خانه » فناوری های نوین » شارژ لپ تاپ و گوشیهای موبایل فقط در عرض 15 دقیقه

شارژ لپ تاپ و گوشیهای موبایل فقط در عرض 15 دقیقه

گاهی اوقات با لپ تاپ یا موبایل خود کار داریم و عجله داریم که زود تر آن را با خود به بیرون ببریم. از طرفی شارژ کردن آن ها بقدری طول می کشد که حداقل باید یک ساعت منتظر بمانیم تا باتری به میزان کافی شارژ شود و ما را سر بزنگاه در خیابان معطل نگذارد. اگر روزی برسد که باتری لپ تاپ یا گوشی شما و یا هر وسیله دیگری که از باتری استفاده می‌کند، ظرف مدت فقط ۱۵ دقیقه شارژ شود. این مدت زمان حداقل یک ساعت سریع‌ تر از سریع‌ ترین فناوری‌ های شارژ سریع است که می‌ توانند امروزه مورد استفاده قرار گیرند. این تکنولوژی برای شارژ لپ تاپ کسانی که از لپ تاپ خود برای کار در خارج از منزل استفاده می کنند خبر خوبی است.

شارژ لپ تاپ و گوشی های موبایل فقط در عرض 15 دقیقه

استقبال کاربران برا شارژ لپ تاپ و موبایل

کاربران زیادی از چنین فناوری‌ هایی استقبال می کنند. به تازگی نخستین باتری گرافنی جهان رونمایی شده است و سازندگان آن مدعی شدند که این باتری دقیقا” در همین مدت زمان می‌تواند کاملا” شارژ شود.

شرکت چینی Dongxu که در زمینه صنایع الکترونیک نوری فعالیت می‌کند،خالق این نوع از باتری ها است که آن را تحت عنوان G-King رونمایی کرده است. ظرفیت این باتری ۴۸۰۰ میلی آمپر است که به میزان قابل توجهی بیشتر از ظرفیت باتری‌ های مورد استفاده در گوشی‌ های هوشمند است و بیشتر برای استفاده در تبلت‌ های کوچک و همچنین لپ تاپ‌ه ای کوچک مانند لپ تاپ ۱۱ اینچی MacBook Air، مناسب است. شرکت سازنده مدعی شده است این باتری در مدت ۱۳ تا ۱۵ دقیقه کاملا شارژ می‌ شود و دیگر برای شارژ لپتاپ و گوشی های هوشمند نیازی به ساعت ها انتظار کشیدن نیست. همچنین شرکت تولید کننده مدعی شده است که سلول‌ های تشکیل دهنده این باتری بسیار قوی هستند و این باتری می‌تواند ۳۵۰۰ بار شارژ شود که این میزان هفت برابر باتری‌ های لیتیومی مرسوم می باشد.

شارژ لپ تاپ و گوشی های موبایل فقط در عرض 15 دقیقه

 گرافن برای شارژ لپ تاپ و گوشی موبایل

وجود تمام این ویژگی‌ های فوق العاده به خاطر استفاده از گرافن در این باتری می باشد. این ماده شگفت انگیز این توانایی را دارد که فناوری باتری سازی را متحول کند. گرافن علاوه بر اینکه می‌تواند کارایی‌ باتری‌ های مورد استفاده در تبلت‌ ها را افزایش دهد، بلکه می‌ تواند ساخت نمایشگر های منعطف را نیز ممکن سازد و همچنین می‌تواند در تقویت کارایی حسگر ضربان قلب و اثر انگشت، نیز نقش مهمی داشته باشد. گرافن می‌ تواند کارایی باتری‌ های مورد استفاده در تمام صنایع، مخصوصا” صنایع خودرو های برقی را نیز تقویت کند.

شارژ لپ تاپ و گوشی های موبایل فقط در عرض 15 دقیقه

باتری های موسوم به G-King در نمایشگاهی که در اوایل تیر در پکن برگزار شد، برای اولین بار در معرض نمایش قرار گرفت. ظاهرا” این باتری در اثبات عملکرد خوب خود موفق بوده است؛ اما نباید انتظار داشت این گونه از باتری‌ ها به زودی در وسایلی همچون گوشی‌ های هوشمند به کار گرفته شوند. شرکت سازنده در مورد تاریخ تولید انبوه این باتری و یا تاریخ تولید دستگاه‌ هایی که این باتری در آن‌ ها به کار رفته است، هیچ حرفی نزده است؛ اما بعید به نظر می‌ رسد که در آینده نزدیک به تولید انبوه برسد. اما حقیقت این است که این باتری به مرحله‌ای رسیده است که می‌تواند توسعه یابد و رونمایی رسمی از آن می‌تواند آغاز گامی برای نزدیک‌ تر شدن این باتری به مرحله استفاده گسترده از آن در وسایل روزمره باشد. شاید بزودی شرکت های بزرگ تولید کننده لپ تاپ ها ، موبایل ها و حتی کنسول های بازی دستی این باتری فوق العاده را در سیستم های خود بگنجانند و دیگر کاربران برای شارژ دستگاه های خود ساعت ها انتظار نکشند.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *