خانه » فناوری های نوین » موبایل » آشنایی با شرکت ایرانسل و حوزه کاری از شروع فعالیت تا کنون

آشنایی با شرکت ایرانسل و حوزه کاری از شروع فعالیت تا کنون

شرکت سهامی خاص ایرانسل ( Irancell ) نوعی شرکت خدمات ارتباطی می باشد و دومین اپراتور تلفن همراه بزرگترین اپراتور دیتای ایران است. این شراین شرکت در زمینه ی خدمات اینترنت پرسرعت تلفن های همراه (2G ، 3 G ، 4 G ، 4/5 G)، اینترنت پرسرعت وایمکس ثابت جدید TD-LTE، خدمات شبکه های تلفن های همراه و اینترنت پر سرعت وایمکس ثابت به فعالیت مشغول است. در ادامه ی مطلب از مجله ی پارسی وان بیشتر با شرکت ایرانسل آشنا خواهید شد.

آشنایی با شرکت ایرانسل و حوزه کاری از شروع فعالیت تا کنون

شرکت ایرانسل

شرکت ایرانسل با استفاده از سرمایه گذاری مشترک شرکت صنایع الکترونیک ایران (در حدود ۵۱ درصد  سهام شرکت ایرانسل) و گروه ام تی ان MTN ( در حدود ۴۹ درصد سهامی ایرانسل ) از سال ۱۳۸۴ شروع به کار کرد. شرکت ایرانسل در سال ۱۳۹۲ درآمدی در حدود ۴.۹ هزار میلیارد تومان  در رتبه سی و دوم بزرگترین شرکت های ایران قرار داشت. در حال حاضر شرکت صنایع الکترونیک ایران (یا صاایران) وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و همین طور بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و زیر نظر سید علی خامنه ای با نام شرکت گسترش الکترونیک ایران مشغول فعالیت می باشد.

آشنایی با شرکت ایرانسل و حوزه کاری از شروع فعالیت تا کنون

پیش شماره های عرضه شده در بازار توسط شرکت ایرانسل

فروش سیم کارت های ایرانسل با پیش شماره ۰۹۳۵ آغاز شد پس از مدتی  پیش شماره های  ۰۹۳۶، ۰۹۳۷، ۰۹۳۸ و ۰۹۳۹ را وارد بازار کرد. اما هم اکنون پیش شماره هایی که ایرانسل وارد بازار کرده است شامل ۰۹۰۱، ۰۹۰۲، ۰۹۰۳، ۰۹۳۰، ۰۹۳۳، ۰۹۳۵، ۰۹۳۶، ۰۹۳۷، ۰۹۳۸ و ۰۹۳۹ می شود  در بین آنها پیش شماره ۰۹۰۱، ۰۹۰۲ و ۰۹۰۳ دائمی ( مختص شماره‌های ISIM ) می باشند.

شرکت ایرانسل و نسل سوم

درسال ۱۳۹۳ شرکت ایرانسل مجوز آزمایشی نسل سوم و چهارم تلفن همراه راگرفته و این طرح به صورت رسمی در چند شهر اجرا نمود.شرکت ایرانسل دومین اپراتور سراسری می باشد که مجوز ارتقاء شبکه به نسل سوم را گرفته  و اولین اپوراتوری است که مجوز ارتقاء به نسل چهارم را دریافت نمود.

میکرو سیم کارت شرکت ایرانسل

استفاده از گوشی‌های تلفن همراه جدید نظیر iPhone,iPad  و غیره مستلزم دارا بودن سیم کارت‌های مناسب این دستگاه‌ها در سایز کوچکتر می باشد. ایرانسل برای اولین بار در ایران و همگام با آخرین فناوری‌های روز دنیا، عرضه نسل جدید سیم‌کارت به کاربران نسل جدید ابزارهای ارتباطی را در سال ۱۳۹۰آغاز کرد.

آشنایی با شرکت ایرانسل و حوزه کاری از شروع فعالیت تا کنون

نانو سیم کارت

نانوسیم که بر اساس استاندارد سیم کارت‌های معمولی و همین طور میکروسیم ساخته شده است و در پیشرفته‌ ترین گوشی‌ های هوشمند دنیا به کار می‌رود . اما تنها تفاوت آن با سیم کارت‌های دیگر، در میزان فضای اشغال شده در درون گوشی تلفن همراه است. نانو سیم کارت ها، در حدود ۴۰ درصد از میکرو سیم ها کوچک ترهستند ( دارای ابعاد ۱۲.۳ میلی مترطول ، ۸.۸ میلی متر عرض و  ضخامت ۰٫۶۷ میلی متر ).

شرکت ایرانسل و نسل چهارم وچهار نیم تلفن همراه

در سال ۱۳۹۳ ایرانسل به عنوان بزرگترین اپراتور دیتای کشور ارائه دهنده خدمات نسل چهارم شبکه های تلفن همراه (4G) در ایران معرفی گشت و به عنوان اولین شهر، مشهد را به خدمات LTE مجهز کرد .همین طور ایرانسل اینترنت پرسرعت تلفن همراه نسل چهار ونیم 4/5G را با موفقیت آزمایش کرده وهم اکنون ۱۲۱شهر تحت پوشش اینترنت این نسل می باشند.

تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی

این سرویس جدید برای اولین بار در ایران توسط ایرانسل ارائه می گردد. صاحبان سیم کارت های اعتباری ایرانسل می‌توانند به سادگی و تنها با وارد نمودن یک کد از خط ایرانسل خود، سیم کارت اعتباری خود را به سیم کارت دائمی تبدیل کنند.

شارژ سیم کارت: در ابتدا باید بابت تفاوت بهای سیم کارت‌های دائمی و اعتباری، سیم کارت اعتباری خود را حداقل تا سقف پانصد هزار ریال  معادل پنجاه هزار تومان  شارژ نمایید. مبلغ مورد نظر با توجه به قیمت‌های تخفیفی سیم کارت‌های ایرانسل ارائه گردیده و تا اطلاع ثانوی در خصوص هرگونه تغییر قیمت سیم کارت‌های ایرانسل معتبرخواهد بود.

ارسال درخواست: بعد از این که سیم کارت خود را تا مبلغ مذکور شارژ نمودید، با اجرای هر یک از روش های زیر، می‌توانید برای تبدیل سیم کارت خود به سیم کارت دائمی درخواست بدهید:

  1. شماره‌گیری کد #۷۰* یا #۹*۱*۵۵۵* از خط ایرانسل
  2. تماس با ۷۰۰ از خط ایرانسل و سپس وارد کردن شماره‌های ۷ و بعد ۴ طبق دستورالعمل سیستم راهنما پس از ارسال درخواست طبق دستورالعمل، پانصد هزار ریال  معادل پنجاه هزار تومان  بابت تفاوت بهای سیم کارت دائمی و اعتباری، از حساب سیم کارت اعتباری کسر خواهد شد و بدین شکل، نوع حساب شما در سیستم ایرانسل، ظرف ۲۴ ساعت از اعتباری به دائمی تغییر خواهد کرد و شما بعد از آن قادر خواهید بود که، از سیم کارت خود با ویژگیهای سیم کارت دائمی استفاده نمایید.

پس از اعمال تخفیف پنجاه درصدی بر تعرفه فروش سیم کارت دائمی و با توجه به قیمت ده هزار تومانی سیم کارت‌های اعتباری ایرانسل ( در ابتدا اقدام به دریافت شصت هزار تومان برای تبدیل سیمکارت می‌نمود) هم اکنون فقط با پنجاه هزار تومان این تغییر را انجام می دهد.

آشنایی با شرکت ایرانسل و حوزه کاری از شروع فعالیت تا کنون

همچنین ایرانسل برای ترغیب مشترکان جهت تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی اقدام به ارایه روش اقساطی نمود. بدین صورت که مشترک می تواند سی هزار تومان از هزینه را هنگام تبدیل و باقی آن را طی دو دوره صورت حساب (هر دوره صورت حساب دوماهه می باشد) به ایرانسل پرداخت کند.

افشاء شدن اطلاعات مشترکان شرکت ایرانسل

در سال ۱۳۹۵ خبر های بسیاری مبنی بر وجود یک ربات تلگرامی که اطلاعات کاربران ایرانسل را افشا می‌کند منتشر گشت. اما پس از گذشت یک روز، اعلام شد این ربات از دسترس خارج شده است و وزیر ارتباطات در یک مصاحبه اعلام کرد که این اطلاعات لو رفته قدیمی هستند و مربوط به ۲٫۵ سال قبل مربوط بوده اند و توسط کارمند یک نهاد دیگر ( که به بانک اطلاعات ایرانسل طبق قانون دسترسی داشته ) درز کرده بود.

چند روز بعد نیز خبری مبنی بر دستگیری نویسنده این ربات تلگرامی انتشار یافت. البته درسال ۱۳۹۵ ایرانسل با صدور یک اطلاعیه اعلام کرد که اطلاعات این شرکت نه افشا شده و نه هک گشته و نه به دیگران فروخته شده است.

آشنایی با شرکت ایرانسل و حوزه کاری از شروع فعالیت تا کنون

همین طور در سال ۱۳۹۵ اخباری مبنی بر هک حساب‌ های اینترنتی ایرانسل انتشار یافت. طبق آن از طریق یک ابزار هک، از راه پنل کنترل حساب اینترنتی (ECARE) امکان تغییر غیرمجاز رمز حساب و همین طور ورود به حساب و در نتیجه دسترسی به بعضی از اطلاعات مشترکان امکان‌پذیر بود. شرکت ایرانسل نیز حمله هکری به پنل حساب اینترنتی مشترکان را تأیید نمود.

آشنایی با شرکت ایرانسل و حوزه کاری از شروع فعالیت تا کنون

البته شکایات بسیاری از شرکت ایرانسل در سال های اخیر وجود دارد که اکثر آن ها حاکی از تغییر مالکیت سیم کارت های فعال ( بدون اطلاع و رضایت صاحب اصلی سیم کارت ) می باشند . ایرانسل ادعا می کند که این مسائل به دلیل هک شدن سیستم های شرکت از طرف مهاجمین می باشد ، اما در مقابل بسیاری از شاکیان ادعا کرده اند که همه ی این مسائل به علت وجود اشتباهات در خود شرکت می باشد و اگر هک کردن هم صورت گرفته باشد، نشانه ای از ضعف شرکت ایرانسل می باشد و با این که بار ها به دلیل این مشکلات از آن ها شکایت شده است ، تاکنون هیچ اقدامی جهت رفع این مشکلات انجام نشده است. در هر حال این ها خبر هایی است که ما از میزان صحت آن ها اطلاعات چندانی نداریم.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *