خانه » کامپیوتر و اینترنت » آشنایی با شرکت تی موبایل و خدمات آن

آشنایی با شرکت تی موبایل و خدمات آن

شرکت تی موبایل یک شرکت هلدینگ ارائه دهنده خدمات تلفن های همراه و چند ملیتی آلمانی است. این شرکت یکی از شرکت های تابعه دویچه تلکوم به حساب می آید.

معرفی شرکت تی موبایل

تی موبایل T-Mobile

 تی موبایل مالکیت و مدیریت بر شبکه های تلفن همراه شرکت دویچه تلکوم را در اختیار دارد و ارئه دهنده خدمات GSM ، سامانه های جهانی مخابرات سیار ، پروژه مشارکتی نسل سم شبکه های موبایل وشبکه های سلولی در بیش از یازده کشور اروپایی و همچنین در ایالات متحده آمریکا ، پورتوریکو و کانادا است. تی موبایل بعد از شرکت های وودافن ، بهارتی ایرتل و تلفونیکا چهارمین اپراتور چند ملیتی موبایل در جهان است و همچنین تی موبایل با داشتن شبکه ای از 250 میلیون مشترک خط تلفن همراه ، دهمین اگراتور بزرگ تلفن های همراه جهان محسوب می شود.

معرفی شرکت تی موبایل

Deutsche Bundespost

نخستین شرکت ارائه دهنده خدمات و سرویس های تلفن همراه در کشور آلمان و به و وسیله پست دولتی این کشور یعنی دویچه باندزپست (Deutsche Bundespost) تاسیس شده است. نام این شرکت، سی-تل (C-Tel) بود و در ابتدا کار شبکه، از سیستم آنالوگ رادیو تلفن، برای شبکه تلفن همراه خود، استفاده می‌ نمود و سپس در سال 1985 میلادی آنرا به شبکه تلفن های همراه نسل اول تغییر داد، که در واقع اولین شبکه واقعی تلفن همراه، در کشور آلمان به حساب می آید. در یکم ژوئیه 1989 آلمان غربی یک بار دیگر شرکت دویچه باندزپست احیا کرد و بخش دیگری با نام دویچه باندزپست تلکام را به آن افزود. در سال 1992 میلادی هم نخستین شبکه جی اس ام در فرکانس 900 مگاهرتز راه اندازی شد.ین شبکه به شرکت تابعه دی۱ سپرده شد. بعدها دی 1 به وودافون آلمان و دی 2 به تی موبایل تغییر نام دادند.

 در سال1995 میلادی بود که دویچه باندزپست تلکوم؛ به دویچه تلکوم تغییر نام داد، یک سال بعد، در سال 1996 فرایند خصوصی سازی دویچه تلکوم آغاز گردید، که در همان سال٬ بخش ارائه خدمات موبایل آن، ابتدا به دی‌ تی‌ موبایل (DeTeMobil) و سپس به تی-موبایل (T-Mobile) تغییر نام داد.
معرفی شرکت تی موبایل

شرکت چند ملیتی تی موبایل

این شرکت با داشتن شبکه ای دویست و پنجاه میلیون مشترک خطوط تلفن های همراه در سراسر جهان ، رتبه دهم بزرگترین اپراتور تلفن های همراه جهان را در اختیار دارد. همچنین با در اختیار داشتن سی و هشت میلیون مشترک تلفن همراه در کشور آلمان بزرگترین ارائه دهنده خدمات شبکه موبایل در کشور آلمان محسوب می شود.

محل شرکت و حوزه فعالیت

ساختمان مرکزی این شرکت در شهر بن در کشور آلمان قرار گرفته است و شرکت های فرعی تی نوبیل خدماتی از قبیل GSM ، UTMS ، LTE در کشورهای اروپا ، پورتوریکو ، آمریکا ، ارارائه می دهد. شرکت تی-موبایل در حال حاضر در ۱۱ کشور اروپایی شعبه دارد، که این کشورها، عبارتند از: اتریش ، اسلواکی ، آلمان ، بریتانیا ، جمهوری چک ، لهستان ، کرواسی ، مجارستان ، مقدونیه ، مونته نگرو و هلند.

T-Mobile U.S

آغاز فعالیت و تاسیس این شرکت به سال 1994 میلادی باز می گردد زمانی که شرکت VoiceStream Wireless به‌عنوان یک شرکت تابع از شرکت وسترن وایرلس کورپوریشن، تاسیس شد.

در سال 2001 میلادی شرکت وویس‌ استریم وایرلس توسط کمپانی دویچه تلکام به ارزشی معادل سی و پنج میلیارد دلار خریداری گردید. در اواخر سال 2001 شرکت دویچه تلکوم اقدام به خریداری شرکت پاورتل، به قیمت 24 میلیارد دلار نمود و بعد در سال ۲۰۰۲ هر دو شرکت را در یکدیگر ادغام کرد، که در پی آن، شرکت تی-موبایل یواس، به‌عنوان شعبه کشور آمریکا، شرکت تی-موبایل تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت نیز در ایالت واشنگتن قرار گرفته است و سهام آن نیز در بازار بورس نیویورک داد و ستد  می شود.

معرفی شرکت تی موبایل

سایر شرکت های تی موبایل

مگیار تلکام بزرگترین شرکت مخابراتی شرکت مجارستان می باشد. این شرکت، تا پیش از سال 1993 میلادی سهامش بطور کامل، در انحصار دولت مجارستان بوده است ولی در حال حاضر این شرکت زیرمجموعه‌ ی شرکت تی-موبایل به حساب می آید.

تلکوم صربستان نیز شرکت مخابراتی کشور صربستان است، که دفتر مرکزی آن، در شهر بلگراد قرار گرفته است.

فعالیت های این شرکت در زمینه خدمات اینترنت و خزوز تلفن های ثابت و همچنین شبکه های تلفن همراه در کشورهای صربستان ، مونته نگرو و بوسنی و هرزگوین می باشد. سهام‌ داران شرکت تلکوم صربستان، شرکت تلکام ایتالیا با 51٪  و شرکت مخابرات یونانی OTE با 29٪  سهام می‌باشند. سایر سهام های این شر کت نیز در اختیار سایر شرکت ها و عموم قرار گرفته است.

O.T.E نیز یک شرکت مخابراتی یونانی می باشد. این شرکت بیش از سی هزار نفر پرسنل دارد. همچنین انحصار بازار مخابرات کشور یونان در دست این شرکت است.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر ماروسی قرار گرفته است و سهام آن نیز در بازار های بورس لندن و بورس آتن مورد معامله قرار می گیرد. دویچه تلکوم بزرگترین سهام دار این شرکت محسوب می شود.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *