خانه » فناوری های نوین » دستگاه های VCR و روش کار با آنها تا DVR های جدید

دستگاه های VCR و روش کار با آنها تا DVR های جدید

امروز در این مطلب قصد دارمی به بررسی تکنولوژی دستگاه های VCR که جزو دستگاه های امنیتی قدیمی در جهان می باشد بپردازیم . در ادامه با مجله پارسی وان همراه باشید.

دستگاه های VCR

آشنایی با دستگاه های VCR

دستگاه های VCR دستگاه های امنیتی قدیمی هستند . این دستگاه ها تصاویر دوربین های مدار بسته را به صورت آنالوگ روی نوارهای ویدئویی ضبط می کنند. این دستگاه ها سال ها است که از رده خارج شده اند اما هنوز هم به تعداد محدود در بازار یافت می شوند. ظاهر آنها بسیار شبیه دستگاه های ویدئو یا VHS ها است. دستگاه های VCR زودتر از دوربین های مدار بسته آنالوگ از رده خارج شدند زیرا مشکلات و معایب بسیاری در خود داشتند. در واقع دستگاه VCR بسیار شبیه به دستگاه های ویدئو می باشد و تقریبا” از همان تکنولوژی استفاده می کند. ضبط فیلم منتهی از دوربین مدار بسته و پخش آن به وسیله هد و یا الماس از نوار ویدئویی آنالوگ که در آن زمان تکنولوژی پیچیده ای هم به حساب می آمد.

دستگاه های VCR

برخی از مشکلات دستگاه های VCR

برخی مشکلات دستگاه های VCR عبارتند از ینکه : آنها فقط توان ضبط شش ساعت فیلم یک دوربین مدار بسته با فریم زنده یعنی 25 فریم در ثانیه را داشتند. که البته دستگاه های VCR برنامه پذیر قابلیت ظبط چند نوار پشت سر هم را داشتند. مشکل دیگر در این تکنولوژی عمر کم نوارهای ویدئویی بود زیرا نوارهای ویدئویی عمر کمی داشتند و بعد از مدتی دیگر قابل استفاده نبودند و پس از چند بار پاک کردن و ضبط کردن دیگر تبدیل به دور ریز می شدند. نگهداری اطلاعات و تصائیر به فضای بسیار زیادی نیاز داشت ، حال فکر کنید چند سال باید از هر تصویر نگهداری می شد. حساسیت نوار های ویدئویی به میدان های مغناطیسی بسیار مشهود است. اگر نوار ویدئویی در معرض میدان های مغناطیسی قرار گیرد به سرعت از بین می روند.

دستگاه های VCR

DVR ها جایگزین VCR ها

چه بر سر VCRها آمد؟ بعد از ورود دستگاه های DVR این دستگاه ها با توجه به امکاناتی که داشتند به سرعت جای VCRها را در بازار گرفتند. می توان گفت VCR ها تقریبا” هیچ مزیتی نسبط به DVR ها نداشتند. همین امر باعث جایگزینی سریع تکنولوژی DVR به جای VCR گشت. امروز دیگر در بازار وی سی آر ها مورد استفاده قرار نمی گیرند اما می توان تعدادی از این دستگاه های قدیمی را مشاهده کرد. یک تکنولوژی پیر که شاید دیگر فراموش شده باشد و یک تکنولوژی جوان تر که امروزه جای آن را گرفته است.

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید از اینکه با ما همراه هستید سپاسگذاریم. در ادامه به مطالب دیگر مجله فناوری و تکنولوژی پارسی وان هم سری بزنید و از مطالب آن لذت ببرید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.