خانه » سلامت » درد پشت بدن و روش های بهبود آن

درد پشت بدن و روش های بهبود آن

بسیاری از ما سوزشی ناشی از درد در قسمت تحتهانی و درد پشت بدن را احساس کرده ایم که خود نشان دهنده وجود مشکل در آن منطقه از بدن است. این سوزش و درد ممکن است که با فرسایش طبیعی بافتها یا سوء استفاده و یا عدم استفاده از آنها ارتباط داشته باشد افرادی که از ناراحتیهای قسمت تحتهانی و درد پشت بدن رنج می برند، نمی توانند بایستند زیرا این عمل ناراحتیهایی را برای آنان ایجاد خواهد کرد. این مشکل از آنجا ناشی می شود که این افراد خود را در وضعیت ضعیفی قرار می دهند.

درد پشت بدن

نکاتی برای درد پشت بدن

قانون کلی براین نکته دلالت میکند که هرگز در حالتی که به افزایش خمیدگی قسمت تحتهانی پشت نیاز داشته باشد،نایستید و یا حرکت نکنید. مطلب فوق بدان معناست که نباید هیچ قوسی، تکیه به عقب یا خم کردن به عقب در قسمت پشت بدن فرد بوجود آید. اغلب افرادی که به مدت طولانی در یک نقطه می ایستند، دست خود را به پشت می برند و بر روی بزخی از نقاط بدن میگذارند. اما این عمل منجر به افزایش انحنای ستون فقرات می شود و وزن بدن را دقیقاً در همان نقطه ای که فرد نمی خواهد، قرار می دهد. انحنای ستون فقرات، دقیقاً در همان نقطه ای واقع است که قسمت پشت صندلی منشی با شما تماس پیدا می کند. تصور می شود که این صندلی به وضعیت ایستادن شما کمک کند اما در حقیقت به وضعیت ایستادن آسیب می رساند و مشکلی بر مشکلات قبلی می افزاید بهترین حالت نشسته، این نیست که در یک حالت شق و سفت بنشینید بلکه باید دریک وضعیت کاملاً راحت قرار بگیرید. اگر در ناحیه پایه ستون فقرات، یک بالش بر روی صندلی بگذارید و بر روی آن بنشینید کمک مؤثری به خود کرده اید.

بهترین وضعیت پاها در درد پشت بدن

درد پشت بدن

اگر بتوانید پاها را بر روی جسم نرمی بگذارید نیز بسیار خوب است بهر ترتیب همواره تلاش کنید، یکی از پاها را بالاتر از پای دیگر قرار دهید و مرتباً در آنها تغییراتی ایجاد نمائید. هرگز به مدت طولانی دریک وضعیت باقی نمائید. ۲ تمرین ساده وجود دارند که هر روز باید آنها را اجرا کنید: ۱ – برروی زمین دراز بکشید، زانوها را به طرف سینه آورید و با کمک دستها، زانوها را بطرف بدن بکشید بطوری که احساس کنید قسمت انتهایی ستون فقرات بر روی زمین قرار گرفته است. حال به مدت ۵ ثانیه در این حالت باقی بمانید.۲- تمرین بلند کردن لگن خاصره که عبارتست از: به پشت دراز بکشید و دستها را در زیر باسن قرار دهید. پاها را بطرف بالا بکشید بطوری که کف آنها در کنار یکدیگر باقی بماند. لگن خاصره را از روی زمین بلند کرده و به طرف بالا کج کنید. قسمت انتهایی پشت را بطرف پائین یعنی بر روی زمین فشار دهید و به مدت ۵ ثانیه در این حالت باقی بمانید. به تمرین بر روی این عمل بپردازید تا اینکه بتوانید به مدت ۱۰ ثانیه در این حالت باقی بمانید.

یک روش درمان عالی برای درد پشت بدن

درد پشت بدن

به گزارش مجله پارسی وان شنای کرال پشت یکی از روشهای درمانی عالی برای درد پشت بدن است. اگر به باشگاه دسترسی دارید از دستگاه (Lat) استفاده کنید. دستگاه قرقره ای که دارای وزنه هایی است نیز مؤثر واقع خواهد شد.بر روی نیمکتی که در زیر بارفیکس قرار دارد، بنشینید، با استفاده از هردو دست، بارفیکس را محکم بگیرید و آن را به اندازه کافی بکشید که بتواند وزنه را از سکویش بلند کند. سپس ۵ الی ۱۰ بار از یک طرف به طرف دیگر خم شوید. سپس تا حد امکان بارفیکس را در هر دو جهت بچرخانید ۵ الی ۱۰ بار به تکرار این تمرین بپردازید. عاقبت بارفیکس رابطور متناوب در پشت سر و جلوی سر به طرف پائین بکشید و ۵ تا ۱۰ بار به تکرار این تمرین بپردازید.

منبع:https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *