خانه » گوناگون » گردشگری » معرفی مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول

معرفی مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول

شهر استانبول یکی از زیباترین شهرهای ترکیه و حتی جهان است که مکانهای دیدنی زیادی دارد. این شهر دارای کاخ ها، بازارها، کلیساها و مکان های دیدنی دیگری است که همه را شگفت زده می کند. در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان برخی از جاذبه های گردشگری استانبول را به شما معرفی می کنیم.

جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول یک شهر فرهنگی و تاریخی است که سالانه توریستهای خارجی زیادی را به خود می کشاند. شهر استانبول بزرگترین شهر ترکیه است که بین شرق و غرب واقع شده است.

کاخ دلما باغچه Dolmabahce Palace

جاذبه های گردشگری استانبول

کاخ دلما باغچه یکی از جاذبه های گردشگری استانبول و قصری بسیار لوکس و زیباست که همه را شگفت زده می کند. کاخ دلما باغچه در قرن 19 با استفاده از 14 تن از برگ طلا ساخته شده است. این مکان دیدنی یکی از پر زرق و برق ترین کاخ های ترکیه است. کاخ دلما باغچه با معماری سنتی عثمانی با سبک های اروپایی نئوکلاسیک، سبک باروک و روکوکو ساخته شده است.

کلیسای چوره | Chora Church

جاذبه های گردشگری استانبول

کلیسای چوره یکی دیگر از جاهای دیدنی استانبول همراه با تلفیق زیبایی از هنربیزانس می باشد. این کلیسای تاریخی دارای موزاییک های زیبا و نقاشی های دیواری کلیسا است که زندگی عیسی مسیح و مادرش مریم را نمایش می دهد. کلیسای چوره یکی از کلیسای نجات دهنده مقدس بوده و به عنوان یکی از آثار باقیمانده از زیبا ترین معماری بیزانسی شناخته می شود.

کلیسای آب انبار باسلیکا | Basilica Cistern

جاذبه های گردشگری استانبول
کلیسای باسلیکا یکی دیگر از مناطق دیدنی استانبول است که در قرن ششم به دستور امپراتور روم ژوستین ساخته شد. طبق اطلاعات بدست آمده مخزن آبی زیرزمینی در چند قدمی مسجد قرار دارد که می تواند 2.8 میلیون متر مکعب آب را درخود نگه دارد.

مسجد سلیمانیه | Suleymaniye Mosque

جاذبه های گردشگری استانبول
یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استانبول مسجد سلیمانیه استانبول است که در سال 1550 توسط سلطان سلیمان با بهترین معماری اسلامی و بیزانسی، بر روی تپه سوم استانبول ساخته شده است. مسجد سلیمانیه در طی سالها آسیب بسیاری دیده که در اواسط قرن 20 مجددا بازسازی شده است. سلیمانیه دارای 4 مناره است که نشان می دهد مسجد توسط یک سلطان ساخته شده است.

برج گالاتا | Galata Tower

جاذبه های گردشگری استانبول
برج گاتالا یک برج سنگی قرون وسطی است که به عنوان برج مسیح شناخته شده است. این برج زیبا بلندترین ساختمان در استانبول است. برج گاتالا در طی قرن ها اصلاح شده و امروزه در طبقه بالای آن یک کافه، رستوران و باشگاه ساخته شده است.

کاخ توپکاپی | topkapi palace

جاذبه های گردشگری استانبول

کاخ توپکاپی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استانبول است که در تاریخ امپراتوری عثمانی بسیار غنی بوده و دورتادور آن با دیواری به طول پنج کیلومتر (3.1 مایل) دیوار سنگی با 27 برج احاطه گردیده است. توپکاپی که قدمت آن به قرن 15 برمی گردد، بر روی تپه مشرف به دریای مرمره، بسفر و شاخ طلایی واقع شده است. بازدید کنندگان می توانند از محله های حرمسرا، مجموعه ای از سلاح های قدیمی استفاده شده توسط سلاطین، آشپزخانه کاخ با مجموعه ظروف چینی، و خزانه داری با مجموعه از جواهرات دیدن کنند.

مسجد ایاصوفیه | Hagia Sophia

جاذبه های گردشگری استانبول
مسجد ایاصوفیه یکی از مساجد معروف جهان است. سالها پیش این مسجد به عنوان یک کلیسای ارتدکس شرقی یونانی بوده، ولی شش دهه پیش تقریبا در قرن 12 یک کلیسای کاتولیک روم بوده است. ایاصوفیه در سال 1453 به مسجد تبدیل شد و تا سال 1931 باقی ماند تا زمانی که آن را بسته و در سال 1935 آن را به عنوان یک موزه بازگشایی کردند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان درباره جاذبه های گردشگری استانبول تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *