خانه » کامپیوتر و اینترنت » معرفی شرکت رهام داتک یا داتک تلکام

معرفی شرکت رهام داتک یا داتک تلکام

اگر مقالات و مطالب قبلی ما را دنبال کرده باشید حتما” در مورد شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و آی تی و خدمات و تولیدات دیجیتالی اطلاعاتی کسب کرده اید. همچنین در مطلب مربوط به حوزه فعالت های شرکت سامسونگ راجب توانمندی های این شرکت و زیر ساخت ها و تجهیزاتی که سامسونگ برای شرکت رهام داتک فراهم کرده است مطالعه کرده اید. ما امروز در این مطلب قصد داریم تا بیشتر با شرکت رهام داتک یا  داتک تلکام آشنا شویم.

معرفی شرکت رهام داتک یا داتک تلکام

رهام داتک یا داتک تلکام

رهام داتک که به نام گروه شرکت های داتک نیز شناخته می شود در سال 1371 به عنوان یک شرکت کامپیوتری ثبت شده است. این شرکت در همان ابتدا فعالیت خود را در زمینه شبکه های ارتباطی و نرم افزار ها آغاز کرد. فعالیت های این شرکت به تدریج در زمینه های شبکه و ارتباطات بی سیم گسترش پیدا کرد. این شرکت در سال 1374 اقدام به راه اندازی و ایجاد اولین لینک های ماهواره ای و دسترسی به اینترنت از طرف بخش خصوصی نمود.

معرفی شرکت رهام داتک یا داتک تلکام

سایر شرکت های رهام داتک

در سال 1380 شرکت داتک تلکام با مشارکت شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی مجموعه شرکت هایی را تاسیس کرد که اکنون به نام گروه شرکت های داتک اقدام به عرضه انواع خدمات اینترنتی مانند سرویس های ADSL در کشور و سرویس وایمکس در شهر تهران می نماید.

گروه شرکت‌های داتک مشتمل بر چهار شرکت دارای مجوز رسمی برای ارائه خدمات ارتباطی رساننده خدمات اینترنتی ISDP، صدا روی پروتکل اینترنت و PAP بوده و اکنون در صنعت ارتباطات اینترنتی در کشور فعالیت دارد و خدمات آن در بیشتر از 19 استان و 105 شهر ارائه می‌شود. این شرکت دارای پروانه FCP به شماره ۲۷-۹۴-۱۰۰ می باشد.

بخش های اصلی شرکت رهام داتک

بخش های اصلی شرکت رهام داتک تلکام عبارتند از : بخش فروش، بخش پشتیبانی تلفنی، بخش پشتیبانی حضوری و همچنین بخش صدای مشتری.

سرویس‌ها

برخی از سرویس ها و خدماتی که این شرکت ارائه می دهد نیز شامل ارایهٔ خدمات اینترنت پرسرعت ADSL 2+ ، ارائه سرویس SKY FiBER به سازمان ها و موسسات ، ارائه سرویس های اینترنت وایمکس در سطح شهر تهران ، ارایهٔ راه کارهای باند پهن ارتباطات نقطه به نطقه به سازمان ها و ادارات می باشد.

همچنین این شرکت سرویس ها و خدمات زیر را نیز ارائه می دهد :

  •  خدمات تلفن مبتنی بر شبکه (IP-Telephony)
  • میزبانی مدیریتی وب (Managed Hosting)
  • راه کارهای امنیتی (Security Solutions)
  • شبکه های خصوصی مجازی (VPN)
  • محصولات نرم افزاری تولید شده در گروه شرکت های داتک
  • سامانه جامع پشتیبانی عملیات
  • سامانه بومی و پیشرفته مانیتورینگ امنیت شبکه
  • سامانه جامع اتوماسیون اداری، دورکاری و دفتر کار مجازی
  • سامانه جامع منابع انسانی (پرسنلی و کارگزینی)
  • سامانه پشتیبانی از تصمیم مبتنی بر هوش تجاری (BI)

معرفی شرکت رهام داتک یا داتک تلکام

توانمندی شرکت

میزان توانمندی های شرکت های اینترنتی در خصوص کیفیت خدمات و چگونگی ارائه آن به کاربران، یکی از مهمترین مزیت های رقابتی در بازار اینترنت محسوب می شود. رقابت در بازار خدمات دسترسی به اینترنت، موجب شده تا شرکت ها با ارائه خدمات کیفی تر و سریع تر، مشتریان موجود خود را به مشتریان وفادار مبدل کنند و براساس یک برنامه مشخص به افزایش سهم بازار خود بپردازند.

