خانه » کامپیوتر و اینترنت » استفاده مکرر از کلید خاموش و روشن مودم و عواقب آن

استفاده مکرر از کلید خاموش و روشن مودم و عواقب آن

ممکن است به نظر شما درست باشد که مودم خودتان را 24 ساعته و هفت روز هفته یکسره بدون خاموشی روشن بگذارید و یا حتی این که مودم خود را مدام هر روز پشت سر هم روزی هزار بار خاموش و روشن کنید. گاهی دکمه خاموش و روشن مودم به دلایلی مختلفی آسیب می بیند. شاید عیب پیدا کردن این دستگاه به دلیل زیاد روشن ماندن باشد.

استفاده مکرر از کلید خاموش و روشن مودم و عواقب آن

خاموش و روشن مودم

روشن و خاموش کردن مودم را از چند نظر می توان بررسی کرد. یکی از روش های بررسی این موضوع خاموش و روشن کردن مودم از دید الکتورنیکی است. معمولا” قطعات الکترونیکی اگر دستکاری نشوند جوری طراحی می شوند که بتوانند به مدت طولانی یکسره کار کنند. مودم جز آن دسته وسایل الکترونیکی است که باید بتواند شبانه روزی روشن باشد و کار کند. فلسفه وجودی مودم ، اتصال کامپیوتر به اینترنت است و فلسفه وجودی اینترنت نیز دسترسی و ارتباط بیست و چهار ساعت با دنیاست . پس مودم طوری طراحی شده که بتواند 24 ساعت و 7 شبانه روز به طور مداوم کار کند . مودم به دلیل نداشتن قسمت مکانیکی تقریبا هیچ استهلاکی نخواهد داشت. ضمن اینکه توان مصرفی و یا به عبارت دیگر گرمای تولیدی قطعات داخل مودم به اندازه ای نیست که مشکل ساز گردد . قطعات الکترونیکی در مقابل گرما ، رطوبت ، ضربه حساس هستند که مودم تقریبا در معرض هیچ کدوم از این ها نیست .

استفاده مکرر از کلید خاموش و روشن مودم و عواقب آن

خوشبختانه طراحان مودم ها، مودم را به شکلی طراحی کردند که اگر کسی که کارش اینترنتی است و باید اتصال بیست و چهار ساعته به اینترنت داشته باشد ، مشکل خرابی مودم به این راحتی ها برایش پیش نیاید. ولی با این وجود این اشخاص شغلش اینترنتی است و باید 24 ساعته آنلاین باشند که خوب این با اتصال خونگی خیلی فرق دارد. پیشنهاد می شه اشخاصی که مصرف خونگی دارند گاهی مودم را خاموش کنند. روشن و خاموش کردن پی در پی مودم هم می تواند موجب خرابیکلید پاور مودم و یا یا شل شدن آن شود ، ضمن اینکه اگر فضایی که مودم را در انجا قرار داده اید، هوا رد و بدل نشود  حتما” باید گاهی مودم را خاموش کنید. اگر در مدت زمان خیلی زیادی مودم خود را خاموش نکنید ممکن است آی سی مودمتان بسوزد. همچنین چیپ های الکترونیکی مودم نیز در اثر گرمای زیاد خواهند سوخت.

بی حوصلگی

شما برای هر بار روشن و خاموش کردن مودم باید به جایی که مودم را گذاشته اید بروید و دکمه خاموش و روشن مودم خود را بزنید. با این کار برای روشن کردن مجدد و اصال به اینترنت باید مدت زمانی ، هر چند کوتاه را منتظر لود شدن مودم و سبز شدن چراغ DSL بمانید و اغلب این موضوع برای برخی از افراد آزار دهنده است.

اما بهتر است بدانید که خط های تلفن ما دارای یک سری نویز و بالا پایین شدن ولتاژ می باشد که این نویز ها می توانند باعث آسیب زدن به بخش فیلترینگ مودم و کنترل کننده خط تلفن شوند . با خاموش کردن مودم شما می توانید این احتمال کم را به حداقل یعنی به صفر برسانید.

استفاده مکرر از کلید خاموش و روشن مودم و عواقب آن

البته باید توجه کنید که هر سیستمی نیاز به استراحت دارد. استفاده مداوم از هر چیزی می تواند بالاخره آسیبی در یک زمان به سیستم وارد کند و در مودم ها هم حداقل این آسیب دیدگی سوختن آداپتور مودم است. هر صورت استفاده درست و متعادل از هر وسیله ای می تواند عمر آن را برای استفاده افزایش دهد و برعکس استفاده نادرست می تواند باعث کاهش عمر وسیله الکترونیکی شود. پس نه خیلی زیاد مودم را روشن بگذارید و نه هر بار برای 10 دقیقه و 20 دقیقه مودم را روشن و خاموش نمایید .

 

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *