خانه » فناوری های نوین » موبایل » گروه MTN و حوزه ی فعالیت های آن در کشور های مختلف

گروه MTN و حوزه ی فعالیت های آن در کشور های مختلف

گروه‌ ام‌ تی‌ ان یا همان MTN Group یک شرکت چند ملیتی ارتباطاتی است. گروه MTN در سال 1994 میلادی تأسیس شده است و در اکنون در 21 کشور خاورمیانه ای و آفریقایی فعالیتمی کند.

گروه MTN

گروه MTN و سرویس های آن

گروه MTN در بورس اوراق بهادار JSE و با کد سهام “MTN” ثبت شده است. گروه MTN آفریقای جنوبی در دو زمینه ی تلفن های همراه پیش و پس پرداختی فعالیت دارد و همچنین شمار مشترکین خود را در 30 سپتامبر 2005 8961000 نفر اعلام کرده است که  7421000 نفر مشترکین خدمات پیش پرداختی اعلام شده اند.

گروه MTN

ام تی ان آفریقای جنوبی

این شرکت در سال 2005 میلادی سرویس نسل سوم خود را ارائه نمود و در حال حاضر کلان شهرهای اصلی را تحت پوشش خدمات نسل سوم خود قرار داده است. بیش از سی و یک درصد شبکه آفریقای جنوبی به امکانات سرعت داده افزایش یافته برای تحویل جی اس ام مجهز شده اند. ارتباطات داده‌ای نیز 3.6% درآمد کل «ام تی ان» آفریقای جنوبی را تشکیل داده است . اکثریت درآمد داده‌ای شرکت به خدمات sms مربوط بوده است.

این شرکت مخابراتی آفریقای جنوبی به عنوان دومین شرکت بزرگ دنیا را در فهرست سال 2006 انتخاب شده است. این اپراتور آفریقایی تنها شرکتی است که در طی 4 سال گذشته همواره بین بیست رتبه اول رده‌ بندی جهانی قرار گرفته است. نحوه رتبه‌بندی شرکت‌ ها براساس ثبات عملکرد آن‌ ها در طی 5 سال گذشته، تاریخچه عملکرد مالی آن‌ ها و دورنمای فعالیت آن ها در آینده محاسبه می‌گردد.

دومین اپراتور بزرگ

گروه MTN  در سال 1994 میلادی به عنوان دومین اپراتور تلفن همراه در آفریقای جنوبی آغاز به کار نمود، و در حال حاضر در زمینه ارایه سرویس مخابراتی در کلاس جهانی قرار گرفته است و اساس سرمایه‌ گذاری خود را در کشور های رو به توسعه قرار داده و توانسته شبکه‌های جی اس ام را در ده کشور آفریقایی توسعه دهد. گروه MTN همچنین در منطقه خاورمیانه حضور پررنگی داشته است.

گروه MTN

کشورهای تحت فعالیت گروه MTN

گروه MTN در کشور هایی نظیر کامرون ، بوتسوانا، ساحل عاج ، ایران ، جمهوری کنگو ، نیجریه ،رواندا ، آفریقای جنوبی ، سوازیلند ، اوگاندا ، زامبیا ، قبرس ، افغانستان ، ، گینه بیسائو ، غنا ، جمهوری گینه ، سودان ، سوریه ، لیبریا ، قطر و یمن فعالیت دارد.

گروه MTN در ایران مخابراتی

این گروه مخابراتی در راستای پروژه اپراتور دوم تلفن همراه، بیش از پنج میلیارد دلار در زمینه تلفن های همراه در ایران سرمایه گذاری کرده است. این شرکت با امضاء توافقی ، چهل و نه درصد از سهام شرکت ایرانسل را به ارزش دو میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است و بدین ترتیب برای اولین بار وارد بازار تلفن همراه در خاور میانه شده است. بیشتر از 75% از سرویس هایی که این شبکه به کاربران خود عرضه می کند برای اولین بار در ایران ارائه شده .سرویس هایی مانند پیام چند رسانه ای ٍ، اینترنت همراه ، شبکه داخلی همراه ، اطلاعات شهری ، کنترل حساب اینترنتی ، پیامک صوتی ، آهنگ پیشواز و سایر سرویس ها.

MTN در سایر کشور ها

ام تی ان برای نخستین بار در سال 2006 به کشور افغانستان راه پیدا کرد. این شرکت اکنون بیشتر از هجده میلیون نفر کاربر در افغانستان دارد. ام تی ان در نیجریه بالغ بر7667000 نفر مشتر دارد. این شرکت 47% از سهم بازار نیجیریه را در اختیار خود قرار داده است. این شرکت همچنین در کشور کامرون 54 در صد از بازاری که به شدت رقابتی است را به خود اختصاص داده است.

وبسایت رسمی این شرکت به آدرس https://www.mtnonline.com می باشد، همچنین آدرس وبسایت نماینده ایرانی این شرکت http://www.irancell.ir می باشد که با مراجعه به آن می توانید از امکانات و محصولات جدید این شرکت مطلع شوید.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *