خانه » کامپیوتر و اینترنت » برخی از دلایل عدم دسترسی به اینترنت و راه حل این مشکل

برخی از دلایل عدم دسترسی به اینترنت و راه حل این مشکل

اگز قادر به باز کردن صفحات سایت های اینترنتی نیستید و دسترسی به اینترنت ندارید ، برای استفاده از سرویس ADSL و مرور صفحه های اینترنتی باید همه موارد زیر را، تا برطرف شدن مشکل به ترتیب بررسی نمایید.

برخی از دلایل عدم دسترسی به اینترنت و راه حل این مشکل

عدم دسترسی به اینترنت

گاهی اوقات به دلیل مشکلات مختلف سخت افزاری و نرم افزاری ممکن است شما در مقصد دسترسی به اینترنت نداشته باشید و ارتباط شما با شبکه قطع شده باشد. گاهی این مشکل از سمت شبکه مخابرات و گاهی از سمت شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت ای دی اس ال شما می باشد اما گاهی نیز این مشکل از سمت مقصد، یعنی شما به وجود می آید. برای رفع این مشکل مراحل زیر را دنبال نمایید.

برخی از دلایل عدم دسترسی به اینترنت و راه حل این مشکل

مرحله اول برای دسترسی به اینترنت

مرحله اول برای استفاده از ADSL ، ِ رانژه شدن خط و اتصال درست خط رانژه به مودم ADSL می باشد. در صورت ارتباط درست خط رانژه، چراغ ADSL بر روی مودم ADSL شما روشن می باشد. در صورتی که این چراغ خاموش و یا بصورت چشمک زن باشد، دلایل خاموش بودن چراغ ADSL را در این راهنما بررسی کنید.

مرحله دوم برای دسترسی به اینترنت

بعد از بررسی روشن بودن چراغ ADSL بر روی مودم، دومین مورد بررسی روشن بودن چراغ اینترنت یا بطور دقیق تر متصل بودن مودم ADSL می باشد. در صورتی که چراغ
اینترنت روی مودم خاموش باشد، بخش “خاموش بودن چراغ اینترنت” را بررسی نمایید. تا مشکل حل شود. در صورتی که چراغ اینترنت و ADSL روی مودم شما روشن باشند، مودم شما متصل است. با این حال ، چنانچه باز هم نمیتوانید صفحه های اینترنتی را مرور کنید، بخش”بررسی اتصال به اینترنت” را بررسی کنید.

خاموش بودن چراغ لینک دلیل عدم دسترسی به اینترنت

چراغ ADSL بر روی مودم برای نشان دادن وجود دادهها بر روی خط و انتقال درست آنها به مودم ADSL می باشد و برای ارتباط DSL می بایستی روشن باشد. اولین گام ارتباط با سرویس ADSL بررسی روشن بودن چراغ ADSL است. این چراغ ممکن است بخاطر مشکلهای داخلی یا مشکل در سخت افزارهای مخابراتی خاموش شده باشد. چراغ لینک روی مودمهای متفاوت، فرق دارد. در صورت خاموش بودن این چراغ، اشکالی در ارتباط مودم با خط رانژه وجود دارد. برای برطرف کردن این مشکل همه مراحل را تا روشن شدن چراغ لینک، به ترتیب زیر انجام دهید:
از روشن بودن مودم مطمئن شوید. آداپتور مربوط به مودم را بطور درست به مودم وصل کنید. از اتصال درست کابل تلفن به پشت مودم مطمئن شوید. مطمئن شوید کابل وصل شده به پشت مودم همان خط تلفنی باشد که رانژه شده است.- مطمئن شوید خط رانژه بوق داشته باشد. این مورد رابا اتصال خط تلفن به یک دستگاه تلفن بررسی نمایید. شما می توانید در صورت نداشتن بوق در تهران با شماره 17 و در شهرستان های دیگر با شماره 117 تماس بگیرید. اتصالهای اسپلیتر را به پشت مودم بصورت درست انجام دهید.ورودی تلفن به Line ،دستگاه تلفن به Phone ،کابل متصل به مودم به DSL. همه دستگاه ها از جمله فکس، تلفن، اسپلیتر، دوشاخه ضدبرق، caller ID و غیره را از روی خط برداشته، مودم را مستقیم بدون اسپلیتر و دستگاه های جانبی به خط تلفن متصل نمایید. پریز و کابل متصل به مودم را تعویض کنید.
در صورت دوخطه بودن پریز تلفن، پریز مربوطه را تعویض و مودم را به پریز دیگری متصل کنید.
در صورتی که با بررسی موردهای ذکر شده مشکل حل نشد، با پشتیبانی شرکت ارائه دهنده خدمات و سرویس اینترنت خود تماس حاصل نمایید.

برخی از دلایل عدم دسترسی به اینترنت و راه حل این مشکل
خاموش بودن چراغ اینترنت و دسترسی به اینترنت

چنانچه با وجود روشن بودن چراغ ADSL ،چراغ اینترنت خاموش باشد، بدین معناست که با وجود درست بودن ارتباط مودم با خط رانژه، تنظیمهای الزم بر روی مودم شما برای ارتباط با اینترنت درست نیستند. برای برطرف نمودن این مورد باید با دریافت راهنمای مودم و ورود به کنسول آن، تنظیمهای آن را بررسی نموده و یا دوبارهانجام دهید. این مورد را می توانید با دریافت راهنمای مودم و ورود به قسمت تنظیم آن انجام دهید. در صورتی که ارتباط به صورت دستی روی سیستم شما تنظیم شده باشد، ممکن است به خطاهای زیر برخورد کنید.

بررسی 678/651 Error: در صورتی که ارتباط شما بر روی سیستم تنظیم شده و بصورت دستی تماس برقرارمی کنید و با پیغام “678/651 error “در ویندوز XP ،ویندوز Vista و یا Seven مواجه می شوید، باید به چند نکته توجه کنید:

  1. از فعال بودن ارتباط DSL مطمئن شوید. این مورد را می توانید با بررسی روشن بودن چراغ ADSL روی مودم انجام دهید.
  2.  از نصب درست کارت شبکه و فعال بودن آن اطمینان حاصل کنید. بررسی کنید در بخش NetworkConnections ارتباط Connection Area Local برای مودم شما موجود باشد. با کلیک راست بر روی این ارتباط، در صورتی که کارت شبکه فعال باشد باید اولین گزینه، واژه Disable باشد، در غیر این صورت روی گزینه Enable کلیک کنید تا کارت شبکه شما فعال شود.
  3. .مقدارهای VCI/VPI را در قسمت تنظیمات مودم بررسی کنید، این موردها را باید با وارد شدن به کنسول مودم و صفحه تنظیمها انجام دهید. عدد درست برای VPI برابر صفرو برای VCI برابر عدد سیوپنج می باشد.
  4. ارتباط خود را پاک کنید و دوباره یک ارتباط جدید بسازید.
  5. گاهی به دلیل بروز مشکل در سیستم عامل شما، ارتباط برقرار نمی شود. به همین دلیل ارتباط PPPoE Connection را روی مودم تنظیم، و دوباره بررسی میکنیم ،این مورد را می توان با ورود به راهنمای مودم انجام داد و در صورتی که بازهم ارتباط برقرار نشد، سیستم امنیتی دیوار آتش یا Firewall و سیستم امنیت اینترنت یا Security Internet سیستم‌‌عامل را از کار انداخته (Disable )و دوباره ارتباط خود را برقرار نمایید اگر باز هم مشکل بر طرف نشد ممکن است ارتباط از طرف شرکت و یا مخابرات قطع شده باشد در این صورت برای حل این مشکل با بخش پشتیبانی شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود تماس حاصل نمایید.

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *