خانه » دانستنیهای خانواده » دانستنیهای جنسی » علت زود انزالی و عوامل موثر در انزال زودرس

علت زود انزالی و عوامل موثر در انزال زودرس

زود انزالی یا انزال زودرس مشکلی است که بسیاری از زنان و مردان به آن مبتلا هستند و در رابطه جنسی به مشکل برخورده اند. شخصی که زود انزال است هم خودش لذت کمی میبرد و هم طرف مقابل. ولی اگر شما علت زود انزالی را کشف کنید میتوانید آن را درمان کنید. خیلی ها فکر می کنند زود انزالی یعنی ارضای زود هنگام. ولی اینطور نیست. زود انزالی یعنی قبل از ارضا شدن آب از بدن شخص خارج شود. گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی رخ میدهد. انزال زودرس همیشگی، باید درمان شود.

علت زود انزالی و عوامل موثر در انزال زودرس

مهم‌ترین علت زود انزالی

مدت زمان لازم برای اینکه یک مرد به ارگاسم برسد بین 5 تا 10 دقیقه است . هر چند بیشتر آقایان تمایل دارند مدت زمان بیشتری تا رسیدن به ارگاسم داشته باشند ولی زمان ارگاسم اصلاً مهم نبوده و کیفیت ارگاسم مهم است. انزال زودرس در کمتر از 118 ثانیه از شروع مقاربت اتفاق می افتد. در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان علت زود انزالی را برای شما گردآوری کرده ایم.

علت زود انزالی و عوامل موثر در انزال زودرس

افسردگی و اضطراب

یک علت زود انزالی افسردگی و اضطراب و داروهای ضد افسردگی است. این موارد همگی میتوانند در فعالیت جنسی اختلالاتی مانند کاهش میل جنسی، اختلال در شدت نعوظ و انزال زودرس ایجاد کنند. طبق اطلاعات بدست آمده یک ارتباط قوی و مستقیم بین حالت‌های روحی و تمایل به سکس وجود دارد. هر چه شخص آرام‌ تر، بانشاط تر، کم استرس تر باشد میل جنسی او بیشتر و انزالش دیرتر خواهد بود.

بیماری‌های جسمی

یک علت زود انزالی بیماریهای جسمی است. هر گونه بیماری جسمی مانند اختلال در فعالیت غده تیروئید، فشارخون بالا، دیابت، التهاب مجرای ادراری، تب حاد و مزمن، کمبود سروتونین که توسط مغز ترشح می‌شود و یا اختلال در عملکرد مواد انتقال دهنده پیام‌های عصبی همگی بر کیفیت رابطه جنسی و همچنین انزال زودرس تاثیر گذار است.

مصرف داروها 

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان مصرف برخی داروها میتواند علت انزال زودرس باشد. داروهای ضد فشارخون، آرام بخش‌ها، ضدافسردگی و ضد اضطراب‌ها می‌توانند در میل جنسی، شدت نعوظ و زمان انزال اثر بگذارند.

علت زود انزالی و عوامل موثر در انزال زودرس

تحریک کم جنسی

مدیریت منطقی احساس در حین مقاربت و تحریک درست جنسی بر روی کیفیت رابطه جنسی تاثیر گذار است. بسیاری از افراد جوان و کم تجربه به دلیل آگهی کمی که از نحوه رابطه صحیح دارند، در شروع فعالیت جنسی از انزال زودرس رنج می‌برند. البته این مشکل کم کم  با کسب تجربه و هماهنگی بیشتر با شریک جنسی بهبود خواهد یافت.

فواصل زیاد بین روابط جنسی

تعداد روابط جنسی با توجه به سن، وضعیت سلامت جسمی و حالت‌های روحی فرد متغییر است. اصولاً با گذر زمان تعداد رابطه ها هم کم می شود. هر چه فاصله بین رابطه ها بیشتر شده و طی یک ماه رابطه کمتری داشته باشند، احتمال انزال زودرس در انها هم بیشتر است.

مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر 

وجود مشکلات احساسی و ارتباطی در بین زوجین باعث اختلاف جنسی مانند کاهش میل جنسی به طرف مقابل، عدم نعوظ خوب در انزال زودرس در مرد و انزال دیررس در زن خواهد شد. در این موارد همینطور که مرد دچار زود انزالی می شود زن هم به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نخواهد رسید و رابطه درستی برقرار نخواهد شد.

استرس‌های حاد و مزمن زندگی روزمره

استرس یکی دیگر از عوامل زود انزالی است. زود انزالی در کسانیکه دوز استرس‌ های شغلی و محیطی آن‌ ها بالاست بیشتر پیدا می شود. برای رفع این مشکل اولا تا جایی که میتوانید باید استرس تان را کاهش دهید و دوما مسائل بیرون از منزل و محیط کار را در خانه و مخصوصا اتاق خواب فراموش کنید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عشق و محبت

بروز عشق و محبت و داشتن خانواده شاد و سالم

عشق و محبت یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای انسان در زندگی است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.