خانه » سلامت » تغذیه سالم » خواص سیب و فواید سیب برای سلامتی بدن

خواص سیب و فواید سیب برای سلامتی بدن

خواص سیب و فواید سیب برای سلامتی بسیار است. تا حدیکه میگویند هر کس روزی یک سیب بخورد از بسیاری از بیماری ها در امان است. به عنوان مثال یکی از خواص سیب حفظ سلامت قلب است. همچنین سیب قند خون را تنظیم می کند. میوه سیب برای سلامت دهان و دندان مناسب است. اگر پوستی شاداب می خواهید هر روز یک سیب بخورید.

خواص سیب و فواید سیب

خواص سیب و فواید سیب

در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان مهمترین خواص سیب و فواید سیب را به شما معرفی می کنیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

خواص سیب و فواید سیب

خواص سیب برای قلب

یکی از خواص سیب سلامت قلب و جلوگیری از بیماری های قلبی است. میوه سیب کلسترول نداشته و به کاهش میزان کلسترول خون کمک می کند. سیب نه تنها کلسترول شما را اضافه نمیکند بلکه ان را کم هم می کند. در واقع میوه سیب میزان کلسترول Ldl خون را از طریق کاهش جذب چربی کاهش و میزان کلسترول Hdl یا همان کلسترول خوب بدن را افزایش می دهد. افزایش سطح کلسترول خوب منجر به کاهش خطر بیماریهای قلبی می شود.

خواص سیب و فواید سیب

خواص سیب برای قند خون

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان میوه سیب کسانیکه قندخون بالا (دیابت) و قند خون پایین (هیپوگلیسیمیک) دارند کمک کرده و میزان قند خون شان را تنظیم می کند. مقدار بالای فیبر غذایی موجود در یک سیب قند خون یا همان گلوکز خون را ثابت نگه می دارد و به سلامتی شما کمک می کند.

خواص سیب و فواید سیب

خواص سیب برای شادابی پوست

میوه سیب برای زیبایی پوست عالیست. شما هم میتوانید ان را بخورید و هم به عنوان ماسک روی پوست تان بگذارید. درمان خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری‌های پوستی طولانی و مزمن از خواص سیب است. میوه سیب دارای ریبوفلاوین (ویتامین B۲)، ویتامین C و A ، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم است که همگی برای پوست فواید زیادی دارند.

خواص سیب و فواید سیب

خواص سیب برای نقرس و درد مفاصل

برای جلوگیری از بیماری نقرس برنامه‌ی غذایی فاقد گوشت و چربی، لازم است. هم‌چنین سیب هم‌چربی چندانی ندارد و هم موجب کاهش اوره می‌ شود و در نتیجه برای نقرس مفید است. سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن شده و پس از مصرف آن مقدار کلی اسیدهای ادرار، به ویژه اسید فرمیک زیاد خواهد شد.

خواص سیب و فواید سیب

خواص سیب برای دندان‌

میوه سیب برای دندان و دهان و لثه مفید است. گاز زدن سیب دندان را سفید می کند. اسیدهای موجود در سیب، هنگام جویدن باکتری‌های دهان را از بین می برد. همچنین میوه سیب ذرات غذایی باقی مانده در پشت دندان‌ها و لثه‌ ها را پاک کرده و از  فساد دندان و بیماری‌های لثه جلوگیری میکند. میوه سیب مینای دندان را محکم‌ کرده و از جرم گرفتن دندان‌ها جلوگیری می کند. سعی کنید هر روز حداقل یک سیب بخورید.

عکس سیب عکس میوه سیب

خواص سیب برای آرامش

برای آرامش اعصاب سیب بخورید. همچنین دم کرده پوست سیب نوشیدنی آرام بخشی است. میتوانید کمی عسل طبیعی به آن اضافه کنید. خوردن سیب خام نیز تأثیر آرام بخشی بر دستگاه اعصاب دارد. میوه سیب دارای ویتامین‌های گروه B، منیزیم و فسفر و برخی عناصر دیگر است که به آرامش اعصاب کمک می کند.

عکس سیب عکس میوه سیب
عکس سیب عکس میوه سیب
عکس سیب عکس میوه سیب
عکس سیب عکس میوه سیب
عکس سیب عکس میوه سیب
عکس سیب عکس میوه سیب
عکس سیب عکس میوه سیب
عکس سیب عکس میوه سیب
عکس سیب عکس میوه سیب
عکس سیب عکس میوه سیب

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید. سعی کنید دائم از این میوه پر خاصیت استفاده کنید تا از انواع بیماری ها ایمن باشید.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علت سردرد در رژیم لاغری

با 8 علت سردرد در رژیم لاغری آشنا شوید

خیلی از ما وقتی به سراغ رژیم های لاغری می رویم فورا دچار سردرد های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *