خانه » سلامت » تناسب اندام » سلامت قلب و تمرینات ورزشی رابطه مستقیم دارند

سلامت قلب و تمرینات ورزشی رابطه مستقیم دارند

اکثر مردم از این مطلب خشنود هستند که اجرای تمرینات برای سلامت قلب خوبست و به تقدیر و تحسین این نکته می پردازند زیرا فقط از این عقیده مطلع و آگاه شده اند اما آنچه به مردم گفته شده است و آنها نیز از خود نپرسیده اند، این است که چرا اجرای تمرینات برای سلامت قلب خوبست. قلب با اجرای تمرینات مناسب از نظر اکسیژن، غنی تر می شود. بعلاوه حجیم تر و قوی تر می شود و کارآئی آن نیز افزایش مییابد. قلبی که سر و صورت تازه یافته است در هنگام استراحت و در طی کار کمتر تپش میکند و از توانائی تلمبه زدن بیشتری بهره مند می شود.

سلامت قلب

سلامت قلب و کارکرد آن

قلب در طی زمان استراحت از خون انباشته و متورم می شود. زمانی که قلب عمل تلمبه ای خود را انجام می دهد باید بر روی این بار فشار اورد تا خون را به محیط خارج از قلب هدایت کند. این حرکت، بهترین تمرینی است که قلب می تواند آن را اجرا کند اگر بخواهید عمل عضله قلب را در هنگام خروج خون از آن، اجرا کنید، باید انگشتان دست چپ را در درون کف دست راست قرار دهید، حال با استفاده از دست راست، انگشتان دست چپ را فشار دهید. عضله قلب که در اینجا با انگشتان دست راست نشان داده می شود باید بر روی این ذخیره خونی که توسط انگشتان دست چپ نشان داده می شود، فشار وارد آورند تا بتواند خون را از قلب خارج کرده و بدرون سرخرگها هدایت کنند. هرچقدر که بر میزان خون موجود در قلب افزوده شود، فشار قلب نیز افزایش می یابد و بنابر این انجام کارها و تلاشها بهتر صورت میگیرد.برای پی بردن به تفاوت میان قلبی که بوسیله انجام کارها و تلاشها تقویت شده است و قلب دیگری که چنین عملی بر روی آن صورت نگرفته است،می توانید آزمایش مشابهی انجام دهید.یکبار دیگر انگشتان یک دست را در درون کف دست دیگر قرار دهید؛ حال انگشتان را به آرامی فشار دهید، پس از آن، آنها را به سختی فشار دهید. فشار ملایم و آرام، دقیقاً مشابه عمل قلب ضعیفی است که خون را از محفظه خود خارج می کند و بسوی دستگاههای بدن هدایت میکند. فشار سخت نیز مشابه کار یک قلب قوی است. تفاوت میان این دو عمل باید کاملاً مشهود باشد.

اجرای تمرینات و تاثیر آن در سلامت قلب

سلامت قلب

به گزارش مجله پارسی وان قلبی که با اجرای تمرینات، قوی می شود با کارآئی بیشتری خون را از قلب خارج می کند و این عمل را توأم با فشار کمتری انجام می دهد.در این میان، یک سود و مزیت دیگر نیز وجود دارد. اجرای تمرینات موجب فراهم کردن یک سیستم پشتیبانی خارق العاده برای قلب می شود. هریک از عضلات، یک قلب کمکی است که به عملی تلمبه ای قلب و خروج خون کمک میکند. زمانی که عضله ای منقبض می شود، خون را به طرف قلب فشار می دهد و هنگامی که استراحت می کند به عضله اجازه می دهد تا از خون پر شود و این عمل دقیقاً مشابه عمل قلب است.ضربان سریع قلب که بتنهایی و بدون کمک عضلات انجام می شود نمی تواند کاری را از پیش ببرد. هنگامی که هیجان زده می شوید قلب بسرعت تپش می کند، اما شما از این مسئله هیچ سودی حاصل نخواهید برد، زیرا عضلات شما حجم بزرگی از خون را به طرف قلب می راند و این عمل در هنگام اجرای تمرینات نیز صورت میگیرد. در نتیجه قلب تخلیه می شود و دیگر هیچ ذخیره خونی اضافی در قلب وجود ندارد که بخواهد فشاری بر روی آن وارد کند. یک تمرین و تلاش که در جهت تناسبب جسمانی و تندرستی صورت میگیرد، قلب را با خون اضافی سنگین و منبسط می کند و در نتیجه قلب را آماده یک انقباض شدید و پر قدرت میکند.

تاثیر عضلات بر سلامت قلب

سلامت قلب

یک مردی که دارای عضلات قوی است و وزن او ۷ کیلوگرم بیش از وزن معمولی است به علت برخورداری از عضلات قوی و سنگین، با استفاده از وزن اضافی خویش بر روی قلبش فشار وارد نمی کند زیرا این عضلات در واقع تحت حمایت و پشتیبانی قلب کار میکنند.حال مرد چاقی که دارای ۷ کیلوگرم وزن اضافی است به علت اضافه وزن خویش به قلب آسیب می رساند. نه تنها چاقی این فرد هیچ کمکی به جریان خونش نمی کند بلکه این فرد دارای میلیونها مویرگ مزاحم است که برای تغذیه به خون موجود در قلب نیاز دارند.تمرین مناسبی که بتواند سلامت قلب را ایجاد کند، تمرین هماهنگ و مداومی است که در آن عضلات بطور تکراری و مداوم عمل تلمبه ای را اجرا کنند. هنگامی که خون از عضلات رانده می شود، همواره مسیری را بسوی قلب طی میکند.این عمل را «بازگشت وریدی» مینامیم. عضلاتی که در اجرای این عمل، نقش را بر عهده دارند، به افزایش آن کمک می کنند.

منبع:https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

استعداد چاقی

استعداد چاقی یا گرایش به چاقی؟

بدن انسان دقیقا مثل یک موتور کار میکند و تابع قوانین فیزیک است و بخصوص این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.