خانه » کامپیوتر و اینترنت » بهترین روش جستجو در گوگل با چند نشانه ساده

بهترین روش جستجو در گوگل با چند نشانه ساده

امروزه موتورهای جستجوگر اینترنتی جای خود را در میان کاربران باز کرده اند. سه موتور جستجوی معروفی که کاربران زیادی از آنها استفاده می کنند عبارتند از موتور جستجو گر گوگل ، موتور جستجوگر یاهو و موتو جستجوی بینگ شرکت مایکروسافت. ما در این مقاله قصد داریم تا چند روش برای جستجوی بهتر در گوگل را به شما معرفی کنیم.

بهترین روش جستجو در گوگل با چند نشانه ساده

جستجوی بهتر در گوگل

می توانیم بگوییم هرکسی با اینترنت آشنایی دارد با جستجو ، در موتور جستجوگر اینترنتی گوگل نیز کم و بیش آشنا است و اولین سایتی که برای جستجوی مطلب در اینترنت باز می کند سایت گوگل دات کام است. در گوگل یک سری روش برای جستجوی بهتر وجود دارد که کاربران زیادی با آن آشنا نیستند. برای اینکه بتوانید به نتیجه بهتری در جستجر خود برسید بهتر است با این ترفند ها و روش ها بیشتر آشنا شوید.

جستجوی بهتر در گوگل

جستجو با استفاده از نوار ابزار

در بالای سایت گوگل نوار ابزاری وجود دارد که با استفاده از آن می توانید نتیجه جستجوی خود را دقیقتر دنبال نمایید. برای مثال اگر به دنبال یک ویدئو هستید از نوار ابزار گوگل روی گزینه Video کلیک نمایید و یا برای دسترسی به اخبار روی گزینه News کلیک نمایید.

استفاده از نقل قول برای جستجوی بهتر در گوگل

برای اینکه شما در جستجو سریع تر به نتیجه برسید از نقل قول استفاده کنید. برای مثال دنبال کلمه آموزش وورد می گردید آن را به این صورت وارد نمایید: “آموزش وورد”. این روش بسیار به درد بخور است و به موضوع مورد جیتجو بسیار نزدیک می باشد. همیشه توجه کنید که برای جستجوی بهتر در گوگل نباید کلمات خیلی طولانی را جستجو کنید. کلمات باید کوتاه و کلیدی باشند.

خط فاصله برای جستجوی بهتر در گوگل

همیشه سعی کنید در جستو از خط فاصله هم استفاده کنید. فرض کنید به دنبال یک موضوع هستید مثلا” به دنبال عینک آفتابی می گردید ولی تمامی نتایج جستجو عینک طبی را نشان می دهد با استفاده از خط فاصله می توانید این مشکل را حل نمایید. برای این کار کافی است بعد از کلمه عینک آفتابی در قسمت جستجوی عبارت -طبی را بنویسید با این کار تمامی نتایجی که کلمه طبی دارند حذف می گردند.

جستجوی بهتر در گوگل

استفاده از دو نقطه برای جستجوی بهتر در گوگل

اگر دنبال موضوع یا پستی خاص در سایتی هستید از دو نقطه استفاده کنید. این کار بسیار راحت و ساده است کافی است Site:Pasri1.com سپس از دو نقطه و مطلب مورد نظر استفاده نمایید. بجای پارسی وان می توانید آدرس سایت مورد نظر را وارد نمایید.

استفاده از ستاره برای جستجوی بهتر در گوگل

اگر کلمه ای یا شعری را فراموش کردید و در گوگل به دنبال آن می گردید نگران نباشید به جای کلمه از یاد رفته از * استفاده کنید. گوگل این توانایی را دارد که به جای * از کلمات قبل و بعد واژه یا متن فراموش شده استفاده کند و موضوع مرتبط را به شما نمایش دهد.

جستجوی همزمان

فکر کنید می خواهید در مورد دو موضوع همزمان جستجو کنید. بعضی وقتها بهتر است جواب جستجو در کنار هم نمایش داده شود پس بهترین راه کافیست بین دو عبارت از کلمه OR  استفاده کنید.

امیدوارم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید در ادامه با مجله فناوری و تکنولوژی پارسی وان همراه باشید و از آن لذت ببرید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *