خانه » فناوری های نوین » با ان اف سی بدون کارت پول پرداخت کنید ، حتی با موبایل خاموش

با ان اف سی بدون کارت پول پرداخت کنید ، حتی با موبایل خاموش

کیف پولهای الکترونیکی پدیده‌های جدیدی در دنیا هستند که آرام‌آرام کارت های فیزیکی بانکی را نیز کنار می زنند.نخستین نمونه‌های این فناوری اپلیکیشن‌هایی بودند که با حساب کاربری شارژ شده و در زمانی که به آنها نیاز بود بخشی از پول آزاد می‌شد.در این سیستم های نسبتا قدیمی برای پرداخت به اتصال اینترنتی و یک کد امنیتی نیاز بود که فروشنده یا ارائه دهنده خدمات باید در اختیارتان می گذاشت. استفاده از فناوری‌های nfc ( ان اف سی ) یا ارتباط حوزه نزدیکاما جدیدترین فناوری کیف پول الکترونیکی استفاده از آن در کشور شروع شده است.  کیف پول که با همکاری اپراتور دوم تلفن همراه به یکی از بانک های خصوصی کشور ایجاد شده است امکان پرداخت تمام هزینه های خرد با تلفن همراه و بدون نیاز به کارت بانکی وجود دارد. برای این منظور نیاز به اتصال اینترنتی یا حتی روشن بودن تلفن همراه خود ندارید.

با ان اف سی بدون کارت پول پرداخت کنید ، حتی با موبایل خاموش

امکانات فنی ان اف سی

سیم کارت nfc: مشترکان باید کارت های شان را تعویض کنند این سیم کارت های جدید مثل سیم کارت‌های قبلی می‌تواند تماس صوتی پیامک و ارتباط اینترنتی برقرار کنند اما پشتیبانی از nfc هم در آنها فعال شده ویژگی که قبلاً در سیم‌کارت‌های نسل قبل وجود نداشت.

گوشی با امکان پشتیبانی از nfc:  بیشتر گوشی‌های اندرویدی که از سال ۲۰۱۵ میلادی به بعد تولید شده انداز این ویژگی پشتیبانی می کنند.  برای اطمینان بیشتر در جدول مشخصات تلفن همراه تان که در اینترنت نیست در دسترس شما قرار گرفته دنبال یک تیک سبز رو به روی عبارت ان اف سی باشید. به این وسیله شما می توانید بفهمیم که آیا گوشی شما به تکنولوژی nfc مشخص گشته است یا خیر.

دستگاه کارت خوان مجهز به ان اف سی:  فعلا فقط یک بانک خدمات را ارائه می دهد برای استفاده از این سرویس هم باید کارت خوان فروشگاه تار را تعویض کنید. کارتخوان های جدید با کارت کار می کنند و هم با کیف پول الکترونیکی قابل استفاده است. از تا به اینجا متوجه شدیم که برای استفاده از تکنولوژی ان اف سی باید سیم کارت، گوشی تلفن همراه و همینطور کارت خانه فروشگاه مجهز به تکنولوژی پشتیبانی از nfc باشد.

سرعت بالا:  در این سیستم تمام  پرداخت ها آفلاین است یعنی اینکه برای انجام تراکنش های بانکی فقط نزدیک کردن تلفن همراه خود به کارت خوان کافی است. در تمامی این مدت کارتخوان نباید هیچ تماسی با بانک برقرار کنند پس مشکلی مثل قطعی تلفن نبود آنتن دهی و غیره وجود نخواهد داشت. هر شب سیستم به بانکی متصل میشود و تراکنش ها را انجام می دهد.

اطمینان از پرداخت شدن:  چون حساب مشتری از قبل  شارژ شده است با وجود قطع بودن اتصال به بانک پذیرند همیشه مطمئن است که هزینه را از مشتری دریافت کرده و احتمال خطا پایین می آید.

پرداخت با تلفن خاموش:  در این روش شما قادر خواهید بود با تلفن خاموش تراکنش انجام دهیم و مبلغ خرید خودرو به راحتی پرداخت نمایید. اگر سیمکارت دزدیده شود نیز با غیر فعال کردن آن میتوان امکان سوء استفاده را به راحتی از میان برد.

با ان اف سی بدون کارت پول پرداخت کنید ، حتی با موبایل خاموش

معایب این تکنولوژی:

آبفون منتظر بماند: آیفون دارها فعلا” باید منتظر بمانند. سیستم عامل اپل تا نسخه دهم اجازه اتصال به ان اف سی را به هیچ شرکت دیگری نمی داد اما در نسخه ۱۱ برخی مجوزها را صادر کرده است. هنوز هیچ امکاناتی برای این گروه فراهم نشده است پس فعلاً سیستم عامل ios به تکنولوژی nfc مجهز نخواهد شد.

سرویس دهی محدود: فعلاً فقط یک اپراتور و یک بانک این سیستم را ارائه می دهند ضمن اینکه باید برای استفاده از این سرویس کاربر و پذیرنده کارت همزمان از دو سیستم پشتیبانی کنند.

 برداشتن رمز:  در این سیستم مشتری بعد از نزدیک کردن تلفن به دستگاه کارت خوان باید چه رمزی را وارد نمایند هرچند فاصله دستگاه در این حالت باید ۲ تا ۵ سانتیمتر باشد اما مشتری باید احتیاط بیشتری در این باره به خرج دهند.

با ان اف سی بدون کارت پول پرداخت کنید ، حتی با موبایل خاموش

 توجه کنید پروژه ان اف سی در حال حاضر در قزوین به صورت آزمایشی در حال اجراست شهروندان می‌توانند هزینه بلیت اتوبوسرانی را با تلفن همراهشان پرداخت کنند. در ۱۵ آذر امکان پرداخت آفلاین همراه در شهر مشهد نیز به صورت رسمی رونمایی شد. در حال حاضر تنها هزینه پرداخت اتوبوس با تلفن همراه امکان پذیر شده است اما فروشگاه های کوچک، مراکز گردشگری، تله کابین ها  و غیره که تراکنش های زیر ۵۰ هزار تومان داشته باشند می توانند عضو این سامانه شوند

گفته می شود اپراتور اول تلفن همراه نیز به این سمت گام برداشته است و قرار است پروژه های مشابهی را ارائه کند اما فعلاً مشهدی ها آن هم مشترک یکی از اپراتورها در صورت تعویض سیم کارتشان قادر خواهند بود از قابلیت پرداخت همراه و تکنولوژی ان اف سی استفاده کنند.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *