خانه » اخبار روز » ورزشی » تمرینات ورزشی و اهمیت آن برای سالخوردگان

تمرینات ورزشی و اهمیت آن برای سالخوردگان

متأسفانه اکثر افراد سالخورده در مورد اجرای تمرینات ورزشی میل و رغبتی از خود نشان نمی دهند. آنها احساس میکنند که از تمرینات کافی بهره مند می شوند حتی اگر هیچ تمرینی نکنند. هر چقدر بر سن این افراد افزوده شود بیشتر به تکرار این مطلب مایل خواهند بود که از تمرینات کافی بهره مند هستند. آنها همواره سن خویش را به عنوان بهانه ای برای عدم تمرینات ورزشی و عدم تحرک ذکر می کنند. آنها چنین اظهار می کنند که من آنقدر پیرو سالخورده هستم که نمی توانم تمرین کنم در صورتی که باید خلاف این مطلب را ادعا کنند. اکثر سالخوردگانی که در اجرای تمرینات موفق نمی شوند، تمام امور را ساده می انگارند و در رشته های ورزشی شرکت می کنند که بسختی سرعت قلبی یا تنفسی خویش را افزایش می دهند.

تمرینات ورزشی

مشارکت افراد در تمرینات ورزشی

از هر ۱۰۰ نفر فقط ۳ نفر در برنامه ها شرکت میکنند. ۸۵ درصد از مردم دارای هیچ گونه وسایل تمرینی نیستند. این افراد حتی صاحب یک جفت کفش راحتی نیز نیستند. مشکل این گونه افراد درست مشابه شرکت می کنند. بیمار بخوبی می داند که برای بهبود وضع خویش به چه چیز نیاز دارد. ورزشکار نیز بخوبی می داند که برای برنده شدن و کسب مقام قهرمانی به چه چیز نیاز دارد. فردی که در وضعیتی میان این دو وضعیت قرار دارد در حقیقت خود را فراموش کرده است، زیرا او بخوبی آگاه است که چه می خواهد اما نمی داند که به چه چیز نیاز دارد.آنچه افراد طالب آن هستند برخورداری از ظاهر شاداب و جوان و قدرت و استقامت بدنی در دنبال کردن این شادابی و طراوات است. بعلاوه این افراد خواستار کاهش چربی اضافی بدن، افزایش حجم و هماهنگی عضلانی و پیشرفت و توسعه استقامت خونی و تنفسی هستند.

تقویت مثبت و تاثیر آن در سالخوردگان

تمرینات ورزشی

مطالعات انجام شده در قسمت های اجرایی بیمارستان های «وترناس» (Veternas) نشان می دهد که اولین گام در بهبودی وضعیت بدنی سالخوردگان عبارتست از توسعه نظریه فرد نسبت بخود که یک انسان مؤثر از او ساخته شود. اهداف یک دسته از افراد این است که به بسط و توسعه بدن خویش بپردازند و افزایش حجم عضلات آنها را قانع میکند که می توانند به نحو موثری از بدنشان استفاده کنند. آنها حضور خود را از روز آغاز تمرینات بخوبی احساس می کنند. مطالعاتی که بر روی چگونگی رفتار بشر صورت گرفته است بخوبی به ما می آموزد که تقویت مثبت موجب تحریک رفتار خوب می شود. تقویت های بی شماری وجود دارد که در مراحل بدن سازی صورت می گیرد و نتیجه نهایی آن نیز احساس بهتری است که در فرد ایجاد می شود. اما باید مطمئن باشید که اگر اجرای برنامه های تمرینی را آغاز کنید با تشویق هایی از طرف سایر افراد مواجه خواهید شد. از طرف دیگر اگر همسرتان اجرای برنامه های تمرینی را آغاز می کند باید همواره مشوق او باشید. مردان متعددی را می شناسم که به اجرای تمرینات پرداخته اند اما پس از مدتی دلسرد شده اند زیرا در روز آغاز تمرینات با هیچ تشویق ودلگرمی از طرف همسرانشان مواجه نشده اند و بدین ترتیب همسران این افراد با عدم تشویق بجای خویش مانع ادامه فعالیت های شواهرانشان شده اند. این بانوان تصور می کنند که کارهای شوهرانشان در این سن و سال مسخره آمیز است و به همین دلیل به تمرینات ورزشی آنها خیره می شوند و به تمسخر می پردازند.

تاثیر تشویق در بهبود تمرین ها

تمرینات ورزشی

به گزارش مجله پارسی وان اگر بخواهید از شر عادتی خلاص شوید، از آن غفلت می کنید و اگر بخواهید بر روی یک عادت اصرار کنید به تشویق و ترغیب آن می پردازید.اگر مردی هر روز بر روی دوچرخه ثابت خویش بنشیند تا تمریناتش را آغاز کند و همسرش نیز برای تشویق او بگوید آفرین، بسیار خوبست اما یک روز فراموش کند که به تشویق او بپردازد همسر با ناراحتی در آن روز به تمرینات ورزشی خود می پردازد.برای خودتان و خانواده خود مشوق باشید. در هر سنی که باشید میتوانید همسر فرزندان یا پدر و مادر خود را تشویق کنید و اطمینان داشته باشید بهبود و تغییرات یک عضو در همه افراد خانواده تاثیرگذار است. تنها راه اجرای منظم برنامه ها این است که با لذت تمام به اجرای تمرینات دست بزنید. بنابراین هدف شما باید این باشد که تمرینات را تا حد امکان، جالب و سرگرم کننده نمائید. حداقل باید تلاش کنید تا از شر تعصباتی که در گذشته نسبت به اجرای تمرینات داشته اید، خلاص شوید.

منبع:https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

روابط ناسالم و فساد اخلاقی در فوتبال بانوان ایران!

قسمتی از گزارش کمیسیون اصل نود قانون اساسی درباره وضع فساد در فوتبال ایران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.