خانه » کامپیوتر و اینترنت » شرکت کامپیوتری ، آمریکایی کامپک سیستم

شرکت کامپیوتری ، آمریکایی کامپک سیستم

اغلب شرکت های کامپیوتری بزرگ در ایالات متحده آمریکا قرار دارند. کامپک نیز از این قائده مستثنا نیست. شرکت آمریکایی کامپک در سال 1982 میلادی تاسیس شد. برای آشنایی بیشتر با این غول رایانه ساز آمریکا با مجله فناوری و تکنولوژی پارسی وان همراه باشید.

شرکت کامپک

شرکت کامپک

کامپک یا Compaq از شرکت های بزرگ آمریکایی بود که در زمینه ساخت کامپیوتر ها فعالیت داشت. این شرکت در سال 1982 میلادی در آمریکا تاسیس شد. کامپک در زمینه فروش کامپیوتر و قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر فعالیت داشت. این شرکت اولین قطعات کامپیوتری سازگار با کامپیوتر های آی بی ام را تولید و عرضه می کرد. این شرکت به صورت قانونی اقدام به تولید و ارائه کامپیوتر های خانگی آی بی ام نمود. شرکت کامپک در دهه 90 به عنوان بزرگترین و برتری شرکت ارائه دهنده کامپیوتر های خانگی فعالیت داشت تا اینکه شرکت DELL در سال 2001 از این شرکت سبقت گرفت و در صنعت کامپیوتر های خانگی تبدیل به رغیب اول شرکت Compaq شد.

شرکت کامپک

فروش به اچ پی

شرکت اچ پی در سال 2002 اقدام به خرید شرکت کامپک به مبلغ 25 میلیون دلار کرد. اما برند کامپک به وسیله شرکت HP مورد استفاده قرار گرفت. شرکت Compaq  به وسیله ی ود کانیون، جیم هریس و بیل مورتو در تگزاس اینسترومنتس تاسیس و راه اندازی شد.

مدیران ارشد این شرکت کامپیتوری بزرگ ، تا سال 1991 میلادی از این شرکت جدا شدند و ابتدا در سال 1987 میلادی بیل مورتو و بعد از آن در سال 1991 میلادی و در پی دگرگونی‌ های ایجاد شده کانیون که مدیر عامل شرکت بود و هریس هم از این شرکت جدا شدند و فایفر اکارد بعنوان مدیر عامل جدید این شرکت انتخاب گشت.  فایفر در دهه 1990 رهبری شرکت کامپک را عهده دار بود و از سوی دیگر، سرمایه‌گذاری کلانی توسط بن روزن در این شرکت انجام گرفت و خود او نیز به مدت 18 سال به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت کامپک، فعالیت داشت. در تاریخ 28 سپتامبر سال 2000 وی اعلام بازنشستگی کرد و پس از او، مایکل کاپلاس بعنوان آخرین رییس هیئت مدیر شرکت آمریکایی کامپک، انتخاب شد و تا زمان ادغام کامپک، با شرکت اچ‌ پی در این سمت باقی‌ بود.

شرکت کامپک

دفتر مرکزی شرکت کامپیک” Compaq “

دفتر مرکزی شرکت آمریکایی Compaq  ، در طی سال‌ های فعالیت این شرکت، به عنوان یک شرکت مستقل، در هریس کانتی تگزاس، ایالات متحده آمریکا قرار داشت.  در حال حاضر نیز Compaq یکی از مارک‌های شرکت هیولت پارکت یا همان شرکت اچ پی به حساب می آید و دفتر مرکزی آن نیز در نزدیکی ساختمان مرکزی شرکت اچ‌ پی قرار دارد.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.