خانه » فناوری های نوین » با مضرات کار زیاد با موبایل آشنا شوید

با مضرات کار زیاد با موبایل آشنا شوید

مضرات کار زیاد با موبایل برای سلامتی بسیار است. از مضرات موبایل میتوان به وزوز گوش، خشکی چشم، سرطان، ناباروری مردان و … اشاره کرد. فقط حرف زدن با موبایل و در دست داشتن آن مضر نیست. حتی حمل موبایل هم برای سلامتی مضر است. امواج موبایل حتی روی جنین بر شکم مادر هم تاثیر می گذارد. در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان درباره مضرات کار زیاد با موبایل اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

مضرات کار زیاد با موبایل

مضرات کار زیاد با موبایل

یکی از مضرات کار زیاد با موبایل خشکی چشم است. خیلی نباید به موبایل خیره شوید. وگرنه چشم تان به مرور ضعیف تر شده و سردرد های بدی میگیرید.

یکی دیگر از مضرات کار زیاد با موبایل وزوز گوش است. تا جایی که میتوانید مدت مکالمه با موبایل را کاهش داده و از تلفن منزل استفاده کنید. همچنین زمانی که گوشی به شارژ است با آن کار نکنید.

اعتیاد به گوشی و شبکه های اجتماعی و عقبم ماندن از زندگی و حتی افسردگی از دیگر مضرات کار زیاد با موبایل است.

طبق گزارشات بدست آمده سندرم دید کامپیوتر یا CVS از مضرات کار زیاد با موبایل هنگام نگاه کردن به صفحه نمایش کامپیوتر یا گوشی های هوشمند است. خشکی چشم، سردرد، تاربینی و نزدیک بینی از عوارض این سندرم می باشند.

ما به طورعادی 16 تا 20 بار در دقیقه پلک می زنیم اما هنگام نگاه کردن به صفحه موبایل فقط 6 تا 8 بار پلک می زنیم که این امر باعث خشکی چشم می شود..

در همین حال تمرکز روی صفحه نمایش از فاصله نزدیک برای مدت طولانی باعث خشک شدن ماهیچه های چشمی و بروز عارضه ای به نام نزدیک بینی می شود که در حالت عادی این ماهیچه ها در فاصله 20 پایی متمرکز می شوند.

مضرات کار زیاد با موبایل مضرات موبایل

در کاربرانی که به طور متوسط بیش از 10 دقیقه در روز مکالمه می‌کنند احتمال ابتلا به این آسیب تا 71 درصد افزایش می یابد و این در حالی است که هیچ درمانی برای مشکل وزوز کردن گوش وجود ندارد. همچنین تحقیقات نشان می دهد که 37 درصد از کاربران گوشی های موبایل، احتمال دارد گوششان وزوز کند.

از دیگر مضرات کار زیاد با موبایل میتوان به کم خوابی و همچنین تومورهای مغزی اشاره کرد. اشعه موبایل حدود 6 دقیقه خواب را عقب می اندازد. همچنین طبق اطلاعات بدست آمده از تلفن همراه اشعه های غیریونی ساطع می‌شود و افرادی که بیش از 10 سال از این وسیله استفاده کرده باشند 50 درصد بیشتر در معرض ابتلا به تومورهای مغزی قرار دارند. حتی برخی از تحقیقات ارتباط بین اشعه های ساطع شده از گوشی های موبایل را با نوعی سرطان مغز به نام “گلیوما” ثابت کرده است.

آرتروز و بیماریهای ستون فقرات هم از دیگر مضرات موبایل هستند. همچنین صحبت با موبایل احتمال تصادفات رانندگی را تا 4 برابر افزایش می دهد، یعنی به اندازه زمانی که کسی در حالت مستی رانندگی کند.

یکی دیگر از مضرات کار زیاد با موبایل انست که اشعه آن تأثیر بدی در باروری مردان دارد، زیرا اسپرم‌ها را می‌کشد و باعث کاهش قوای جنسی آقایان می‌شود، مخصوصاً در کسانی که موبایل را به کمرشان می‌بندند. موبایل سرطان زاست. علاوه بر آن احتمال ابتلا به بیماری‌های آلزایمر و پارکینسون را هم افزایش می‌دهد.

مضرات کار زیاد با موبایل

امواج موبایل حتی بر جنین داخل شکم مادر هم تاثیر می گذارد. بدن جنین هنوز بافت خوب و کاملی را به خود نگرفته و بسیار حساس است. امواج موبایل منجر به کاهش عکس‌العمل مولکولی در بدن جنین می‌شود. این مسأله باعث ضعیف شدن سیستم‌های مختلف بدن می‌شود .

جالب است بدانید که حتی حمل کردن موبایل هم برای سلامتی مضر است. اگر 30 سانتی متر هم از شما فاصله داشته باشد، امواج الکترومغناطیس حدود 400 هزار Pw/M2 در هر لحظه با بدن اصابت می‌کند. وقتی که شما با موبایلتان حرکت می‌کنید، جاهایی که آنتن‌ها آنها را کمتر پوشش می‌دهند، گوشی شما سعی بیشتری برای به دست آوردن آنتن می‌کند، در واقع سیگنال‌های بیشتر و قوی‌تری از خود ساطع می‌کند که این موضوع بسیار خطرناک است.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *