خانه » کامپیوتر و اینترنت » سونی اعلام کرد: پلی استیشن 5 (PS 5) در سال 2020 می آید

سونی اعلام کرد: پلی استیشن 5 (PS 5) در سال 2020 می آید

سونی با کنسول پلی استیشن انقلابی در صنعت بازی های کامپیوتری و کنسول های خانگی به پا کرد. نسلی که با پیشرفت نسل های بازی هر دوره عرضه می شود. تنها زمانی سونی از پلی استیشن خود ناراضی بود که مسادف شد با عرضه پلی استیشن 3 زمانی که هنوز پی اس 2 در بازار بورس بود و تولید کنندگان بازی و سونی از آن پشتیبانی می کردند. تا PlayStation 3 در بازار آن دوره آمد جانی بگیرد سونی به دلایلی پلی استیشن 4 را به بازار عرضه کرد.البته سونی با Ps3 بلوری را به خانه ها قاچاق کرد ! حالا نوبت در نسلی قرار گرفتیم که سونی و مایکروسافت عرضه کنسول های میان نسلی را هم آغاز کردند. اما اینکه بدانیم پلی استیشن 5 کی عرضه خواهد شد و چه پیشرفتی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری به نسل های قبلی دارد حتما” جالب خواهد بود. در ادامه با پارسی وان همراه باشید.

playstation5

پلی استیشن 5 از شایعه تا واقعیت

شرکت سونی چند سالی است که به شایعات در خصوص کنسول جدید خود یعنی پلی استیشن 5 و تاریخ عرضه آن دامن زده است. شایعات حکایت از عرضه این محصول محبوب درسال 2020 میلادی دارند.

سونی در نسل هشتم توانست رقبای خود به ویژه شرکت مایکروسافت را با کنسول پلی استیشن 4 کنار بزند. پلی استیشن 4 از نوامبر سال 2013 تا به امروز چیزی بیش از 60 میلیون عدد فروش داشته که خود آن برای شرکت سونی یک موفقیت بزرگ محصوب می شود. سونی تمام تلاش خود را برای افزایش فروش این کنسول به وسیله همکاری با ناشران ثالث و تولید بازی های انحصاری جدید می کند. سونی با انتشار مدل پرو PS4 که یک کنسول میان نسلی است درآمد خود را افزایش داده است انتظار می رود سونی با ارائه مدل پرو درآمد خوبی نیز در سال آینده داشته باشد. سونی اعلام کرده که در حال حاضر نیازی به ارائه کنسول پلی استیشن 5 نمی بیند. اما با این حال بحث هایی در مورد ارائه نسل بعد کنسول ها ، ارائه پلی استیشن 5 و تاریخ عرضه آن و حتی کنسول جدید مایکروسافت به گوش می رسد.

بدیهی است که Microsoft بی کار نشسته است تا سونی از او پیشی بگیرد حتما” مایکروسافت نسل بعدی کنسول های خانگی خود را به زودی ارائه خواهد کرد و طبیعتا” سونی هم نباید عقب نشینی کند و بی کار بنشیند.. حتما” شرکت سونی هم برای محصول خود برنامه ای دارد!…

پلی استیشن 5 از شایعه تا واقعیت

مدیر سونی : پلی استیشن 5 یا 4

در آخرین مصاحبه ای که مجله Nikkei با مدیر و CEO شرکت سونی، آقای کاز هیرای انجام داده چشم انداز دقیقی نسبت به آینده برند پلی استیشن در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. هنگامی که از آقای هیرای درباره احتمال وجود پلی استیشن 5 سوال پرسیده شد، وی پاسخ داد:

“بخش بازی های ویدیویی شرکت سونی در حال تحلیل و بررسی وضعیت حاضر است، اینکه چه مسیری را طی کنند و چگونه با استفاده از پلتفرم پلی استیشن به سمت جلو حرکت کنند. به طور کلی بخواهم صحبت کنم، به نظرم رها کردن تمام تلاش هایی که برای پلی استیشن 4 انجام دادیم امری اشتباه به نظر می رسد.”

پی اس 5

پیش بینی زمان عرضه پلی استیشن 5

در حال حاضر پیش بینی های زیادی در زمینه زمان عرضه پلی استیشن 5 وجود دارد. مایکل پکتر، از معروف ترین تحلیل گران صنعت بازی های ویدیویی، اعتقاد دارد که برای رونمایی از کنسول جدید شرکت سونی باید تا سال 2019 یا 2020 منتظر بمانیم.

پیش بینی

در حال حاضر تمامی اخبار و پیش بینی ها حاکی از ورورد نسل بعدی پلی استیشن ، یعنی پلی استیشن 5 در سال 2020 میلادی دارند.

شاید Microsoft از Sony پیشی بگیرد و ضربه ای به کنسول خانگی سونی وارد کند اما مسلما” سونی هم چیزی در چنته خود مخفی کرده است.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …