خانه » سبک زندگی و خانه داری » معرفی چند مورد از انواع گل آپارتمانی با عکس

معرفی چند مورد از انواع گل آپارتمانی با عکس

انواع گل آپارتمانی بسیار است. ما در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان برخی از آنها را به شمال معرفی می کنیم. گلهای اپارتمانی در مدل های مختلف با شرایط نگهداری متفاوتی در جهان وجود دارد که شما میتوانید در منزل تان از آنها نگهداری کرده و به منزل تان زیبایی و سرسبزی را ببخشید. همچنین از نظر روانشناسان نگهداری از گل و گیاه باعث آرامش اعصاب شده و به اهالی خانه نشاط و شادابی می دهد.

انواع گل آپارتمانی

انواع گل آپارتمانی

انواع گل آپارتمانی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. ما چند مورد از آنها را با عکس به شما معرفی می کنیم. پیشنهاد می کنیم یکی از آنها را تهیه کرده و در منزل از آن نگهداری کنید.

محبوبه شب از انواع گل آپارتمانی

محبوبه شب یکی از گلهای اپارتمانی است که زیبایی خاص خود را دارد. درختچه‌ای همیشه سبز که بومی آرژانتین بوده و گلهای لوله ای کوچک سبز ـ لیموئی رنگ دارد. این گیاه بیشتر از آنکه جنبه زینتی داشته باشد عطر دلنشینی دارد. یعنی در شبهای تابستان عطر بسیار مطبوعی دارد و همه را شگفت زده می کند. گل محبوبه شب به سرما مقاوم نیست و در مناطق سردسیر باید در زمستان از سرما در امان بماند. پس بهتر است آن را درگلدان بکارید تا در فصل سرما (در تهران نیمه دوم پائیز) به محل مناسب منتقل شود. در فصل گرما نیاز به آبیاری زیادی دارد. خاک گیاه محبوبه شب باید سبک و قوی بوده و نورش هم باید نور غیرمستقیم آفتاب است. گل محبوبه شب هر پانزده روز یکبار از فروردین تا شهریورماه به کود مایع یا ترکیبی از اوره، فسفات آمونیم و فسفات دوپتاس با ترکیب ۱۵ ـ ۳۰ ـ ۱۵ نیازمند است.

انواع گل آپارتمانی

بابا آدم (فیلگوش) از انواع گل آپارتمانی

گیاه بابا آدم یا فیلگوش گیاهی با برگهای درشت و بزرگ سبز رنگ از خانواده Araceae است. بابا آدم بومی مناطق گرم آسیا بوده و در محل نیمه روشن (نور متوسط) و گرم در منزل نگهداری شود. گیاه بابا ادم نیاز به آبی متوسط و خاک غنی و مغذی دارد. بهتر است خاک آن مخلوطی با درصد بالایی از مواد آلی حیوانی یا گیاهی باشد. این گل به آبپاشی برگها یا رطوبت محیط نیاز دارد. هرچقدر رطوبت بالا باشد برگهای میتوانند درشت تر باشند.

انواع گل آپارتمانی

شفلرا از انواع گل آپارتمانی

گیاه شفلرا یکی از گلهای اپارتمانی است که به نور غیر مستقیم نیاز دارد. شما میتوانید هر چند وقت یکبار گلدان را در هنگام صبح زیر نور افتاب ببرید. گیاه شفلرا به سایه نسبتاً مقاوم است. در تابستان حداکثر درجه حرارت 27 و در زمستان حداقل آن 18 درجه سانتیگراد نیاز دارد. خاک گیاه شفلرا را در هر حال مرطوب نگهدارید، در تابستان هفته‌ای 3-2 بار و در زمستان هفته‌ای یکبار ابیاری کافی است. گیاه شفلرا را در تمام طول سال هفته‌ای دوبار غبار پاشی کنید.

انواع گل آپارتمانی

نخل مرداب از انواع گل آپارتمانی

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان اسم علمی نخل مرداب Cyperus alternifolius ، از خانواده cyperaceae است. این جنس ۵۵۰ گونه مختلف دارد که تمام آنها علاقمند به رطوبت زیاد هستند. گونه مورد نظر بومی ماداگاسکار بوده و ارتفاع آن به یک متر می رسد. برگهای نخل مرداب، خشن، سبز تیره و خطی شکل می باشد. ساقه آن معمولا سخت و در انتها دارای براکته های سبز رگبرگ مانند است که حالت آبشاری دارند. طبق اطلاعات بدست امده گیاه نخل مرداب به نور معمولی، گرمای متوسط تا زیاد، آبیاری فراوان، رطوبت هوای عادی یعنی ۵۰ تا ۷۰ درصد و خاک قلیایی نیازمند است.

انواع گل آپارتمانی

گندمی یا سنجاقی از انواع گل آپارتمانی

گیاه گندمی یا سنجاقی دارای ۲۱۵ گونه مختلف از گیاهان همیشه سبز گلخانه ای می باشد. ارتفاع این گیاه در حدود ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر می رسد. برگهای خطی و باریک گیاه گندمی یا سنجاقی حدود ۲۵ سانتی متر طول دارد. در تابستان گیاه گندمی به گل رفته و که دمگل طویلی به طول ۶۰ سانتیمتر دارد. گیاه گندمی یا سنجاقی به نور کم تا متوسط، گرمای معمولی ، خاک همیشه خیس، رطوبت هوای ۰تا ۷۰ درصد و خاک قلیابی احتیاج دارد. کود مورد نیاز گندمی را میتوان به میزان ۲ گرم در لیتر، هر هفته یکبار، از فروردین تا مهر، مورد استفاده قرار داد.

انواع گل آپارتمانی

فلفل زینتی از انواع گل آپارتمانی

اسم علمی فلفل زینتی Capsicum annuum، از خانواده solanaceae می باشد. کود مورد نیاز فلفل زینتی را نمی توان به میزان ۳ گرم در لیتر، هر دو هفته یکبار، از اردیبهشت تا شهریور، مصرف نمود. مخلوطی از دو قسمت کود دامی پوسیده، یک قسمت خاک باغچه و ماسه برای پرورش این گیاه مناسب و مطلوب می باشد. برای تکثیر این گیاه، می توانید بذرها را در اواخر زمستان و اوایل بهار در طرف کم عمقی، حاوی کمپوست مخصوص بذر بکارید و خاک را مرطوب نگاه داشته و روی آن را با شیشه یا پلاستیک بپوشانید. بعد از رشد نشاءها آنها را به گلدان اصلی حاوی کمپوست گلدانی منتقل کنید.

انواع گل آپارتمانی

حسن یوسف از انواع گل آپارتمانی

حسن یوسف یکی از گیاهان اپارتمانی قدیمی است که در خانه بسیاری از مادربزرگ ها هم وجود دارد. این گل خاطرات بچگی همه ما را در کنار گل شمعدانی زنده می کند. اسم علمی گل حسن یوسف Coleus blumei و از خانواده Labiatae می باشد. این جنس داری ۱۵۰ گونه از گیاهان همیشه سبز چند ساله یا دائمی است. حسن یوسف به نور زیاد، گرمای زیاد، آبیاری فراوان، رطوبت هوای ۵۰ تا ۷۰ درصد و خاک قلیایی احتیاج دارد.  کود مورد نیاز حسن یوسف را می توان به میزان، ۳ گرم در لیتر، هر دو هفته یکبار، از فروردین تا مهر ماه، مورد استفاده قرار داد.

انواع گل آپارتمانی

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.