بر همین اساس عمده استراتژی شرکت های موفق بر یک موضوع اساسی استوار است. توانمندی کافی در ارائه خدمات مشتری مدارانه و تمرکز بر حفظ و رعایت حقوق کاربران، این همان موضوعی است که باعث شده تا این شرکت طی یک دهه گذشته به یک شرکت بزرگ و قدرتمند در عرصه خدمات اینترنتی تبدیل گردد. این شرکت از توانمندی لازم برای ارائه راه حل های امنیتی شبکه، برخوردار است و با ایجاد سیستم soc گام بزرگی جهت مدیریت، نظارت و کنترل امنیت اطلاعات براساس استاندارد های پذیرفته شده بین المللی برداشته است. ارائه کمک جهت تهیه گزارش های سازگاری (compliance) برای بازرسان امنیتی از طریق اطلاعات جمع آوری شده، داشتن یکی از برترین برند های تجاری در حوزه ICT کشور، راه اندازی اولین شبکه بی سیم بدون دید مستقیم کشوردر سال 83، راه اندازی اولین شبکه WIMAX کشور در سال 1388 و برخورداری از دانش و تجربه طراحی شبکه های سلولی نیز از دیگر توانمندی های این شرکت اینترنتی است. در عین حال قابلیت ارائه راهکارهای ارتباطی مبتنی بر IP شامل Messaging , voice و ارائه سرویس های VPNManagedو Managed Network و همچنین توان ارائه سرویس های Managed Storage شامل : Hosting, Data Mining , Storage و Data Warehousing و برخورداری از مجهز ترین و مدرن ترین مراکز اطلاعات داده ( Data Center ) که قادر است تا Gb 5 پهنای باند را پشتیبانی کرده و تبادل اطلاعات یک میلیون کاربر را مدیریت کند. این شرکت، طراحی، پیاده سازی و راه اندازی مجهزترین سیستم جامع پشتیبانی عملیات سازمانی (OSS) به منظور IP-Based شدن بستر فعالیت شرکت ،ارتباط الکترونیکی با مشتریان و آگاهی این مشتریان از وضعیت سرویس های دریافتی و همینطور، دارا بودن یکی از بزرگترینCenter Contact های کشور جهت پاسخگویی شبانه روزی و بی وقفه به مشترکین سرویس های ADSL ، Wireless ، Dial- up ،VOIP نیز از جمله توانمندی های این شرکت محسوب می گردد.

بهره مندی از یکی از مجهزترین NOC های کشور جهت مدیریت، نظارت و کنترل شبکه های Wireless و ADSLدر سطح تهران و کشور، اتصال به شبکه جهانی اینترنت از طریق فیبر نوری کشور با پهنای باند بیش از 4Gbps ، برخورداری از باندهای فرکانس اختصاصی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ICT جهت ارائه سرویس های بی سیم با فناوری های مختلف در سطح شهر تهران برخورداری از شبکه Metro Ethernet بی سیم در سظح شهر تهران با ظرفیت یک گیگابیت بر ثانیه، نیز از دیگر امکانات و توانایی های این گروه است که باعث شده تا سهم قابل توجهی از مشتریان وفادار بازار اینترنت را در دست بگیرد.

تحریم

در تاریخ آوریل 2012 وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا شرکت داتک تلکام را تحریم کرد. این وزارتخانه در گزارش خود به نقش شرکت داتک تلکام در سرکوب مخالفان در ایران و همکاری مکرر در آزمایش تجهیزات نظارتی و کنترلی با نظام ایران اشاره کرده است. این وزارت خانه اعلام کرد که این شرکت برای تهیه و خرید تجهیزات لازم را برای رهگیری مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی اقداماتی انجام داده است.

فعالیت شرکت رهام داتک در شهرستان‌ها

شرکت انتقال داده‌ های رهام داتک از اولین شرکت‌ های ایجاد کننده شبکه ADSL در کشور محسب می‌ گردد و فعالیت خود را همزمان در استان‌های مازندران، کرمانشاه، کرمان، خوزستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و فارس و بسیاری از مناطق محروم کشور آغاز کرده است.این شرکت به عنوان اولین شرکت مجری طرح مدارس الکترونیک در استان کرمانشاه، ارتباط کلیه مدارس این استان را برقرار کرد که زمینه ساز طرح ملی مدارس هوشمند فعلی در کشور  شد.

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و در ادامه با مجله فناوری و تکنولوژی پارسی وان همراه باشید.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *