خانه » روانشناسی » روانشناسی کودکان » نگرش مثبت را به کودکتان یاد بدهید

نگرش مثبت را به کودکتان یاد بدهید

اگر پیوسته به دنبال پول باشید آنچه را می خواهید به دست نمی آورید، در صورتی که شما باید کاری کنید که پول در خدمت شما باشد. افراد عصبی به ندرت این کیفیات را درونی و باطنی می سازند. اغلب مردم تمام مدت در جستجوی شادی، آرامش و عشق هستند و یک لحظه تامل نمی کنند تا به این واقعیت پی ببرند که صاحب همه این کیفیات خواهند شد در صورتی که دست از جستجو بردارند و این نگرش مثبت را عملا وارد کار و تفریح خود سازند. بچه ها ذاتا از این کیفیات نیکو برخوردار هستند، فقط پدر و مادر با اتخاذ روش و برخوردی سالم و درست، باید آنها را آزاد بگذارند تا نبوغ ذاتی خود را به کار گیرند و از یک بچه مستقل و آزاداندیش در آینده به مادری یا پدری آزاده مبدل گردند.

نگرش مثبت

نگرش مثبت در وجود کودکان قرار دارد

تردیدی نیست بچه ها به راهنمایی و هدایت نیاز دارند و باید به آنها کمک کنیم تا در شوق و اشتیاقی که برای کسب موفقیت در زندگی دارند به دام عادات خود مخرب نیفتند، لیکن نباید این حقیقت را هم فراموش کرد که ما می توانیم همانقدر که به بچه های خود یاد میدهیم، از آنها بیاموزیم. دور از انصاف است که با به قالبی در آوردن بچه ها به صورتی که ما میپنداریم به سود و صلاح آنها است تلاش و فداکاری خود را بی نتیجه سازیم. بچه ها ذاتاً از نگرش مثبت و دیدگاهی وسیع و تواناییهای بالقوهٔ نامحدودی برخوردارند، و آنچه در این میان باید به آن توجه داشت و فوق العاده دقت کرد این است که از این کیفیات عالی به نفع خواسته های خود و برای رساندن بچه ها به موفقیتی بر اساس معیارهای شخصی و بیرونی ، استفاده ضمناً همزمان با انجام وظایف خود به منزله پدر یا مادر، از هدفهای خود نیز غافل نمانیم. همواره باید شش کنیم تا بچه ها را به نحوی صحیح و شایسته در جهت رویاها و هدف هایی که دارند سوق دهیم و بر آن باشیم که به آنچه ذاتاً توانایی و ظرفیت رسیدن به آن را دارند نایل شوند، ولی در عین حال باید این واقعیت را هم در نظر داشته باشیم که آنها فی نفسه موجودات کاملی هستند.

منفعت کودک در داشتن نگرش مثبت است

نگرش مثبت

به گزارش مجله پارسی وان کودکان هدفهایی که برای خود انتخاب می کنند و نگرش مثبت و بینشی که نسبت به مصالح و منافع خود دارند گاهی کاملاً با آنچه تصور می کنیم به نفع و صلاح ایشان است تفاوت دارد. چراغی درونی که فرا راه آنهاست از نظر ما پنهان است و درک و تصور آنها با ما کاملا مغایرت دارد، و آنچه به عنوان شغل و حرفه دنبال می کنند همیشه با گمانی که برای آنها داریم مطابقت ندارد . و نهایتا باورهای آنها ممکن است به میزان زیادی مخالفت و مغایر با باورهای ما باشد .لازمه به وجود آوردن شادی و نشاط بی پایان و درونی در بچه ها، کوشش و مبارزه است. نباید فراموش کرد که این کوشش نباید در جهت سوق دادن بچه ها به راهی باشد که پدر و مادر را در رسیدن به خواسته هایشان ارضا می کند، بلکه برعکس باید برای بچه ها خشنود کننده باشد. پدر و مادر باید سکان زندگی فرزندان را به دست خود آنها بسپارند، اگرچه خودشان راهبر و هدایت کننده هستند. این واقعیت اجتناب ناپذیر را باید پذیرفت که آنها روزی سر رشته زندگی را شخصاً به دست خواهند گرفت، و فردا هم آن را به بچه های خود خواهند سپرد. این سرنوشت جبری آنهاست. اگر بتوانیم طوری آنها را تربیت کنیم که با نگرش مثبت فارغ از قیود و محدودیتها باشند، تا بتوانند به صورت انسانی با کار کرد کامل و خود ساخته بار بیایند، آن وقت متعجب می شویم چگونه مسائلی که ما تا به امروز موفق به حل آن نشده ایم، نظیر، فقر، گرسنگی، جنگ، جنایت، آلودگی هوا و غیره، به نحو بهتر و سازنده تری توسط نسلی که سکان دار کشتی خود هستند، از میان برداشته شده است.

کودکان شاد تحویل جامعه دهید

نگرش مثبت

شاید، واقعاً، اگر بچه های ما مقید نبودند و نسبت به مسائل جزئی و بی اهمیت وسواس نشان نمی دادند، و احساس تعلق می کردند و هدف و مقصودی داشتند، خیلی بهتر می توانستند از عهدهٔ مسائل و مشکلات خود بر آیند. یک ضرب المثل چینی می گوید: اگر دیدگاهی داری که یک سال آینده را می بینی، بذری بیفشان، اگر دیدگاهی داری که ده سال آینده را میبینی، درختی بکار؛ اگر دیدگاهی داری که صدسال آینده را می بینی، مردم را راهنمایی و هدایت کن. مجسم کنید دنیایی را با پدران و مادران تحصیلکرده که فرزندانی آزاد و مستقل پرورش داده اند، نسلی که بر احساسات خود حاکم است، نسلی که انگیزه های عالی و انسانی و سازنده دارد و در جهت تخریب و نابودی که تاکنون بر دنیا حاکم بوده، قدم بر نمی دارد. به گفته جان راسکین غنی ترین کشور، کشوری است که بیشترین افراد شاداب و شرافتمند را زیر بال دارد.بدون تردید امکان چنین پیشرفتی وجود دارد، یعنی ساختن جهانی با حداکثر انسانهای شاد و شرافتمند. گمان نمی کنم میراثی غنی تر از این بتوان پیدا کرد.این واقعیت زمانی ممکن می شود که کودکان با نگرش مثبت به زندگی رشد کنند و وارد جامعه شوند

منبع:https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

کودک آزاری

کودک آزاری به چه رفتارهایی گفته میشود؟

بدرفتاری و کودک آزاری صورتهای متنوعی دارد که برای کودک تهدیدکننده و خطرناک و نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *