خانه » سلامت » تناسب اندام » سرعت قلب و پیش بینی عملکرد بدن

سرعت قلب و پیش بینی عملکرد بدن

اصلاً لازم نیست که یک دونده ماراتون باشید و سرعت کار قلب خود را در حدود ۱۰ ضربه در دقیق کاهش دهید. هر نوع تمرینی که بتواند کمی بار اضافی بر روی قلب ایجاد کند، موجب نیل به هدف خواهد شد.اگر شما به اجرای تمرینات نمیپردازید، مقدار تلاشی که به آن نیازمند هستید، نسبتاً کم خواهد بود. حتی می توانید با پیاده روی نیز در نیل به هدف فوق، موفق شوید.اگر سرعت قلب شما برای آغاز این برنامه، کم است، بدین معنا نیست که از مقاومت لازم برخوردار شده اید و می توانید مسافت ۳۲۰۰ متر را بدوید بلکه باید قلب خود را دقیقاً مانند افرادی که در آغاز اجرای برنامه ها از سرعت قلبی بسیار برخوردارند، آماده کنید.

سرعت قلب

سرعت قلب در ابتدای ورزش کردن

در آغاز برنامه ها، با سرعتی معادل ۱۹۰ ضربه در دقیقه منهای سن خود به اجرای تمرینات بپردازید. بعلاوه اگر سن شما به ۵۰ سال می رسد و در حال حاضر برنامه های تناسب جسمانی را آغاز کرده اید، با سرعتی معادل ۱۰۰ ضربه .در دقیقه به اجرای تمرینات بپردازیداگر ۵۰ ساله هستید و چند ماه با تمرینات مواجه بوده اید یا در آغاز اجرای تمرینات از وضعیت فیزیکی نسبتاً خوبی برخوردار هستید، می توانید با سرعتی معادل ۱۸۰ یا ۱۳۰ ضربه در دقیقه، منهای سن خود به اجرای تمرینات بپردازید.اگر در پنجاه سالگی از وضعیت فیزیکی خارق العاده ای برخوردار هستید و می خواهید با قدرت و شدت هرچه تمامتر به اجرای تمرینات بپردازید می توانید با سرعتی معادل ۲۰۰ یا ۱۵۰ ضربه در دقیقه، منهای سن خود، تمرینات را اجرا کند.هر چقدر سخت تر کار کنید و بر میزان سختی کار بیفزائید، بهتر خواهد بود. ۱۱۰ ضربه در دقیقه بسیار بهتر از ۱۰۰ ضربه در دقیقه است. اما ۱۵۰ ضربه در دقیقه فقط کمی بهتر از ۱۰ ضربه در دقیقه است. هیچ یک از مزایای بعدی سلامت و تندرستی قلبی نمی تواند توسط افزایش سرعت قلب با بیش از ۲۰۰ ضربه در دقیقه منهای سن شما، فراهم شوند.

سرعت قلب هنگامی که بدنتان پیشرفت میکند

سرعت قلب

هنگامی که وضعیت بدنی شما، دستخوش پیشرفت می شود، بسیار مهم است که با سرعتی معادل ۱۲۰ ضربه در دقیقه به اجرای تمرینات بپردازید. انسانی که در وضعیت جسمانی خوبی بسر می برد هرگز نمی تواند با تمرین در کمتر از ۱۲۰ ضربه در دقیقه، موجبات پیشرفت اعمال بدنی اش را فراهم آورد.شما میتوانید، در مدت یک ماه، نتایج خوبی بدست آورید. اگر سرعت قلب شما در هنگام آغاز تمرینات، ۹۵ ضربه در دقیقه است باید پس از یکماه از اجرای تمرینات به ۹۰ ضربه در دقیقه برسد. اگر سرعت کار قلبی شما کاهش نیافت، باید مقدار تمرینات استقامتی مربوط به قلب و دستگاه تنفسی را افزایش دهید.در آغاز ممکن است، حداکثر سرعت کار قلب شما بیش از سرعت کار قلب یک ورزشکار باشد و حداقل سرعت قلب شما نیز ممکن است کمتر از سرعت کار قلب یک ورزشکار باشد.

سرعت قلب در پیش بینی نحوه عملکرد بدن

سرعت قلب

به گزارش مجله پارسی وان ضربانهای سریع و کند نمی توانند جیزی را در مورد نحوه اجرای اعمال فیزیکی بدن شما پیشبینی کنند. تعداد ضربانی که باید با استفاده از آن، اجرای تمرینات را آغاز کنید، اهمیتی ندارد بلکه چگونگی کاهش سرعت ضربان قلبی در حین اجرای تمرینات است که از اهمیت برخوردار است. یکی از اهداف اولیه تمرینات این است که سرعت ضربان قلبی خود را در حالت استراحت به ۵ الی ۱۰ ضربه در دقیقه کاهش دهید و این مطلب بذون توجه به تعداد ضربان قلب در هنگام آغاز تمرینات صورت میگیرد.این کاهش سرعت کار قلبی، فشارسنج قدرت در حالت استراحت است که در ورزشکاران سطح بالا و حیوانات وحشی که دارای پوست نرم هستند، مشاهده می شود. یکی از خصوصیات افرادی را که به اجرای تمرینات می پردازند، تشکیل می دهند. افرادی که دارای قدرت بسیاری هستند و می توانند همه چیز را به آسائی انجام دهند، احساس شادابی بیشتر و خستگی کمتری می نمایند و برای اجرای فعالیتها، از ظرفیت نامحدودی برخوردارند.

منبع:https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

سلامت قلب

سلامت قلب و تمرینات ورزشی رابطه مستقیم دارند

اکثر مردم از این مطلب خشنود هستند که اجرای تمرینات برای سلامت قلب خوبست و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *