استفاده و خواندن پی ی اف ها

برای باز کردن یک فایل پی دی اف در کامپیوتر ها و گوشی های تلفن همراه می توان از نرم افزار Acrobat Reader استفاده کرد. البته نرم افزارهای فراوانی در این زمینه وجود دارند ولی در دسترس ترین و کارآمدترین نرم افزار پی دی اف خوان که البته رایگان هم هست همین نرم افزار Acrobat Reader می باشد. علت اینکه ادوبی این نرم افزار را به رایگان ارائه می دهد این است که خوده شرکت ادوبی که خالق پی دی اف ها است برای فروش نرم افزارهای پی دی اف ساز کلی پول و درآمد از سازندگان به دست می آورد.

فایل پی دی اف تاریخچه ، چگونگی کار و اشتراک گذاری آنها

ساخت فایل Pdf

برای ساخت فایل پی دی اف چندین روش وجود دارد.

آفیس در آخرین ورژن های خود امکان خروجی گرفتن فایل ها به صورت  فایل پی دی اف را در خود گنجانده است ولی اگر قصد دارید فایل دیگری را در محیط دیگری تبدیل به pdf کنید از نرم افزار Acrobat Writer یا PDF Creater استفاده نمایید.یا یکی از برنامه هایی که کار ساخت فرمت PDF را انجام میدهند استفاده نمایید.

فایل پی دی اف تاریخچه ، چگونگی کار و اشتراک گذاری آنها

یک روش ساده تر هم دستور پرینت است که با استفاده از دستور پرینت می توانید در قسمت مربوطه در قسمت Printer نرم افزار پی دی اف ساز را انتخاب کنید. سپس بعد از آن عنوان و مسیری را که قصد دارید فایل پی دی اف را ثبت کنید سیستم از شما سوال می کند پس از انجام عملیات فایل پی دی اف برای شما قابل دسترس خواهد بود.

برای ساخت یک فایل Pdf می توانید از نرم افزارهای Pdf Creator ، Primo Pdf ، PDF 995 و… استفاده کنید. کار با پی دی اف ها بسیار راحت و آسان است که همین دلیل محبوبیت آنها شده است.

منبع : https://www.parsi1.com