خانه » کودک و والدین » بهداشت کودکان » شیر مادر و فواید خوردن آن برای نوزاد

شیر مادر و فواید خوردن آن برای نوزاد

تامین و حفظ سلامت نوزادان و شیرخواران و ایجاد شرایط لازم جهت ادامه رشد و تکامل مطلوب در آنان، از مسایل بسیار اساسی است که نقش تغذیه در این مهم، غیر قابل انکار می باشد. تغذیه کودک یکی از مهمترین وظایف مادر نسبت به فرزند خویش است و طبیعی ترین غذا برای نوزاد، شیرمادر است. برتری شیر مادر بر سایر شیرها، تنها از نظر ترکیب و مقدار مواد غذایی نیست بلکه آب حیاتی است با اثرات عاطفی و روانی فراوان و حاوی فاکتورها و مواد مصونیت بخش بیشمار. شرکت مادر در تغذیه نوزاد و مایه گذاشتن از ذخایر جسمی خود و کوشش بی دریغ در ادامه تغذیه نوزاد با شیر مادر، بخش مهمی از حیات طبیعی زن را تشکیل میدهد. احساس صمیمیت بین مادر و فرزند و مبادله مهر مادری و فرزندی و احساس عاطفی و روانی در موقع تغذیه نوزاد از پستان مادر به نحو بارزی در طرفین تجلی مییابد.

شیر مادر

کافی بودن شیر مادر برای نیازهای کودک

تمام احتیاجات نوزاد برای رشد کافی و زندگانی سرشار از خوشحالی تنها تأمین مواد غذایی نوزاد نیست، بلکه نوزاد انسان احتیاج به هوای تمیز، گرمای مناسب محیط، تحریکات جسمی، روحی و روانی مناسب محیط، و مبادله متقابل بعضی از پدیده ها با انسانهای دیگر دارد و جالب اینجا است که کلیه نیازها و احتیاجات غذایی، روانی، عاطفی و روحی با تغذیه نوزاد از پستان مادر تأمین خواهد شد. نوزادی که در بین بازوان مادر مشغول نوشیدن شیر از پستان مادر است، در وضعیتی است که اجباراً به صورت مادر می نگرد و نگاه او توأم با مبادله نگاه پرمهری است حاکی از مهربانی و دلجویی مادری و همین نگاههای محبت آمیز است که بنیانگذار و زیربنای ارتباط شخص با دیگران در زندگی آینده می باشد.شیر مادر به تنهایی می تواند از لحظه اول تولد تا پایان ۴ و حتی ۶ ماهگی، تمام نیازهای غذایی شیرخوار برای رشد طبیعی او را تأمین کند حتی در هفته اول تولد که هنوز جریان عادی شیر برقرار نیست، نوزاد نیازی به غذا یا آشامیدنی دیگر ندارد و همان مقدار شیر برای رشد طبیعی او کافی است.

آغوز و خاصیت های آن

شیر مادر

به گزارش مجله پارسی وان آغوز (کلستروم یا ماک) یا شیر روزهای اول که زرد رنگ و غلیظ است حاوی مواد مفید و ارزنده ای است که اولین و بهترین واکسن برای حفاظت کودک بر ضد بیماریهای عفونی است.سلولهای زنده و مواد مختلف ضد عفونی که در شیر مادر و با غلظت بیشتر در آغوز موجود است دارای خاصیت از بین بردن میکروبها و ویروسها است و در نتیجه، احتمال ابتلای شیرخوار را به بسیاری از عفونتها و بخصوص عفونتهای گوارشی و تنفسی کاهش می دهد و در صورت بروز شدت بیماری و احتمال مرگ و میر به مراتب در شیرخواری که از شیر مادر تغذیه می کند کمتر است.در ماههای اول تولد که شیرخوار بیش از سایر مواقع در معرض خطر است، شیر مادر او را از ابتلا . به بسیاری بیماریها حفظ میکند. تغذیه با شیر مادر احتمال مرگ در اثر بیماریهای اسهالی را بشدت شدت بیماری و احتمال مرگ و میر به مراتب در شیرخواری که از شیر مادر تغذیه می کند کمتر است.در ماههای اول تولد که شیرخوار بیش از سایر مواقع در معرض خطر است، شیر مادر او را از ابتلا به بسیاری بیماریها حفظ میکند.

محافظت کودک در مقابل بیماری ها

شیر مادر

تغذیه با شیر مادر احتمال مرگ در اثر بیماریهای اسهالی را بشدت کاهش می دهد و از ابتلا به عفونتهای گوش میانی و عفونتهای حاد دستگاه تنفسی و مرگ و میر ناشی از آن میکاهد. میزان ابتلا به آسم، اگزما و انواع آلرژی در شیرخوارانی که از شیر مادر استفاده می کنند بسیار کمتر گزارش شده است. از این رو، در خانواده هایی که پدر یا مادر یا یکی از افراد خانواده مبتلا به نوعی بیماری آلرژیک است تغذیه با شیر مادر، باید تغذیه انتخابی باشد زیرا استفاده از هرنوع شیر دیگر،زیانآور و زمینه ساز آلرژی دورانهای بعدی زندگی خواهد بود.در شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می کنند مشکل افزایش کلسترول در بزرگسالی و بالا رفتن خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی به علت متابلیسم بهتر کلسترول، کمتر است. چربی و پروتئین شیر مادر بهتر از چربی و پروتئین دیگر انواع شیرها هضم و جذب می شود. بهمین دلیل دردهای قولنجی، جمع شدن گاز، استفراغ و حساسیت نسبت به پروتئین در این شیرخواران کمتر مشاهده می شود. ترکیب شیر مادر همراه با رشد شیرخوار تغییر پیدا می کند. چربی شیر مادر در شروع هر وعده شیر کمتر است و سپس میزان آن تدریجاً بیشتر می شود. این تغییرات کمک بزرگی به سیر نگهداشتن شیرخوار می کند شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه میگردند، کمتر دچار چاقی می شوند. چاقی این دوران، زمینه ساز عوارض قلبی، عروقی، مفصلی و بیماری قند در بزرگسالی است. به علت وجود آب کافی در شیر مادر، تشنگی نوزاد برطرف می شود و اشتهای او تحریک میگردد و نیازی به دادن آب یا آب قند، حتی در مکانهای بسیار گرم و خشک نیست.

منبع:https://www.parsi1.com


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

نکات طلایی درباره غذای کودک دلبندتان

تهیه غذای کودک به  اصول خاصی نیاز دارد. باید مراقب باشید که میکروب و آلودگیها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *