خانه » کامپیوتر و اینترنت » از دسترس خارج شدن شبکه پلی استیشن و eShop

از دسترس خارج شدن شبکه پلی استیشن و eShop

 شبکه پلی استیشن

شبکه پلی استیشن نتورک و eShop

بر طبق تحقیقات انجام شده به نظر می رسد دو شبکه پلی استیشن نتورک و eShop مشغول دست و پنجه نرم با مشکلاتی می باشند. از آنجا که هم اکنون تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی در سرتاسر دنیا شروع گشته است، شبکه های بازی های ویدیویی از قبیل پلی استیشن نتورک، استیم، اوریجین، یوپلی، ایکس باکس لایو، eShop و غیره روزانه میزبان هزاران و حتی میلیون ها بازیکن می باشندد. این حجم کاربران و بازیکنان در واپسین روز های پایانی سال میلادی چندان دور از انتظار هم نمی باشد و بیشتر شبکه ها نیز از قبل سرور های خود را برای این ایام آماده ساخته اند.

شبکه پلی استیشن

شلوغی سرور های PSN و eShop

به تازگی بر اساس گزارشات منتشر شده از سوی کاربران، ظاهرا” شلوغی بیش از حد دو شبکه PlayStation network و eShop کار دست سرور ها داده و مشکلاتی زیادی از قبیل قطعی ارتباط بازیکنان به سرور ها vh به وجود آورده است. کاربران شبکه PSN و دارندگان کنسول PS4 در بخش Redeem Code با مشکل عدم امکان فعال سازی کد ها و قطعی سرور مواجه گشته اند. از طرف دیگر، کاربران کنسول های شرکت نینتندو نیز نمی توانند وارد فروشگاه eShop بشوند. از سوی دیگر عده ای از بازیکنان مدعی هستند که به دلیل بروز مشکلات در سرورهای دو پی اس ان و eShop، قادر به تجربه بخش چند نفره آنلاین بازی های ویدیویی نبوده اند. اگرچه، برخی گزارشات دیگر خلاف این موضوع را بیان می کند. به نظر می رسد مشکل اتصال به سرور های دو شبکه مذکور مختص عده خاصی از بازیکنان و کاربران است و ایرادات تنها به قعطی سرور در بخش Redeem Code و ورود به فروشگاه خلاصه نمی شود. پلی استیشن نیز باید فکری به حال سرور های خود کند تا این مشکل را برای کاربران PSN برطرف نماید.

رفع ایراد در شبکه پلی استیشن نتورک و EShop

 شرکت سونی پس از انتشار گزارشات کاربارن خود، فورا” دست به کار شده و بیانیه ای را در این زمینه در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود منتشر نموده است. سونی در توییتر خود رسما اعلام کرد که از مشکلات به وجود آمده آگاه بوده و هم اکنون تیم فنی شبکه پلی استیشن در حال بررسی و رفع ایرادات و نواقص به وجود آمده هستند.

 نینتندو نیز همانند سونی در خصوص مشکلات به وجود آمده در فروشگاه eShop واکنش نشان داده است. نینتندو در این باره اعلام کرد: ما بابت هرگونه مشکل ایجاد شده در فروشگاه eShop عذرخواهی می کنیم. در حال حاضر، ما بر روی ایرادات مشغول به کار هستیم و امیدواریم به زودی کلیه مشکلات را برطرف کنیم.

در حالی که غالب کاربران دو شبکه پلی استیشن نتورک ( PSN) و eShop با مشکل اتصال به سرورها مواجه شده اند، اما طبق گزارشات اخیر، مشکلات مربوط به بخشی از کاربران برطرف شده است و برخی قادر به اتصال دوباره به شبکه شده اند. با این وجود، هنوز عده ای از بازیکنان با مشکل عدم امکان فعال سازی کد ها و قطعی سرور ها مواجه هستند که شرکت قل برطرف کردن این مشکل را داده است.

شبکه پلی استیشن

توجه داشته باشید که مشکل به وجود آمده در دو شبکه مذکور به دلیل شلوغی بیش از حد، حضور همزمان و حجم بالایی از کاربران و بازیکنان و فشار بیش از حد روی سرور ها است. پس بنابراین، مشکلات این دو شبکه را نمی توان با کابوس دسامبر سال میلادی 2014 مقایسه نمود. در ماه دسامبر سال میلادی 2014 به دلیل حملات سنگین هکر ها، دو شبکه XBox Live و پلی استیشن نتورک برای مدتی طولانی هم از دست بازیکنان و هم از دست سازندگان و تیم فنی خارج شد و در نهایت، اطلاعات هزاران کاربر نیز در سراسر فضای مجازی لو رفت و در دسترس عموم قرار گرفت.

حالا هم نینتندو و هم سونی اعلام کردند که به زودی این مشکل را برطرف خواهند کرد و امنیت این شبکه ها را نیز بالا خواهند برد.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.