف بود ) – سیندل – کابال و… اشاره کرد.

لوگوی مورتال کمبات

لوگوی مورتال کمبات (مورتال کمبت) نیز نماد اژدها در مبارزات شرقی و هنرهای رزمی در شرق است که می توان گفت این لوگو از اژدها های دوران کهن و مبارزان محافظ در مشرق زمین الهام گرفته شده است.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *