خانه » کامپیوتر و اینترنت » راهنمای جامع خرید مودم ای دی اس ال

راهنمای جامع خرید مودم ای دی اس ال

تمامی سیستم های کامپیوتری و حتی تلفن های همراه برای اتصال به اینترنت نیاز به یک مودم یا یک چیپ الکترونیکی کوچک دارند. شاید شما هم دارید به این فکر می کنید که برای منزل و یا محل کار یک سرویس ADSL و یا وایمکس تهیه کنید. در مرحله بعدی باید بدانید چه مودمی را از چه برند و با چه امکاناتی باید خریداری نمایید. برای اینکه بدانید چگونه یک مودم ای دی اس ال خوب به منظور رفع نیاز های محیط کار یا منزل فراهم کنید ، در ادامه با پارسی وان همراه باشید.

راهنمای خرید مودم ای دی اس ال

راهنمای خرید مودم ای دی اس ال

مودم های ای دی اس ال (Modem ADSL ) ابزاری هستند برای اتصال به شبکه اینترنت بر روی خطوط دیجیتالی یا همانLine Subscriber Digital. از آنجا که سیگنال بر روی کابل های تلفن معمولی مسافت زیادی را نمی تواند طی کند ADSL در فواصل اندک قابل استفاده می باشد که مموال آن کمتر از پنج کیلومتر است. البته بسته به کیفیت مودم و مشخصات فیزیکی آن این مقدار می تواند متغیر باشد. وقتی سیگنال به دفتر تلفن منطقه می رسد ، ADSL از آن جدا شده و به سمت شبکه اینترنت هدایت می گردد و در عین حال فرکانس های صوتی سیگنال نیز وارد شبکه تلفن می شوند. به این صورت از یک انشعاب تلفن هم برای برقراری ارتباط تلفنی و هم برای ADSL استفاده می گردد.

راهنمای خرید مودم ای دی اس ال

پارامتر های مهم شبکه های ADSL

بعضی از پارامتر های مهمی که جزو ویژگی های اساسی در شبکه های ای دی اس ال محسوب می گردند و بعضی از آنها معیار برتری کیفیت مودم ها هم شمرده می شوند عبارتند از :نسبت سیگنال به نویز یا همان SNR : که عبارت است از نسبت بین سیگنال ارسال شده بر روی خط تلفن و نویز ،هر چه میزان SNR تولیدی توسط مودم بالا تر باشد نشانگر این است که توانایی و کیفیت مودم برای ارسال یک سیگنال با کیفیت بالا و همچنین با نویز کمتر روی خط بیشتر است.
میرایی خط یا Attenuation Line : که عبارت است از نسبت میرایی سیگنال در طول خط که به علت مشخصات فیزیکی خط از جمله مقاومت الکتریکی آن متغییر می باشد.
قدرت خروجی سیگنال یا Power Output : عبارت است از میزان توان خروجی سیگنال فرستاده شده روی خط قدرت خروجی سیگنال با میزان SNR نسبت مستقیم دارد. یا به عبارت دیگر با بالا تر رفتن قدرت سیگنال خروجی، میزان SNR نیز افزایش پیدا می کند. البته بالا بودن قدرت سیگنال خروجی و به دست آوردن SNR بالا به این روش مفید فایده نخواهد بود زیرا که بالا رفتن توان سیگنال خروجی باعث ایجاد همشنوایی ( Cross Talk ) روی خطوط تلفن بقیه مشترکان مرکز تلفن می شود.

راهنمای خرید مودم ای دی اس ال

تولید کنندگان معروف مودم ای دی اس ال

برخی از معروفترین تولید کنندگان مودم های ای دی اس ال در دنیا عبارتند از: Linksys،  Asus، D- Link،  TP-Link و بسیاری از تولید کنندگان دیگر ، البته در ایران اکثرا” از مودم های ای دی اس ال D-Link و TP Link استفاده می شود.

مودم های ای دی اس ال از لحاظ برد سیگنال به مودم های تک آنتنه و چند آنتنه تقسیم می شوند که در مدل چند آنتنه تعداد آنتن ها می تواند از دو آنتن به بالا باشد. همچنین مودم هایی در بازار وجود دارند که فقط با استفاده از کابل ها امکان برقراری ارتباط و اتصال به اینترنت را به کاربران خود می دهند. مودم های ای دی اس ال برای کار به انرژی برق و یک خط تلفن ثابت نیاز دارند در غیر این صورت قادر به ارائه ی سرویس و اتصال به شبکه اینترنت نیستند. با استفاده از یک مودم ای دی اس ال بدون اینکه خط تلفن مشغول شود می توانید از خط تلفن استفاده کنید و به شبکه اینترنت متصل شوید.

منبع : https://www.parsi1.com

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *