خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » بلاتکلیفی تلاش 10 ساله ایرانمنش برای «5 روز مرخصی»

بلاتکلیفی تلاش 10 ساله ایرانمنش برای «5 روز مرخصی»

ساخت فیلم «5 روز مرخصی» با محوریت دفاع مقدس پس از 10 سال دوندگی رضا ایرانمنش و گرفتن قول از وزیر ارشاد، همچنان بلاتکلیف است.

 فارس درباره شرایط فیلم سینمایی «5 روز مرخصی» بیان داشت: هنوز پس از 10 سال پیگیری برای ساخت این فیلم، با وجود گذشت بیش از 4 سال از کسب پروانه ساخت آن- موفق به پیدا کردن سرمایه گذار برای فیلم نشده ام.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به قول وزیر ارشاد مبنی بر حمایت از ساخت این فیلم آیا پیگیری از این نهاد درباره تولید فیلم «5 روز مرخصی» انجام شده یا خیر، گفت: هم اکنون آقای عرفان منش و حبیب الله بهمنی به دستور وزیر ارشاد پیگیر ماجرا هستند تا ببینند چه نهادی می تواند برای ساخت این فیلم حمایت خود را اعلام کند، البته ممکن است بنیاد سینمایی فارابی یا هر سازمان دیگری را برای این پیگیری در نظر گرفته باشند، اما فعلا در جریان نیستم و باید صبر کنیم و ببینیم بعد از این همه مدت سرانجام کار به کجا می رسد، البته با همه این اوصاف امید چندانی برای ساخت این فیلم ندارم.

وی در پایان تصریح کرد: اصرار من برای ساخت این فیلم به این جهت است که رسالتی را بر دوش خود احساس می کنم و با توجه به فعالیت حرفه ای در عرصه سینما فکر می کنم باید از طریق این هنر تمام آنچه که از نسل جنگ گفته نشده بازگو شود و من نیز در بیان آن سهمی هر چند کوچک ایفا کنم.

بنا براین گزارش پیش از این ایرانمنش با اشاره به 10 سال دوندگی در وزارت ارشاد برای این فیلم و عدم حمایت از آن در گفت وگویی با فارس عنوان کرده بود که «دو سال قبل آقای حسینی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مقابل آقای احمدی نژاد دستور مستقیم برای حمایت از ساخت این فیلم را دادند. برآورد هزینه  این فیلم هم 700 میلیون تومان بود که ایشان گفتند ما آن را تأمین می کنیم».

به گزارش فارس، «5 روز مرخصی» فیلمی دراماتیک درباره جنگ است که از زبان اهالی جبهه می گوید.  این فیلم روایتگر این است که ما در 8 سال دفاع مقدس مدام نجنگیدیم، بلکه عشق هم داشتیم. بچه های جنگ زندگی هم کردند. رزمنده ها فرزندانش را دیدند، به جبهه رفتند و شهید شدند، بچه های جنگ به خانواده های شان سر می زدند و به آن ها توجه داشتند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *