خانه » کودک و والدین » تعلیم و تربیت » افراد مستقل و آزاد اندیش تربیت کنید

افراد مستقل و آزاد اندیش تربیت کنید

اینکه یاد بگیریم چگونه احساسات خود را کنترل کنیم، اعتماد به نفس و عزت نفس داشته باشیم، دلتنگ و افسرده نشویم، ترس به خود راه ندهیم، هیجان و اضطراب، تشویش و نگرانی نداشته باشیم، احساس گناه نکنیم، حسادت نورزیم و شرم حضور نداشته باشیم، از جمله مهارتهایی است که افراد مستقل و آزاد اندیش دارند. کسب این مهارتها برای داشتن یک زندگی شاد و سرشار از سرور لازم و اساسی است. منظورم آن نوع زندگی است که شما همواره آن را تحسین نموده و از آن لذت می برید. با وجود این، ما این مهارتهای موثر و سازنده را بی اهمیت یا در حد تجربه ای که کم و بیش میدانیم و لزومی به یادگیری آن نیست، تلقی می کنیم. تعداد کمی از ما میدانند چگونه احساسات خود را کنترل کنند و تعداد کمتری این آگاهی را دارند که به فرزندان خود بیاموزند چگونه از دام تعلیم و تربیت غیر مفید در یک محیط موثر اجتناب ورزند.

افراد مستقل

ویژگی های افراد مستقل 

به گزارش مجله پارسی وان افرادی که دچار ناراحتیهای شدید عصبی هستند، بیسواد و بی دانش نیستند، برعکس اغلب آنها قادر به حل یا کشف فنون و رموز شاعری هستند. کسانی که به کمک قرص به زندگی خود ادامه می دهند، موفق به حل معماهای چهار مجهولی شده اند. افرادی خجولی بوده اند که بالاترین امتیاز را در آزمایش خواندن و نوشتن آورده اند. افراد خالی از عشق و اعتماد به نفسی بوده اند که در آزمایش تلفظ نفر اول شده اند . افراد عصبی و بدسگال معمولاً در انجام مسئولیتهای اداری کاملاً موفق بوده و حتی می توانند شدت و جریان برق را در لوازم پیچیده الکترونیکی محاسبه کنند. افراد ترسو معمولاً در جمع زدن و تفریق خیلی موفق بوده و در مدرسه، حضوری دایمی و بدون غیبت دارند. شما می بینید که کسب قدرتهای معنوی عملا در پوشش فرا گرفتن علم و دانش نادیده گرفته می شود.

اهمیت کسب مهارت های شناختی 

افراد مستقل

فراموش نکنید کسب مهارتهای شناختی کلید داشتن یک زندگی آرام است، چون هر چه بیشتر در زمینه های مختلف آگاهی داشته باشید احتمال اینکه در تمام مراحل زندگی افراد مستقل و آزاد اندیش باشید، بیشتر خواهد بود هدف اصلی از تعلیم و تربیت کودکان این است که به بچه های خود بیاموزیم پدر و مادر خود باشند. شما از بچه های خود انتظار دارید متکی به تواناییهای درونی خودباشند، افراد مستقلی از نظر فکر کردن باشند، دچار بحرانهای عاطفی شدید نشوند، به مهارتها و تواناییهای بالقوه خود ایمان داشته باشند و بدون آنکه ناگزیر به کسب مشورت دایمی با شما باشند، بتوانند زندگی شاد و موفقیت آمیزی را ادامه دهند. تردیدی نیست آنها تا مدتی به راهنمایی و هدایت شما نیازمندند، اما بعداً آنها را به حال خود بگذارید که مستقلانه عمل کنند و شما از این پیشرفت لذت ببرید.

چگونه افراد مستقل تربیت کنید؟

افراد مستقل

برای رسیدن به این هدف باید شخصاً خصوصیات افراد مستقل و آزاد اندیش را کسب کنید، و به فرزندان خود کمک کنید و آنها را آزاد بگذارید تا حق انتخاب داشته باشند و تا آنجا که مایل هستند و توانایی آن را دارند به کسب مهارتهای شناختی بپردازند، و همزمان تواناییهایی برای کسب مهارت در زمینه های احساسی پیدا کنند. در زمینه احساسی، ضمن اینکه «من چگونه احساس می کنم»، از اهمیت بالا و بیشتری برخوردار است، کیفیتهای دیگری هم وجود دارد که نباید نادیده گرفته شود. ما ممکن است نتوانیم این کیفیتها را مثل جمع زدن یا جمله بندی تحت نظم خاصی بیاوریم، لیکن نمی توانیم اهمیت انها را نادیده بگیریم. بالاتر از همه، وقتی شما و فرزندانتان خصوصیات یک انسان مستقل و آزاداندیش را کسب می کنید، همواره آن را به خاطر داشته، فراموش نمی کنید. در واقع، این خصوصیات را همواره با خود به یدک می کشید و در هر کاری که می خواهید به انجام برسانید، آن را در مد نظر دارید، حالا این کار می خواهد پاک کردن قفسه باشد، یا باغبانی، یا عوض کردن پوشک بچه، یا مرمت لباس، یا رانندگی در ترافیک سنگین، یا اظهار عشق کردن. اینها ابزاری است که شما در تمام موقعیتها و تجارب زندگی از آن استفاده می کنید و دیگر نیازی نیست آنها را نادیده بگیرید.

منبع:https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پسرتان را مردتر و دخترتان را خانم تر کنید +تصاویر

می دانیم، تقصیر خودتان نیست! خیلی چیزها را به شما نگفته اند و خیلی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.