خانه » کامپیوتر و اینترنت » پاپ آپ ها با همان بالاپر ها ، یک روش تبلیغاتی ویژه

پاپ آپ ها با همان بالاپر ها ، یک روش تبلیغاتی ویژه

تبلیغات اینترنتی نوعی از تبلیغ است که بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد. تبلیغات اینترنتی انواع گوناگونی دارند مانند تبلیغات سایت ها که با نمایش بنر و یا متن آگهی همراه است و یا تبلیغات به شکل ایمیل که برای مخاطبان ایمیلی با متن و تصویر تبلیغاتی ارسال می گردد. اما نوع دیگری از تبلیغات نیز مدتی است که رواج پیدا کرده که به آن تبلیغ به صورت پاپ آپ ، واشو ، بالابر و… نیز می گویند.

پاپ آپ ها با همان بالاپر ها ، یک روش تبلیغاتی ویژه

بالابر یا پاپ آپ

 Pop-upیا به فارسی خودمان پاپ آپ نوعی از تبلیغات اینترنتی است که برای بالا بردن بازدید از سایت یا صفحه ای خاص مورد استفاده قرار می گیرد. پاپ آپ ها برای بالا بردن بازدید از صفحات اینترنتی یا به دست آوردن ایمیل و پست الکترونیکی اشخاص درست شده اند ولی گاهی می توانند با داشتن یک فایل فلش و یا اسکریپت خطرناک موجب آسیب و ایجاد یک حفره امنیتی در مرورگر شما گردند. می توان گفت پاپ آپها در مواقعی بسیار خطرناک هستند.

پاپ آپ ها یا همان آگهی های بالا بر آگهی هایی هستند که معمولا” زمانی که صفحه جدید را باز می کنید پنجره جدید را باز می کنند که حاوی تبلیغات و یا یک صفحه اینترنتی دیگر است. اینگونه آگهی ها توسط جاوا اسکریپت نوشته می شوند اما راه های دیگر هم برای ایجاد و نوشتن آنها وجود دارد. تبلیغات به روش پاپ آپ محبوبیت چندانی ندارد و به عنوان هرز نامه در نظر گرفته می شود تا جایی که مرورگرهای مختلف بازشدن بالاپرها  یا pop up را منوط به اجازه و تأیید مجدد می‌کنند. همچنین نرم‌افزارهای مختلفی برای جلوگیری از این بالاپرها طراحی شده و در اختیار کاربران قرار گرفته تا بالاپرهای مزاحم را حذف کند. معمولا” مخاطبان از این شکل از تبلیغات رضایت ندارند آنها صفحه ای را که نمی خواهند مشاهده می کنند و حجم اینترنتی را ناخواسته از دست می دهند. این تبلیغات برای کاربران اینترنتی ایجاد مزاحمت می کند. البته در مواقعی هم استفاده از آنها بد نیست اما باید توجه داشت که پاپ آپ ها در زمانی که زیاد از حد استفاده شوند و حجم زیادی از آنها روی سر یک کاربر اینترنتی ریخته شود بسیار اعصاب خورد کن خواهند بود.

پاپ آپ ها با همان بالاپر ها ، یک روش تبلیغاتی ویژه

ابداع pop – up

اولین بار اواخر سال 1990 میلادی در وبسایت Tripod.com و توسط اتان زوکرمن برای راه‌اندازی تبلیغات در پنجره های جداگانه مورد استفاده قرار گرفت البته او مجبور شد بعدها بابت مزاحمت های ایجاد شده عذرخواهی کند.

پاپ آپ ها با همان بالاپر ها ، یک روش تبلیغاتی ویژه

موارد استفاده

پاپ آپ ها بیشتر به عنوان نوعی تبلیغات مورد استفاده قراره می گیرد. برای استفاده از این روش بیشتر وبسایت ها و وبلاگ ها یک کد جاوا اسکریپ پاپ آپ در سایت خود قرار می دهند و تبلیغات آنها برای کاربران به طور ناخواسته باز می گردد به دلیل نوع کاربری پاپ آپ که کنترل آن دست کاربر نیست زیاد برای کاربران خوش آیند نخواهد بود اما ازطرفی چون کاربران کنترلی روی بازشدن آن ندارند و در اکثر مواقع زیر صفحه اصلی باز می شود مورد توجه تبلیغ کننده گان قرار گرفته است. ولی گاهی اوقات از پاپ آپ برای نشان دادن اطلاعاتی استفاده می شود که نشان دادن آن در صفحه اصلی باعث برهم خوردن فرم صفحه می گردد یا انواع برنامه های تحت وب از پاپ آپ ها به عنوان ابزار استفاده می کنند. اما راجترین استفاده از پاپ آپ ها همان استفاده تبلیغاتی و بالابردن بازدید و رنک یک سایت یا صفحه اینترنتی است.

 

اگر به دنبال روش تبلیغاتی ارزان و مطمئن هستید که در دل مخاطب بنشیند پیشنهاد می کنیم از پاپ آپ ها زیاد استفاده نکنید زیرا به دلیل ایجاد مزاحمت برای کاربران ، کاربران اینترنتی و وبسایت ها از این نوع تبلیغات ناخشنود هستند. این عامل می تواند تاثیر منفی بر محصول یا وبسایت شما بگذارد.

 

منبع : https://www.parsi1.com


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عکس های HDR

عکس های HDR و چگونگی تهیه آنها توسط دوربین‌و‌کامپیوتر

احتمالا تا به حال عکس هایی با شفافیت و پویایی بالا که در اصلاح عکاسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *