خانه » فناوری های نوین » معرفی 4 فناوری نوین برتر در سال 2017

معرفی 4 فناوری نوین برتر در سال 2017

بسیاری از شما خوانندگان عزیز دوست دارید تا با فناوری های نوین عرضه شده در دنیا آشنا شوید و از کاربرد آن ها اطلاعاتی داشته باشید . بنابرین در این مطلب از مجله ی پارسی وان قصد داریم به معرفی 4 فناوری نوین برتر جهان که طبق پیش بینی پژوهشگران دانشگاه MIT آمریکا، در سال 2017 ارائه خواهد شد و همین طور در سال های پس از آن فراگیر خواهند شد. 

فناوری نوین و معرفی 4 فناوری نوین برتر در سال 2017 - پارسی وان

فناوری نوین در سال 2017

فناوری نوین مربوط به کاشت وسایل متفاوت در مغز و همین طور کامپیوتر های کوانتومی از جمله فناوری هایی هستند که در سال ۲۰۱۷ مردم را متعجب کرده اند، اما این فناوری ها تنها فناوری های سال ۲۰۱۷ که شگفتی آفرین شده اند، نیستند . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه با ما همراه باشید.

فناوری نوین و معرفی 4 فناوری نوین برتر در سال 2017 - پارسی وان

فناوری نوین : هوش مصنوعی با قابلیت یادگیری

نخستین فناوری هوش مصنوعی است که رفتار آن تقویت گشته است. هوش مصنوعی قادر است که در یک بازی پیچیده همانند بازی Go مهارت داشته باشد و حتی یک فرد ماهر را نیز در این بازی شکست بدهد. همین طور هوش مصنوعی این قابلیت هدایت خودرو های بدون راننده را در ترافیک خودرو ها دارد. این فناوری نوین بر اساس تقویت میزان یادگیری می باشد و قدمت این کار به بیش از ۱۰۰ سال قبل می رسد. در حدود یک قرن پیش روانشناسی به نام ادوارد ثروندایک، به گربه ها آموزش می داد که از یک جعبه با در کلون دار، با روش آزمایش و خطا فرار کنند. این رفتار ابتدا با استفاده از یک پاداش خوراکی در گربه ها با موفقیت انجام شد و سپس برای آن ها به یک عادت تبدیل شد.

فناوری نوین : دوربین های ۳۶۰

امروزه دوربین هایی وجود دارند که از قابلیت ۳۶۰ درجه برخوردار هستند. در گذشته ساخت یک سیستم با قابلیت ایجاد تصویر ۳۶۰ درجه از دنیای اطراف، نیازمند هزاران دلار هزینه بود، اما امروزه امکان تصویربر داری ۳۶۰ درجه با صرف هزینه ای کمتر از ۵۰۰ دلار امکان پذیر گشته است. البته تصویر برداری ۳۶۰ درجه باید به گونه ای باشد که جذاب باشد و قابلیت های جالبی در آن وجود داشته باشد، به طور مثال خبرنگاران می توانند جهت مستند سازی اخبار، از دوربین های ۳۶۰ درجه استفاده نمایند و یا خبرنگاران روزنامه New York Times با ضبط یک ویدیوی ۳۶۰ درجه، ویرانگری های داعش در کشور سوریه را به نمایش در بیاورند.

فناوری نوین و معرفی 4 فناوری نوین برتر در سال 2017 - پارسی وان

فناوری نوین : ژن درمانی و اختلالات موروثی

این فناوری برای کودکی که دچار اختلال نقص ایمنی بود و والدین او که مجبور به استفاده از ماسک و جوشاندن اسباب بازی های فرزند خود بودند، بهترین فناوری ممکن می باشد. در ابتدا این تصور وجود داشت که پیوند مغز استخوان بهترین روش درمانی برای مقابله با بیماری این کودک می باشد، اما بعد ها پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که با ژن درمانی و جایگزینی ژنی که باعث تخریب سیستم دفاعی بدن این کودک شد، قادر هستند که به درمان وی کمک نمایند. این روش درمانی برای این کودک موفقیت آمیز بود و موجب درمان وی گشت.

فناوری نوین و معرفی 4 فناوری نوین برتر در سال 2017 - پارسی وان

فناوری نوین : سلول های خورشیدی با کارایی مضاعف

این سلول های خورشیدی که به نام سلول های خورشیدی داغ شناخته شده هستند، می توانند گرمای خورشید را به اشعه های متمرکز شده نور تغییر دهند. این پانل ها قادر هستند که جایگزین پانل های فتوولتاییک متداول (پانل هایی برای تولید مستقیم برق از انرژی خورشیدی) باشند و کارایی این پانل های جدید، نیز دو برابر پانل های مذکور می باشد. با استفاده از این پانل ها می توانید انرژی رایگان خورشیدی را ذخیره کنید و شب ها از آن استفاده نمایید.

 

 

 

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *