خانه » گوناگون » گردشگری » معرفی جاذبه های گردشگری تبریز با تصاویر

معرفی جاذبه های گردشگری تبریز با تصاویر

جاذبه های گردشگری تبریز موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. شهر تبریز یکی از شهرهای توریستی و از مهمترین شهرهای ایران است که مکان های دیدنی خیلی زیادی دارد و هر ساله مسافران ایرانی و توریست های خارجی از آنجا دیدن می کنند. به عنوان مثال خانه مشروطه تبریز یکی از مکانهای معروف شهر تبریز است.

جاذبه های گردشگری تبریز

در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان چند مورد از جاذبه های گردشگری تبریز را به همراه عکس آنها در اختیارتان می گذاریم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

خانه مشروطه تبریز

جاذبه های گردشگری تبریز

خانه مشروطه تبریز یکیاز جاذبه های گردشگری تبریز است که محل تصمیم گیری سران مشروطه بوده است. در این مکان تاریخی برجسته‌ترین چهره‌های مشروطه از جمله ستارخان، باقرخان، ثقه‌الاسلام تبریزی و حاجی میرزا آقافرشی جمع می‌شدند. همچنین این مکان محل نگهداری اسناد دوره مشروطه است که از سنگ، آجر و خشت تشکیل شده است و پر از آیینه کاری و گچبری می باشد.

آدرس: محله راسته کوچه در غرب بازار تبریز و روبروی مسجد جامع

مسجد کبود

جاذبه های گردشگری تبریز

مسجد کبود یا مسجد جهانشاه تبریز یکی دیگر از جاهای دیدنی تبریز است. به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان این مسجد، به خاطر کاشی کاری های فیروزه ای رنگش به فیروزه اسلام هم مشهور است. مسجد کبود تنها بنای به جا مانده از دورە‌ فرمانروایی قراقویونلوها در پایتخت آن‌ها، یعنی تبریز، می باشد.

این مسجد پس از گذشت قرن‌ها و صدماتی که به آن وارد شده، باز هم آنقدر زیباست که هر انسان صاحب ذوقی را متحیر می کند. شهرت اصلی این بنای تاریخی بیشتر به خاطر کاشی‌کاری معرق و تلفیق آجر و کاشی و اجرای نقوش پرکار است.

آدرس: خیابان امام خمینی، روبروی کوچه صدر

موزه شهرداری و میدان ساعت

جاذبه های گردشگری تبریز

یکی از دیدنی های تبریز موزه شهرداری و میدان ساعت است. میدان شهرداری یا ساعت در مقابل کاخ شهرداری تبریز معروف به ساختمان ساعت بنا گردیده است. تبریزی ها به این میدان ساعات قاباغی یا جلوی ساعت می‌گویند. کاخ شهرداری ساعتی به‌ارتفاع ۳۰٫۵ متر دارد که هر ۱۵ دقیقه یک‌بار، صدا می دهد و زمان را به مردن اعلام می کند. نقشه ساختمان شبیه طرح عقابی درحال پرواز است و شبیه ساختمان‌های آلمان، قبل از جنگ جهانی دوم است. تنها موزه شهرداری ایران نیز شامل تالارهای دوربین قدیمی، فرش، هنرهای معاصر، خط و.. در کاخ شهرداری قرار دارد.

آدرس: تقاطع خیابان‌های ارتش جنوبی و امام خمینی

بازار تبریز

جاذبه های گردشگری تبریز

یکی از جاذبه های گردشگری تبریز ، بازار تبریز است که رفتن به آنجا شما را به دل تاریخ می برد. بازاری که به بزرگترین بازار مسقف جهان مشهور است و حجره ها، سراها و تیمچه های زیادی در انجا وجود دارد. هر بخش آن مختص کسب و کاری است و بازار فرش آن بسیار پررونق است. بازار بلورفروشان، شیشه گران و کفش دوزان از جمله جاهای دیدنی بازار تبریز است. تیمچه مظفریه با سقف بلند خود و پنجره های کوچک و بزرگ رنگی اش، قشنگ‌ ترین قسمت بازار تبریز است.

آدرس: خیابان جمهوری

موزه قاجار

جاذبه های گردشگری تبریز

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری تبریز ، موزه قاجار است. موزه قاجار که پیش از این خانه امیرنظام گروسی، از رجال سیاسی دوره ناصرالدین شاه بوده، عمارتی زیبا با حیاطی پر از گل است. موزه قاجار شامل قسمت های مختلفی می شود، یک تالار آن مخصوص پول و سکه‌های دوره قاجار است، تالاری دیگر مختص ظرف و ظروف، تالاری برای کاشی های رنگارنگ، تالاری برای تفنگ و اسلحه و تالاری برای ساز و تالارهایی هم برای وسایل دیگر. موزه‌ قاجار در یکی از محله‌های قدیمی تبریز به نام ششگلان قرار دارد.

آدرس: سمت راست خیابان ثقه الاسلام، در خیابان فرعی شهریار و در کنار بیمارستان کودکان

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان درباره جاذبه های گردشگری تبریز تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *