خانه » فناوری های نوین » بالشت هوشمند رباتیک که به خواب آرام کمک می نماید

بالشت هوشمند رباتیک که به خواب آرام کمک می نماید

محققان یک بالشت هوشمند رباتیک موسوم به “سومنوکس” طراحی نموده اند که با حرکت کردن و حرکت دادن فرد به افزایش کیفیت خواب وی کمک می‌ نماید.این روبو بالشت هوشمند به نام “سومنوکس (Somnox) در واقع یک بالشت رباتیک تنفسی است که برای بهبود کیفیت خواب طراحی گشته است.

بالشت هوشمند رباتیک که به خواب آرام کمک می نماید

بالشت هوشمند

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ ها (CDC) آمریکا با میلیونها آمریکایی که دچار نوعی اختلال خواب می باشند، محرومیت از خواب را به عنوان یک بیماری همه‌ گیر بهداشت عمومی توصیف نمودند. سومنوکس  آخرین تلاش برای حل مشکل با استفاده از فناوری است، این بار در قالب یک بالشت رباتیک که ادعا می‌شود برای بهبود خواب با کمک به تنظیم تنفس و پخش صدا های کمک به خواب، ساخته شده است.

این تکنولوژی به شکل یک بادام‌ زمینی طراحی شده است تا بتوان به راحتی آن را در آغوش گرفت و خوابید. ویژگی بزرگ آن کمک به کیفیت خواب از طریق تنظیم الگو های تنفسی افراد می باشد.

بالشت هوشمند رباتیک که به خواب آرام کمک می نماید

این روبو بالشت به آرامی منبسط و منقبض می‌ گردد. سازندگان این محصول ادعا می‌ کنند که فرد به آرامی و به طور ناخودآگاه، تنفس خود را تنظیم می‌کند. سومنوکس علاوه بر تنظیم الگو های تنفسی، دارای یک بلند گوی داخلی با یک اپلیکیشن همراه است که برای پخش صدا ها انتخاب شده ، تا منجر به خواب راحتتر گردد.

اطلاعاتی درباره روبو بالشت

 روبو بالشت یک بالشت رباتیک تنفسی است که برای بهبود کیفیت خواب طراحی شده است. این تکنولوژی با صدای ضربان قلب، لالایی‌ ها و مراقبه‌ های هدایت شده بارگیری می‌ شود، ولی کاربرآن همچنین می‌ تواند لیست پخش مور دعلاقه شخصی خود را برای کمک به کیفیت خواب خود آپلود کند. در سال‌ های اخیر انواع مختلفی از وسایل کمک درمانی پیشرفته ساخته شده‌اند که با پخش صدا در تلاش هستند تا افراد را به خواب طولانی‌ تر و عمیق‌ تر بکشانند. دستگاه “SleepCogni” با استفاده از امواج آرام نور و صوت به شما آرامش می‌دهد و شما را به خواب فرو می‌برد. در حالی که “Dreem” سر فرد را با امواج صوتی ارتعاش می‌دهد تا خواب خود را بهبود ببخشید.

بهبود کیفیت خوابیدن با بالشتهای هوشمند

ویژگی‌ های صوتی بالشت هوشمند سومنوکس حداقل دارای پشتیبانی قوی می باشد. از طرف دیگر نیز، ارتباط تنظیم ریتم تنفس با کیفیت خواب کمتر قانع کننده است، اگر چه شرکت سازنده به مطالعات متعددی اشاره می‌ نماید که ادعا های خود را مبنی بر اینکه خواب بهتر با ریتم تنفس آهسته مرتبط است را ثابت می‌ نماید.

در نهایت نیز، این نوع از کمک‌ های خواب مطمئنا برای برخی اثرگذاری خاصی خواهد داشت و حداقل به برخی از افراد برای خوابیدن کمک خواهد نمود. در آزمایش اخیر این شرکت که بدیهی است که به عنوان آزمایش مستقل به اندازه کافی دارای اعتبار نیست، مشخص شد که پس از گذراندن شب با سومنوکس، 90 درصد از کاربران خواب سریع‌تر و 70 درصد استراحت بهتری داشته اند (البته به عقیده خودشان).

بالشت هوشمند رباتیک که به خواب آرام کمک می نماید

ابعاد سومنوکس 35.5 در 20.3 در 12.7 سانتی متر و وزن آن 1.9 کیلوگرم است، همچنی ساخته شده از پلی‌ اورتان نرم با پوشش نایلون و پوشش بیرونی قابل شستشو است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، فروش این محصول از ژوئیه سال 2018 و با قیمتی معادل 527 دلار آغاز خواهد شد که البته قیمت بسیار زیادی برای یک بالشت خواهد بود.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *