خودروی ذهن خوان نیسان

در گذشته در فییلم های فانتزی تکنولوژی های عجیبی وغریبی می دیدیم، تکنولوژی پرواز بدون وسیله یا تکنولوژی روبات ها و یا حتی تکنولوژی ماشین های بدون راننده، ولی ظاهرا” این تکنولوژی ها دیگر مختص فیلم ها نیست و به واقعیت هم راه پیدا کرده است. بطور مثال نیسان در نمایشگاه سی اس ای ( CSE ) از خودروی ذهن خوان خود رونمایی کرده است.

خودروی ذهن خوان نیسان

خودروی ذهن خوان یک تکنولوژی پیشرفته

شرکت خودرو سازی نیسان در حال توسعه یک فناوری موسوم به “مغز به خودرو” می باشد. این تکنولوژی خواهد توانست قصد شما برای نحوه رانندگی خودرو و گاز دادن را پیش‌ بینی نماید. با این تکنولوژی دیگر لازم نیست تا دست به فرمان رانندگی کنید و تمام تمرکز خود را روی مسیر جاده بگذارید.

در حال حاضر اغلب شرکت های خودروساز در حال کار بر روی خارج کردن راننده از سیستم هدایت خودرو هستند، اما در این میان شرکت خودرو سازی نیسان می‌خواهد توسط فناوری‌ های نوینی که خود ابداع کرده است، رانندگی را جذاب‌ تر از قبل نماید. فناوری “مغز به خودرو” می‌ تواند امواج مغز را خوانده و بفهمد که شخص راننده قصد انجام چه کاری را دارد. آیا راننده می خواهد ترمز کند یا پدال گاز را بفشارد و …

خودروی ذهن خوان نیسان

یک کلاه تنها نیاز این تکنولوژی

بعد از استفاده راننده از کلاه مخصوص این تکنولوژی که می‌تواند تمام فعالیت‌ های مغزی راننده را اندازه‌گیری و همینطور آنالیز کند،  یک سیستم هوش مصنوعی پیش‌ب ینی می‌کند که راننده قصد ترمز زدن یا هر کار دیگر را دارد و سپس این سیستم اطلاعات را به کامپیوتر درون ماشین مخابره می کند. بعد از آن نوبت ارسال اطلاعات از کامپیوتر به قطعات مکانیکی خودرو است. این تکنولوژی می تواند بین 0.2 ثانیه تا 0.5 ثانیه قبل از واکنش راننده عمل کند و فرمان راننده را به سیستم مکانیکی خودرو انتقال دهد و خودرو را به واکنش وا دارد.

مسئولین این پروژه درباره این تکنولوژی می‌ گویند در حالی که همه به فکر توسعه خودرو های خودران هستند، ما به دنبال شیوه‌ ای جالب و غیره منتظره هستیم. تکنولوژی ابداعی ما معکوس خودرو های خودران عمل خواهد کرد، به طوری که با گرفتن سیگنال‌ های مغز فردی که رانندگی می کند و عمل به آنها، رانندگی را جذاب‌ تر و لذت‌ بخش‌ تر خواهد کرد.

خودروی ذهن خوان نیسان

شرکت خودرو سازی نیسان در خط مقدم توسعه فناوری خودرو های  خودران و پاک قرار گرفته است. ولی با وجود این‌ که دنیا در حال رفتن به سمت خودرو های خودران است، ولی نیسان می‌ گوید هنوز هم به واسطه توسعه فناوری‌ هایی ماننده فناوری مغز به راننده یا همان تکنولوژی خودروی مغز خوان به مشتریان خود حق انتخاب می‌ دهد تا اگر مشتریان تمایل و علاقه به رانندگی کردن داشته باشند، این کار را به شیوه‌ ای لذت‌ بخش انجام دهند. البته نیسان چیزی راجب قیمت این تکنولوژی و اینکه بابت آن چند درصد روی قیمت خودرو های خود خواهد کشید اعلام نکرده است. طبق اعلام مدیران شرکت خودرو سازی نیسان، این تکنولوژی قرار است تا در نمایشگاه بین‌ المللی CES 2018 معرفی شود.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عرضه دوربین هوشمند معلق به نام moon توسط شرکت 1-Ring

عرضه دوربین هوشمند معلق به نام moon توسط شرکت 1-Ring

بیشتر ابزارهای قدیمی تبدیل به ابزار ها و وسیله های هوشمندی شده اند که زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *