خانه » سلامت » داروهای گیاهی » خواص عرق نعناع برای معده و بیماریها

خواص عرق نعناع برای معده و بیماریها

خواص عرق نعناع برای معده و سایر بیماریها بسیار است. شاید متوجه شده اید هر کسی که معده درد یا دل درد دارد سریع به سراغ عرق نعناع می رود. عرق نعناع دارای خاصیت ضد نفخ و ضد درد است. در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان درباره خواص عرق نعناع و نعناع اطلاعاتی را برای شما آماده کرده ایم که تقدیم می کنیم.

خواص عرق نعناع برای معده

خواص عرق نعناع

خواص عرق نعناع برای سلامتی بسیار است. عرق نعناع مولد خون است. همچنین گرمازدگی مخصوصا در کودکان را بهبود می بخشد. برای درمان سکسه میتوانید از فواید نعناع و عرق نعناع استفاده کنید.

طبق اطلاعات بدست آمده مصرف عرق نعناع برای کاهش درد موثرتر از آسپرین است. همچنین اثر ضد دردی عرق نعناع با افزایش مقدار ان بیشتر می شود.

خواص عرق نعناع برای معده

عرق نعناع بهترین دوست کبد است. یکی از خواص عرق نعناع اینست که کبد را تمیز کرده و صفرا را رقیق می کند. همچنین نعناع و عرق نعناع میتواند کلسترول خون را پایین آورد.

نعناع ماده‌ای به اسم منتول دارد که باعث احساس خنکی در دهان می‌شود. منتول اثر ضد درد خوبی دارد. در حدی که نعناع موضعی به صورت پماد و کرم برای دردهای استخوانی استفاده می‌شود و برای دردهای گوارشی مثل دل‌درد می‌توانید از عرق نعناع استفاده کرد.

خواص عرق نعناع برای معده

خواص عرق نعناع برای معده

از خواص عرق نعناع برای معده میتوان به ضد درد، ضد نفخ و ضد اسپاسم (گرفتگی) اشاره کرد. همچنین از دیگر خواص عرق نعناع برای معده میتوان به رفع دل درد و نفخ یا هضم بهتر غذا اشاره کرد.

تقویت معده، اشتها آور، رفع دل درد و دلپیچه، ضد تشنج و باد شکن از دیگر خواص عرق نعناع برای معده است.

خواص عرق نعناع برای معده

عرق نعناع دوست دستگاه گوارش است.

عرق نعناع ضد نفخ است.

همچنین باعث کاهش درد معده می شود.

عرق نعناع یک باد شکن قوی است.

برای بعضی از دل درد ها و دلپیچه ها و رفع سو هاضمه میتوان از خواص عرق نعناع برای معده استفاده کرد.

افرادی که مشکل گوارشی دارند میتوانند از عرق نعناع استفاده کنند

دم کرده عرق نعناع برای تقویت معده و روده کاربرد دارد.

عرق نعناع از آسپیرین موثرتر است و آثار ضد دردی بیشتراز آسپرین دارد.

خواص عرق نعناع ضد التهاب و ضد اسپاسم است. البته این نکته را یاداوری می کنیم که هنگام مصرف، دهانه معده که در اثر افزایش ترشح اسید بازمانده است سریع بسته نمی‌شود و مشکل را بیشتر می‌کند، پس توصیه می کنیم که عرق نعناع” را همراه با آب و یا کمی عسل میل کنید.

خواص عرق نعناع برای معده

خواص عرق نعناع برای خوشبو کردن دهان

اگر عرق نعناع را مانند دهانشویه قرقره کنید به خوشبو کردن دهان کمک کرده و بوی بد را از آن دور می کند. گیاه نعناع اثر ضدمیکروب دارد. پس اگر عرق نعناع را به عنوان دهان‌شویه روزی چند بار استفاده کرده یا آدامس نعناع بجوید دهان تان خوشبو می شود.

خواص عرق نعناع برای معده

خواص نعناع

گیاه نعناع برای سلامتی هزاران فایده دارد. از خواص نعناع می توان به خاصیت باد شکن و ضد تشنج، معالج بواسیر، دل پیچه، سکسکه، رفع اسهال و استفراغ، رفع سوء هاضمه، تقویت کننده معده و … اشاره کرد. همچنین رفع تپش قلب، ضد عفونی کننده، ضد درد، ضد گرفتگی عضلانی، تب بر، چای و روغن آن در حالات عصبی، بیخوابی، سرفه، میگرن، تهوع و دردهای شکم از دیگر خواص نعناع است.

تذکر :

به دلیل اینکه “زخم معده” در محیط اسیدی اتفاق می‌افتد و افزایش ترشح اسید باعث باز ماندن دهانه معده می‌شود. کسانی که مبتلا به “زخم معده” هستند باید در مصرف نعناع و عرق نعناع احتیاط کنند.

“عرق نعناع” برای کودکان زیر دو سال محدودیت مصرف دارد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.